Kościół Mariacki w Krakowie Polska

Średni wynik 9,0 na podstawie 8 ocen

Wprowadzenie

Kościół Mariacki to jeden z najważniejszych zabytków Polski, wybudowany w stylu gotyckim na Rynku Głównym w Krakowie, ze słynnym ołtarzem oraz hejnałem z wieży. Autor: mona86 , Zgadzam się z opisem: 2 , Dodano: 2013-02-06 20:53:05

Wszystkie znane nazwy

Kościół archiprezbiterialny pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Krakowie Kościół Mariacki Kościół Mariacki w Krakowie

Opis

Najpopularniejsza świątynia miasta. Cechą charakterystyczną tej budowli jest to, że posiada ona dwie wieże o różnych wysokościach. W środku znajduje się ołtarz Wita Stwosza -- ponadczasowe arcydzieło, warte obejrzenia. Kościół Mariacki to miejsce, gdzie odbywają się wycieczki tłumaczone na wszystkie języki świata. Autor: olgaa_eleonora , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-29 20:39:02

Piękna bazylika zbudowana w stylu gotyckim. Po Wawelu z ziejącym ogniem smokiem, Kościół Mariacki -- z granym co godzinę Hejnałem Mariackim -- to główny znak rozpoznawczy Krakowa. Autor: Matrioszka , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-22 21:35:11

Kościół położony jest na Rynku Głównym w Krakowie. Pierwotnie wybudowany został na początku XIII w., jednak wiek później został przebudowany. Ma 80 metrów wysokości i jego najbardziej znanym punktem jest przepiękny, drewniany ołtarz dłuta Wita Stwosza. Autor: Globtroterka , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-31 17:16:13

Oficjalna strona internetowa

http://www.mariacki.com

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 50.061667 x 19.939167

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Kościół Mariacki w Krakowie

Miejscowości turystyczne w pobliżu Kościół Mariacki w Krakowie

Stołeczne Królewskie Miasto Kraków , Polska

Kraków to jedno z najważniejszych miast w Polsce. Była stolica, przyciągająca turystów z całego świata. Jest to miasto, które w pewnym stopniu tragiczna historia Polski oszczędziła. Dziś więc zachwyca licznymi zabytkami kulturowymi, historycznymi, atmosferą oraz miejscami rozrywki.

Średni wynik 9,3 na podstawie 14 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Kościół Mariacki w Krakowie

Wawel , Polska

Gotycki Zamek Królewski na Wawelu w Krakowie został zbudowany na rozkaz Kazimierza Wielkiego, który panował w latach 1333-70. Składa się on z kilku obiektów rozmieszczonych wokół centralnego dziedzińca.

Średni wynik 9,6 na podstawie 15 ocen

Pomnik Adama Mickiewicza w Krakowie , Polska

Pomnik Adama Mickiewicza w Krakowie, jest jednym z najbardziej znanych pomników w Polsce i zdecydowanie ulubionym miejscem spotkań na Starym Mieście.

Średni wynik 9,3 na podstawie 8 ocen

Smok Wawelski , Polska

Smok Wawelski w Krakowie na Wawelu zgodnie z tradycją zionie ogniem. Show przede wszystkim dla dzieci, ale zabawne :)

Średni wynik 9,1 na podstawie 7 ocen

Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie , Polska

Teatr im. Juliusza Słowackiego został otwarty 21 października 1893 r. Jest to piękny barokowy budynek, znajdujący się niedaleko, na północny- zachód od Starego Rynku w Krakowie.

Średni wynik 9,0 na podstawie 7 ocen

Sukiennice w Krakowie , Polska

Sukiennice są jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Krakowie. Jest centralnym punktem Rynku w Krakowie (Stare Miasto jest na liście UNESCO od 1978 r.).

Średni wynik 8,9 na podstawie 7 ocen

Barbakan "rondel" w Krakowie , Polska

Barbakan był jedną z form architektury obronnej średniowiecznych miast. Wśród nielicznych zachowanych w Europie takich fortyfikacji- dwie znajdują się w Polsce: w Krakowie i w Warszawie. Krakowski Barbakan zwany "rondlem" jest największy, zbudowany pod koniec XV w. Pierwotnie był otoczony fosą i łączył się z Bramą Floriańską.

Średni wynik 8,8 na podstawie 5 ocen

Krakowski Kazimierz , Polska

Kazimierz jest historyczną dzielnicą Krakowa. Powstał w XIV w. i do XIX w. był samodzielnym miastem na południu Krakowa. Znany jako miejsce zamieszkania znacznej społeczności żydowskiej.

Średni wynik 8,8 na podstawie 5 ocen

Podziemi Krakowa , Polska

Muzeum zostało otwarte w 2010 r. i znajduje się pod płytą Rynku Głównego w Krakowie. Jego powierzchnia to ponad 6 tys. m kwadratowych. Zwiedzając to miejsce możemy obejrzeć np. dawne wodociągi, osadę przedkolacyjną, główne towary eksportowe Krakowa, hietografię miasta Krakowa, średniowieczne bruki Sukiennic i wiele ciekawych historycznych ekspozycji. Miejsce warte zwiedzenia.

Średni wynik 7,8 na podstawie 3 ocen

Kościół św. Barbary , Polska

Niedaleko Kościoła Mariackiego, na Rynku Małym można znaleźć niewielki XIV -wieczny, gotycki kościół św Barbary.

Średni wynik 7,8 na podstawie 4 ocen

Dzwon Zygmunt w Krakowie , Polska

Dzwon Zygmunta jest największym z pięciu dzwonów wiszących w Wieży Zygmuntowskiej Katedry Wawelskiej. Został odlany w 1520 przez Hansa Behema i nazwany na cześć swojego patrona -- Zygmunta I Starego. Dzwon waży prawie 13 ton.

Średni wynik 7,8 na podstawie 4 ocen

Okno Papieskie , Polska

Okno papieskie znajduje się w budynku kurii w Krakowie. Jest to miejsce szczególnie bliskie wielu mieszkańcom miasta. To właśnie tutaj tłumy czekały po wiele godzin, by ujrzeć Jana Pawła II, by powiedzieć mu słynne już "dobranoc" i zaśpiewać jego ulubione pieśni. To właśnie tutaj doszło do historycznego rozejmu dwóch zwaśnionych klubów krakowskich, to tutaj miasto płakało po śmierci papieża. To miejsce bardzo sentymentalne.

Średni wynik 7,8 na podstawie 3 ocen

Plac Mariacki , Polska

Plac Mariacki to mały plac przy Kościele Mariackim, sąsiadujący z Rynkiem Głównym. Elementem charakterystycznym jest 'studzienka gołębi'. Plac powstał w 1802r., w miejscu zlikwidowanego cmentarza parafialnego. Można nim przejść do Małego Rynku.

Średni wynik 7,4 na podstawie 4 ocen

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z

Pozostałe informacje

Kościół archiprezbiterialny pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, zwany także kościołem Mariackim jest murowanym kościołem zbudowanym w stylu gotyckim. Autor: Globtroterka , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-31 17:14:18