Kościół katolicki pw. Santa Maria ad Martyres – Najświętszej Marii Panny od Męczenników w Rzymie Włochy

Średni wynik 9,0 na podstawie 6 ocen

Wprowadzenie

Panteon to budowla poświęcona pierwotnie bóstwom planetarnym i ówczesnemu cesarzowi, jednak od VII wieku jest użytkowany jako kościół katolicki. Warto go zwiedzić, choćby nawet w deszczu! Autor: konto usunięte , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-03 11:44:10

Wszystkie znane nazwy

Pantheon, Rome Panteon w Rzymie Basilica collegiata di Santa Maria ad Martyres, Roma Santa Maria Rotonda, Rome St. Mary and the Martyrs, Rome Kościół katolicki pw. Santa Maria ad Martyres – Najświętszej Marii Panny od Męczenników w Rzymie

Opis

Znajduje się na Polu Marsowym w Rzymie. Panteon jest jedną z najlepiej zachowanych budowli z czasów Cesarstwa Rzymskiego. Codziennie są tam tłumy turystów - wejście jest darmowe. Autor: makia , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-19 14:15:01

Oficjalna strona internetowa

http://www.rome.info/pantheon/

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 41.898611 x 12.476667

Pochodzenie

Panteon ufundowany został przez cesarza Hadriana w roku 125, gdyż poprzednia świątynia zajmująca to miejsce spłonęła. Kierownikiem budowy był Apollodoros. Panteon poświęcono bóstwom planetarnym oraz cesarzowi. W VII wieku obiekt przekształcony został w kościół katolicki. Autor: MagdaM , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-07 16:57:55

Znaczenie

Budowla jest wyjątkowo dobrze zachowanym przykładem architektury starożytnego Rzymu. Przez stulecia Panteon pozostał praktycznie nienaruszony, mimo iż był intensywnie eksploatowany: najpierw jako świątynia wszystkich bogów cesarstwa, później -- kościół katolicki pw. Najświętszej Marii Panny od Męczenników, zwany Santa Maria Rotonda. Jego monumentalna struktura miała wielki wpływ na projektantów europejskich od czasów renesansu, czego wyrazem jest np. 42-metrowa kopuła Santa Maria del Fiore autorstwa Bruneleschiego we Florencji. Stylistyki rzymskiego Panteonu można doszukać się także w wielu obiektach z XIX i XX wieku, zwłaszcza licznych budynkach rządowych i publicznych, siedzibach władz miejskich, uniwersytetach czy bibliotekach. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2014-02-04 21:47:09

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Kościół katolicki pw. Santa Maria ad Martyres – Najświętszej Marii Panny od Męczenników w Rzymie

Miejscowości turystyczne w pobliżu Kościół katolicki pw. Santa Maria ad Martyres – Najświętszej Marii Panny od Męczenników w Rzymie

Watykan , Włochy

Jedno z najświetniejszych miejsc chrześcijaństwa, świadczące o bogatej historii i niezwykłym przedsięwzięciu duchowym. W granicach miniaturowego państwa znajduje się unikalne nagromadzenie arcydzieł architektury i sztuki. Centralnym punktem jest bazylika wzniesiona na miejscu męczeństwa św. Piotra. Jest największą budowlą sakralną świata.

Średni wynik 9,7 na podstawie 6 ocen

Rome , Włochy

"Wieczne miasto", do którego prowadzą wszystkie drogi... Nie sposób zobaczyć wszystkich zabytków Rzymu nawet w kilka dni. Trzeba uzbroić się w cierpliwość, ponieważ stolica Włoch jest zawsze tłoczna. Rzym jest nie tylko pełen historii, jest też bardzo nowoczesnym (i bardzo drogim) miastem. Życiu nocnemu nie przeszkadza bliskość Watykanu.

Średni wynik 9,5 na podstawie 11 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Kościół katolicki pw. Santa Maria ad Martyres – Najświętszej Marii Panny od Męczenników w Rzymie

Pieta Michała Anioła , Włochy

Pieta watykańska jest arcydziełem sztuki renesansu dłuta Michelangela Buonarrotiego (Michała Anioła). Rzeźba przedstawia przedstawia Marię z Nazaretu trzymającą w ramionach swojego syna: zdjętego z krzyża, umierającego Jezusa.

Średni wynik 10,0 na podstawie 6 ocen

Giardini Vaticani , Włochy

Giardini Vaticani to zespół ogrodowo-parkowy w Watykanie, pokrywający ponad połowę powierzchni tego miasta-państwa. Rośnie tam wiele gatunków roślin, pochodzących z różnych kontynentów. Teren przecinają aleje z fontannami, prowadzące m.in. do domu letniego, tarasów widokowych, licznych kapliczek i grot. Kompleks zwiedza się tylko w wyznaczonych godzinach z przewodnikiem.

Średni wynik 10,0 na podstawie 5 ocen

Bazylika Świętego Piotra , Włochy

Bazylika Świętego Piotra została zbudowana w X wieku i choćby z tego względu nie przypomina innych świątyń. Koniecznie należy odwiedzić podziemia, które są najbardziej interesującą częścią zabytku. Obok znajduje się mały park. Wejście do wnętrza jest bezpłatne. Można robić zdjęcia.

Średni wynik 9,9 na podstawie 12 ocen

Musei Vaticani , Włochy

Gromadzą najbogatszą kolekcję dzieł sztuki z całego świata. Zbiory były powiększane w czasie pontyfikatów kolejnych papieży. Muzea Watykańskie zostały otwarte dla publiczności w 1787 roku.

Średni wynik 9,9 na podstawie 17 ocen

Fori Imperiali , Włochy

Rzymskie forum kiedyś tętniło życiem, a dziś stanowi jeden z największych projektów archeologicznych na świecie. To wymarzone miejsce na inspirującą wycieczkę. Zdecydowanie warto kupić bilet do muzeum i zwiedzać ruiny z przewodnikiem: w postaci książki lub oprowadzającego nas historyka. Fori Imperiali to historia na wyciągnięcie ręki -- warto zobaczyć! Można dojechać metrem i przejść się kawałek.

Średni wynik 9,8 na podstawie 9 ocen

Plac Świętego Piotra , Włochy

Plac św. Piotra jest głównym placem Watykanu. Znajduje się na nim Bazylika św. Piotra, kolumnada Berniniego, obelisk i fontanny.

Średni wynik 9,6 na podstawie 5 ocen

Trevi Fountain , Włochy

Fontanna Di Trevi to jedna z najsłynniejszych atrakcji Rzymu. Oblegana codziennie przez tysiące turystów. Miejsce pełne urody i uroku. Znana z wielu filmów o Włoszech, takich jak: "Rzymskie wakacje" czy "Słodkie życie". Doskonałe miejsce na miłosne spotkanie, zwłaszcza wieczorem.

Średni wynik 9,4 na podstawie 10 ocen

Anfiteatro Flavio, Roma , Włochy

Koloseum to główny zabytek Rzymu -- nie trzeba go nikomu przedstawiać. Możliwe jest zwiedzanie z przewodnikiem, ale nie jest to ani konieczne, ani szczególnie polecane. Dostępny jest łączony bilet na zwiedzanie wzgórza Palatyn i Forum Romanum. W sezonie kolejki do zakupu biletów są ogromne, więc lepiej kupić je na stronie internetowej lub przy pozostałych dwóch zabytkach.

Średni wynik 9,4 na podstawie 10 ocen

Kopuła Bazyliki Św. Piotra , Włochy

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych elementów architektonicznych. Właściwie symbol renesansu. Jej projekt wiąże się z wielkimi nazwiskami: Bramante, Michał Anioł.

Średni wynik 9,4 na podstawie 5 ocen

Basilica of Saint Mary Major, Rome , Włochy

W bazylice pochowany jest słynny architekt Bernini, na którego nazwisko natrafimy w Wiecznym Mieście nie raz. Do tej świątyni, zbudowanej w V wieku, licznie ściągają pielgrzymi. Kościół znajduje się niedaleko parku Parco del Colle Opio i w pobliżu Koloseum. Bazylika jest piękna i zdobiona złotem, ale takich w Rzymie nie brakuje.

Średni wynik 9,3 na podstawie 7 ocen

Piazza Venezia, Roma , Włochy

Plac znajduje się niedaleko Koloseum; można przejść stamtąd na piechotę. Główną atrakcją okolicy jest Pałac Wenecki. W tamtejszym muzeum możemy sprawdzić swoją wiedzę na temat historii Włoch. Sam budynek dla niektórych jest piękny, według innych jest koszmarem. Windą można wjechać na taras, aby podziwiać widoki (naprawdę warto!), ale ta przyjemność kosztuje 7 euro.

Średni wynik 9,1 na podstawie 7 ocen

Spanish Steps, Rome , Włochy

Schody Hiszpańskie znajdują się na Placu Hiszpańskim w Rzymie i powstały na uczczenie Jubileuszu w 1725 roku. Liczą 135 stopni, a na ich szczycie leży kościół Św. Trójcy.

Średni wynik 8,8 na podstawie 5 ocen

Ceny

Panteon pełni funkcję normalnie funkcjonującej świątyni katolickiej, gdzie odbywają się msze, śluby, chrzciny, itd. Udostępniany jest zwiedzającym przez cały rok, codziennie: od poniedziałku do soboty w godzinach 8:30-18:30, w niedzielę od 9-tej rano do 18-stej, a w dni świąteczne krócej, tylko do 13:30. Wstęp wolny. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2014-02-04 21:17:48

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z