Kołobrzeg Polska

Średni wynik 9,6 na podstawie 5 ocen

Wprowadzenie

Jeden z popularniejszych kurortów nadmorskich. Miejsce licznych wyjazdów kuracjuszy, w wieku emerytalnym. Jedna z nielicznych miejscowości nadmorskich, która żyje również zimą. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 2 , Dodano: 2012-12-11 07:43:41

Wszystkie znane nazwy

Kołobrzeg

Opis

Przez wiele stuleci Kołobrzeg był miastem-twierdzą, a znaczna część fortyfikacji zachowała się do dzisiaj. Na terenie Wilczego Fortu wybudowano amfiteatr, gdzie odbywają się festiwale, a w dawnym Forcie Ujście znajduje się kawiarnia słynąca z imprez wilków morskich. W Muzeum Miasta znajduje się jedna z trzech w Polsce kolekcji metrologicznych, na którą składają się przedmioty służące dawniej do mierzenia i ważenia. Kołobrzeską starówkę zaczęto odbudowywać dopiero w latach 80. XX wieku, ale stylizowane kamieniczki wkomponowane w zabytkowy układ ulic znakomicie udają starą zabudowę. Miasto jest również największym uzdrowiskiem chorób układu oddechowego na polskim wybrzeżu. Autor: holly-mania , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2014-03-10 21:41:19

Bardzo znane polskie miasto wypoczynkowe, szczególnie dla starszych osób. W ostatnich latach w lipcu odbywa się "Sunrise" w amfiteatrze, czyli super impreza dla lubiących dobrą zabawę. Autor: kasta84 , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-04 17:28:58

Kołobrzeg to również miasto uzdrowiskowe, są tu źródła wody mineralnej i solanki. Kuracjusze oprócz odpoczynku leczą tu choroby górnych dróg oddechowych, krążenia i choroby stawów. Ciekawym miejscem jest wielofunkcyjny port: pasażerski, rybacki, handlowy i jachtowy. W okresie letniego wypoczynku odbywa się wiele wszelakich koncertów i innych imprez kulturalnych. Autor: rutrak , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2015-09-05 16:52:35

Oficjalna strona internetowa

http://miasto.kolobrzeg.eu/

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 54.177778 x 15.576944

Położenie

Kołobrzeg znajduje się nad Bałtykiem w województwie zachodniopomorskim, w powiecie kołobrzeskim. Miasto położone jest u ujścia rzeki Parsęty do Zatoki Pomorskiej, na Pomorzu Zachodnim. Autor: holly-mania , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2014-03-10 21:49:47

Co warto zobaczyć w miejscowości Kołobrzeg

Ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Kołobrzeg

Bazylika Mariacka , Polska

Najwyższy budynek w Kołobrzegu, a zarazem najbardziej charakterystyczna i znana budowla w tym mieście. Kościół to typowy przykład stylu gotyckiego, miłośnicy architektury i sztuki powinni koniecznie tu zajechać!

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Fort Ujście , Polska

Latarnia morska w Kołobrzegu ma wysokość 26 metrów, a zasięg jej światła wynosi 16 mil morskich. Budowla o ciekawej historii. Na forcie z lat 1770- 1774, zbudowano ją w latach 1945-1946 i nadbudowano w 1980 roku. Miejsce ciekawe do odwiedzenia, a widok z latarni wyjątkowy.

Średni wynik 7,0 na podstawie 3 ocen

Fort Ujście , Polska

Fort Ujście zbudowano w latach 1770-74 na prawym brzegu rzeki Parsęty w celu umocnienia obrony portu. Obejmuje trzykondygnacyjną rotundę z cegły, latarnię oraz mur obronny otaczający bastion. Dziś jest to miejsce turystyczne.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Baszta Prochowa , Polska

Baszta Lontowa to jedyny kompletny obiekt , który pozostał po średniowiecznym systemie obronnym. Jest czterokondygnacyjna i licznie zdobiona; łączyła się niegdyś z murem miejskim i fosą. Dzisiaj jest własnością prywatną.

Średni wynik 6,8 na podstawie 2 ocen

Plaża w Kołobrzegu , Polska

Piękna piaszczysta plaża nad Bałtykiem, zaraz przy bulwarze Szymańskiego i alei Nadmorskiej. Znajduje się tu także molo kołobrzeskie. W upalne letnie dni jest tu pełno ludzi wypoczywających i opalających się.

Średni wynik 6,8 na podstawie 2 ocen

Kamienica Schliffenów w Kołobrzegu , Polska

To najstarsza kamienica w Kołobrzegu, pochodząca z XV wieku. Niestety została zniszczona w 1945 roku i dziś podziwiamy bardzo skrupulatnie wykonaną rekonstrukcję. Obok znajduje się Muzeum Oręża Polskiego, do którego dziś należy kamienica.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Plac 18 Marca , Polska

Plac 18 Marca jest zaprojektowany w stylu francuskim z fontanną pośrodku, powstał już w 1880 roku. Niektóre drzewa w parku są wyjątkowe, mają ponad 100 lat. Wiele z nich uznanych zostało za pomnik przyrody.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Średni wynik 6,0 na podstawie 2 ocen

Park gen. Henryka Dąbrowskiego , Polska

Park Dąbrowskiego to pozostałość umocnień fortyfikacyjnych twierdzy w Kołobrzegu. Możemy tu zobaczyć nasypy ziemne oraz dawną fosę, czyli dzisiejszy staw miejski. Znajdziemy także 7 buków zwyczajnych, które zostały uznane za pomniki przyrody.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Plaża Milenium , Polska

Działająca w sezonie letnim od lipca Plaża Milenium to miejsce sportu i rekreacji. Odbywają się tu różne konkursy, turnieje i zabawy dla dzieci i dorosłych. Miejsce zaopatrzone w boiska i sprzęt sportowy przyciąga turystów, ale i mieszkańców.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Noclegi

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Komunikacja

Wyszukaj oferty wynajmu aut z

Opieka medyczna

Ubezpieczenie turystyczne możesz znaleźć w wyszukiwarce

Jak spędzać wolny czas

W Kołobrzegu nie brakuje zabytków godnych obejrzenia. Oprócz gotyckiej konkatedry i XIX-wiecznego ratusza zobaczyć można także Akademię Rycerską i Pałac Brunszwickich, mieszczący część ekspozycji Muzeum Oręża Polskiego. Pozostałe zbiory wraz z wystawą plenerową można obejrzeć w pawilonie nad Parsętą obok zachowanej gotyckiej kamieniczki. Spacerując słynnym deptakiem z pamiątkami, tzw. Złotą Uliczką, dojdziemy do XIV-wiecznej Baszty Prochowej, która stanowi jedyną pozostałość średniowiecznych murów obronnych. Autor: holly-mania , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2014-03-10 21:59:13