Koper Słowenia

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Wprowadzenie

Malownicze miasto turystyczne nad brzegiem Adriatyku. Przyciąga nie tylko czystymi plażami, ale także urokliwym starym miastem, leżącym na półwyspie, który niegdyś był wyspą. Posada typowo wenecką starówkę z licznymi wąskimi uliczkami, placami oraz renesansowymi kamieniczkami. Miasteczko pełne uroku. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 0 , Dodano: 2013-02-19 17:10:21

Wszystkie znane nazwy

Koper

Oficjalna strona internetowa

http://www.koper.si/

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 45.548009 x 13.73048

Co warto zobaczyć w miejscowości Koper

Ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Koper

Katedra Wniebowzięcia NMP w Koprze , Słowenia

Imponująca świątynia zbudowana w stylu gotycko-renesansowym. Z pewnością gratka dla znawców architektury. Jej wnętrze kryje liczne cenne zabytki sakralne np. obrazy Vittore Carpaccio, piknie rzeźbione w drewnie stalle, sarkofag z XVI wieku patrona miasta świętego Nazariusza oraz skarbiec.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Pałac Gravisi-Barbabianca , Słowenia

XVIII wieczny pałac jest ściśnięty wśród innych domów, jednak szybko poznamy go po barokowej fasadzie typowej dla tego okresu. Ma ozdobione wszystkie okna oraz drzwi wejściowe płaskorzeźbami. Wewnątrz zobaczymy m.in. reprezentacyjną salę z freskami Apolla, bardzo bogato zdobione schody, liczne ozdoby barokowe. Ponadto znajduje się tutaj przestronne atrium i przejście do ogrodu.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Pałac Almerigogny , Słowenia

Ten ciekawy pałac gotycki pochodzi z XV wieku i mówi się, ze jest jednym z najpiękniejszych budynków w Koper. Został stworzony z połączenia dwóch budynków przez co ma nieregularny kształt fasady. Jedną z ciekawszych rzeczy jest gotyckie okno znajdujące się na 2 pietrze ciekawie i dość nietypowo zdobione.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Pałac Belgramoni-Tacco , Słowenia

W mieście znajduje się kilka pałaców, jednak o tym mówi się, że jest jednym z ładniejszych barokowych pałaców w Koper. Budowla pochodzi z początku XVII wieku i obecnie mieści się w niej Muzeum Regionalne Koper. Po zwiedzaniu budynku warto skorzystać ze spaceru po pięknym ogrodzie wokół pałacy, który posiada liczne starożytne posągi.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Pałac Pretor , Słowenia

Pałac sprawia niesamowite wrażenie swą architekturę. Łączy elementy renesansu i gotyku. Znajduje się na głównym placu miasta i jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w mieście. Warto go także obejrzeć nocą, gdyż jest ładnie oświetlony.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Brama Muda , Słowenia

Jest to brama, która znajduje się na na południowym krańcu Starego Miasta i został zbudowany w 1516 roku. Warto ją obejrzeć ze względu na to, iż jest ostatnią bramą z kilkunastu bram wejściowych do miasta. Brama została wybudowana w stylu renesansowym.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Muzeum Regionalne , Słowenia

Mieści się w zabytkowy barokowym pałacu. Warto się tutaj wybrać, gdyż posiada ciekawą i bogatą kolekcję z różnych dziedzin. Obejrzymy tutaj wystawy i eksponaty dotyczące np. historii archeologii, historii, sztuki i kultury, etnologii i dziedzictwa kulturowego obszarów przybrzeżnych Słowenii. Muzeum posiada ogród, w którym reprezentuje posągi z kamienia z różnego rodzaju z rożnych okresów.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Pałac Carli , Słowenia

Barokowy pałac, z ciekawym balkonem i ozdobionymi oknami. Gratka dla miłośników architektury. Wewnątrz ma bardzo piękne freski ozdobne oraz fontannę z 1418 roku. Posiada dziedziniec, który zachował cechy pierwotnego stylu gotyckiego.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Noclegi

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Komunikacja

Wyszukaj oferty wynajmu aut z

Opieka medyczna

Ubezpieczenie turystyczne możesz znaleźć w wyszukiwarce