Königliches Museum w Berlinie Niemcy

Średni wynik 6,2 na podstawie 2 ocen

Wprowadzenie

Jeśli jesteś fanem sztuki antycznej, to miejsce z pewnością dla Ciebie. Kolejne muzeum położone na Wyspie Muzeów w Berlinie. Autor: Globtroterka , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-29 15:05:05

Wszystkie znane nazwy

Stare Muzeum w Berlinie Altes Museum Königliches Museum w Berlinie

Opis

Polecenie budowy muzeum wydał król pruski Fryderyk Wilhelm III. Muzeum zostało zbudowane w latach 1825–1828 przez architekta Karla Friedricha Schinkla w stylu klasycystycznym. Autor: Globtroterka , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-29 15:10:09

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 52.519444 x 13.398333

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Königliches Museum w Berlinie

Miejscowości turystyczne w pobliżu Königliches Museum w Berlinie

Berlin , Niemcy

Berlin jest nowoczesnym miastem, które umiało zadbać o własną tożsamość. Wschodni Berlin bardzo przypomina Warszawę. Zróżnicowanie architektury pomiędzy Wschodnim a Zachodnim Berlinem, różny klimat tych miejsc sprawia, że czuć historię. W Berlinie można robić wszystko - chodzić do muzeów, galerii, można jeździć na rowerze i pływać łódką. To świetne miejsce na kilkudniowy wypad.

Średni wynik 8,2 na podstawie 5 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Königliches Museum w Berlinie

Berlin Cathedral , Niemcy

Piękna monumentalna ewangelicka katedra zachwyci każdego. Wybudowana została w stylu późnego, włoskiego renesansu. Gratka dla znawców sztuki i architektury. Katedra ciekawa również pod względem historycznym. Ciekawostką jest fakt, że była inspiracją dla wielu architektów.

Średni wynik 9,0 na podstawie 5 ocen

Wieża Alexa w Berlinie , Niemcy

Wieża telewizyjna przy Alexanderplatz. Na początku miała 365 metrów, ale dobudowano do niej nową antenę, przez co urosła o kolejne 3 metry.

Średni wynik 7,8 na podstawie 5 ocen

Gmach parlamentu Rzeszy w Berlinie , Niemcy

Reichstag jest siedzibą niemieckiego parlamentu wzniesioną w 1894 roku. W 1918 r. z jego balkonu proklamowano Republikę Niemiecką . Teraz wstęp do gmachu jest bezpłatny a kopułę codziennie odwiedza ok. 8000 turystów

Średni wynik 7,4 na podstawie 3 ocen

Urania-Weltzeituhr w Berlinie , Niemcy

Zegar znajduje się na Alexanderplatz i pokazuje aktualny czas w dwudziestu czterech strefach czasowych. Pod zegarem często spotykają się berlińczycy, jest on także turystyczną atrakcją.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Średni wynik 6,2 na podstawie 2 ocen

Muzeum Pergamońskie , Niemcy

Muzeum Pergamońskie jest jednym z muzeów znajdujących się na Wyspie Muzeów w Berlinie. Powstawało przez 20 lat. Projektantem budynku był Alfred Messel.

Średni wynik 6,2 na podstawie 2 ocen

Mur berliński , Niemcy

Jeden z symboli zimnej wojny i podziału Niemiec. Nie zostało z niego zbyt wiele, jest w dużej mierze zamalowny graffiti autorstwa artystów z różnych stron świata.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

DDR Muzeum , Niemcy

To muzeum jest to krótka lekcja historii Niemiec i przeniesienie się kilkadziesiąt las wstecz do NRD.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Stara Galeria Narodowa w Berlinie , Niemcy

Stara Galeria Narodowa skupia dzieła sztuki głównie z XIX w. Budynek zbudowany został w stylu korynckim.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Muzeum żydowskie , Niemcy

Muzeum opisuje dwutysięczną historię Żydów niemieckich. Składa się z dwóch części – dawego budynku sądowego oraz z gmachu wybudowanego specjalnie na potrzeby muzeum przez Daniela Libeskinda. Otwarte 9 września 2001 roku a w ciągu pierwszych pięciu lat jego istnienia, muzeum odwiedziło trzy i pół miliona osób.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Beer Bike w Berlinie , Niemcy

Berlin to miasto, które wspaniale zwiedza się na rowerze. Infrastruktura rowerowa jest tu bardzo dobrze rozwinięta i zaplanowana. Dla osób, które zwiedzają Berlin w większej grupie ciekawą atrakcją jest beer bike, czyli rower, na którym jednoczesnie może jechać 6 osób.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Alexander Platz , Niemcy

Alexander Platz to centralny węzeł komunikacyjny i plac we wschodniej części Berlina. Nazwę swoją wziął od imienia i nazwiska imperatora Rosji Aleksandra I, przez berlińczyków nazywany jest w skrócie Alex. Leży w dzielnicy Mitte. Codziennie odwiedza go co najmniej 300 000 osób.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z