Kościół św. Sebastiana Austria

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Wprowadzenie

Koniecznie trzeba wybrać się do tego kościoła, gdyż na cmentarzu przy nim znajduje się grobowiec rodziny Mozarta. Ponadto mamy okazję podziwiać barokową świątynię z trzema ołtarzami , XVIII wieczne nawy przedstawiające św. Andrzeja, Piotra i Pawła oraz figurę Matki Boskiej i wiele innych pieknych sakralnych elementów. Będzie to gratka dla znawców sztuki i historii. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 0 , Dodano: 2013-01-23 11:23:35

Wszystkie znane nazwy

Kościół św. Sebastiana

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 47.804167 x 13.047778

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Kościół św. Sebastiana

Miejscowości turystyczne w pobliżu Kościół św. Sebastiana

Salzburg , Austria

Rodzinne miasto Mozarta czaruje klimatem i zabytkami, ale przede wszystkim przyciąga ośnieżonymi stokami i świetnie przygotowanymi trasami narciarskimi. To stolica regionu narciarskiego Alp Wschodnich oraz części Wysokich i Niskich Taurów. Ponadto ziemia salzburska to wymarzony teren na piesze i rowerowe wycieczki.

Średni wynik 8,4 na podstawie 7 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Kościół św. Sebastiana

Ogrody Mirabell , Austria

Barokowy ogród, który pozostanie na długo w naszej pamięci. Spacerując tutaj możemy podziwiać ciekawe figury, posągi i fontanny, które powstały w 1606 roku. Koniecznie warto zobaczyć pomnik bogini Wenus i rzeźbę Herkulesa. Ogród zachwyca również mnóstwem kolorowych kwiatów i roślin. Atrakcją dla dzieci jest plac zabaw stylizowany na starożytni Egipt, który znajduje się przy ogrodzie.

Średni wynik 9,6 na podstawie 5 ocen

Średni wynik 9,0 na podstawie 4 ocen

Średni wynik 9,0 na podstawie 4 ocen

ulica Getreidegasse , Austria

Ulica tętniąca życiem w dzień i w nocy. Jest najdłuższą i najbardziej elegancką ulicą starego miasta. Możemy tutaj podziwiać zabytkowe kamienice, a w jednej z nich pod numerem 9 urodził się Mozart. Obecnie znajduje się tutaj muzeum poświęcone kompozytorowi. Oprócz tego można tutaj zrobić zakupy, wypić kawę w licznych kawiarenkach lub coś zjeść w restauracjach. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Średni wynik 6,8 na podstawie 2 ocen

Twierdza Hohensalzburg , Austria

Imponująca twierdza, która majestatycznie góruje nad miastem. Można się tutaj dostać schodami bądź skorzystać z kolejki linowej. Szczególnie warte zobaczenia są średniowieczne pokoje książąt oraz muzeum zamkowe. Poczujemy się tutaj jak w czasach średniowiecznych. Ponadto z twierdzy tej możemy podziwiać rozległą panorama pięknego miasta Salzburg.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Muzeum Mozarta , Austria

Miejsce dla osób, które chcą bardziej poznać życie i twórczość tego słynnego kompozytora. W muzeum tym, które niegdyś było jego domem możemy zobaczyć m.in. liczne pamiątki rodzinne i przedmioty związanych z życiem Mozartów oraz dziejami domu. Najbardziej interesującymi przedmiotami są dziecięce skrzypki kompozytora, jego skrzypce koncertowe, klawikord, fortepian młoteczkowy. Warto tutaj przyjść.

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

ulica Linzergasse , Austria

Spacerując nią mamy możliwość podziwiać budynki z XIV I XV w. Z tej ulicy wyjdziemy w kierunku wielu zabytków m.in. Opactwa Kapuziner, Kościoła św. Sebastiana z jego słynnym cmentarzem itd. Ponadto jest to miejsce, gdzie możemy kupić praktycznie wszystko, są tu liczni drobni rzemieślnicy. Po spacerze możemy odpocząć, w którejś z kawiarenek. Miejsce tętnice życiem.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Kapuzinerkloster , Austria

Klasztor znajduje się na wzgórzu, z którego rozciąga się piękny widok na panoramę miasta. Oprócz zwiedzania klasztoru, jego licznych sakralnych elementów np. ciekawych płaskorzeźb zdobiące drzwi dębowe kościoła klasztornego, mamy możliwość nocować w klasztorze i poznać życie braci mieszkających w tym miejscu, a także się wyciszyć.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Muzeum Czerwonego Krzyża , Austria

Muzeum prezentuje wyposażenie i wszelkie dokumenty od początków istnienia organizacji aż do dziś. Mamy możliwość obejrzeć m.in. samochody z rożnych okresów, dowiedzieć się więcej na temat Czerwonego z Krzyża z filmów dokumentalnych i różnych wystaw tematycznych.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Muzeum Panorama , Austria

Jeśli chcemy zobaczyć jak miasto wyglądało 200 lat temu koniecznie powinniśmy się tutaj wybrać. W muzeum znajduje się panorama miasta posiadająca 125 metrów kwadratowych i ogląda się ją dookoła za pomocą teleskopów, dzięki czemu możemy dokładnie sie przyjrzeć i ujrzeć piękno architektoniczne miasta i życie dnia codziennego.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Katedra św. Ruperta w Salzburgu , Austria

Monumentalna wczesnobarokowa katedra zachwyci każdego. Imponuję zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. W środku znajduje się wiele cennych zabytków m.in. chrzcielnica, w której został ochrzczony Mozart, majestatyczne barokowe organy, liczne obrazy sakralne oraz cztery monumentalne rzeźby: świętych Piotra i Pawła, z kluczami i mieczem oraz św. Rupert i Wirgiliusza z beczułką soli i modelem kościoła.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Muzeum Georga Trakla , Austria

Muzeum poświęcone jest Georgowi Trakl, który był poetą austriackim reprezentujący ekspresjonizm. Mamy możliwośc poznać historię jego krótkiego życia i jego twórczość. Ponadto obejrzymy tutaj meble z domu jego rodziców, notatki pisane odręcznie oraz jego rękopisy. Warto się tutaj wybrać jeśli chcemy poznać tego poetę, który popełnił samobójstwo w Krakowie.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z