Kościół Świętego Ducha w Hévíz Węgry

Średni wynik 5,2 na podstawie 1 ocen

Wprowadzenie

Katolicki kościół Świętego Ducha w Hévíz został konsekrowany w 1999 roku. Jest to nowoczesny kościół, z doskonałą akustyką. Kolorowe okna wykonane zostały w stylu gotyckim. Prawdziwym obiektem historycznym jest 200 letni krzyż umieszczony na ścianie. Kościół posiada 7 wież, które symbolizują dary Ducha Świętego (mądrości, rozumu, rady, męstwa, umiejętności, pobożności oraz bojaźni Bożej). Autor: monika , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2014-05-25 20:23:04

Wszystkie znane nazwy

Kościół Świętego Ducha w Hévíz

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 46.791037 x 17.18526

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Kościół Świętego Ducha w Hévíz

Miejscowości turystyczne w pobliżu Kościół Świętego Ducha w Hévíz

Heviz , Węgry

Malownicza miejscowość uzdrowiskowa, położona wśród zielonych wzgórz kilka kilometrów od Balatonu. Znajduje się tu ogromne jezioro termalne, w którym nawet zimą temperatura wody ma co najmniej 25 stopni. Ponadto mieszczą się budynki sakralne, np. osobliwy Kościół Ducha Świętego, muzea i pomniki. Wiele tu również restauracji, knajpek i piwniczek, w których można spróbować lokalnej kuchni i wina.

Średni wynik 6,2 na podstawie 2 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Kościół Świętego Ducha w Hévíz

Park Pałacowy, Keszthely , Węgry

Przepiękny barokowy płac, jeden z największych na Węgrzech. Położony jest na terenie zadbanego, angielskiego ogrodu w miejscowości Keszthely. Obecnie mieszczą się tu muzea oraz słynna Biblioteka Helikon. Latem odbywają się w pałacu koncerty muzyki poważnej oraz inne imprezy kulturalne.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Muzeum historycznych modeli i tras kolejowych, Keszthely , Węgry

Makieta kolejki, wielkości 500 metrów kwadratowych, jest największą w Europie miniaturą sieci kolejowej. Zamieszczone na niej dworce są repliką prawdziwych obiektów. Po torach makiety cały czas kursują pociągi, zatrzymując się na stacjach i na semaforach, przepuszczając inne składy jadące kolizyjnym torem. Tory na makiecie mają ponad 2km długości.

Średni wynik 5,8 na podstawie 1 ocen

Kąpielisko lecznicze Hévíz , Węgry

Kąpielisko lecznicze Hévíz jest wyjątkowym miejscem w Europie. Znajduje się tutaj torfowe jeziorko termalne Gyógytó, zwane też Hévíz. Jeziorko wydziela silny, siarkowy zapach. Ma właściwości lecznicze. Wokół niego zbudowano cały leczniczy kurort. Jeziorko ma zaledwie 4,4ha, a jego temperatura nawet zimą wynosi około 24stC. Latem temperatura w Gyógytó dochodzi do 36stC. Głębokość jeziorka to 38,5m.

Średni wynik 5,6 na podstawie 1 ocen

Wystawa myślistwa, Keszthely , Węgry

Myślistwo było jedną z pasji bogatej rodziny Festeticsów, stąd wystawa myślistwa w muzeum znajdującym się po sąsiedzku z parkiem pałacowym w Keszthely nawiązuje do tych tradycji. W muzeum znajduje się powyżej 500 trofeów ustrzelonych przez uznanych węgierskich myśliwych.

Średni wynik 5,0 na podstawie 0 ocen

Średni wynik 5,0 na podstawie 0 ocen

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z