Koło Milenijne w Londynie Wielka Brytania

Średni wynik 9,2 na podstawie 5 ocen

Wprowadzenie

London Eye zostało wybudowane z okazji rozpoczęcia nowego tysiąclecia. Jest to diabelski młyn służący do obserwacji panoramy Londynu. Autor: Matrioszka , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-03 20:54:58

Wszystkie znane nazwy

Millennium Wheel Londyńskie Oko Koło Milenijne w Londynie London Eye

Opis

Średnica London Eye wynosi 135 m, a do budowy koła zużyto 1700 ton stali. Oś trzymająca całą to konstrukcje oraz piasta, która nim kręci ważą 330 ton. Autor: holly-mania , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2014-02-07 11:18:14

Posiada 32 kapsuły, z których każda pomieści 25 osób. Jednocześnie na całym London Eye może znajdować się aż 800 osób. Autor: holly-mania , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2014-02-07 11:13:17

London Eye to stosunkowo nowy nabytek Londynu, jednak już jest jedną z jego głównych atrakcji -- umieszczanych na pocztówkach z tego miasta. Znajduje się nad Tamizą obok mostu Westminster. Autor: olgaa_eleonora , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-06 21:30:42

Oficjalna strona internetowa

http://www.londoneye.com

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 51.503395 x -0.119508

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Koło Milenijne w Londynie

Miejscowości turystyczne w pobliżu Koło Milenijne w Londynie

London , Wielka Brytania

Stolica Wielkiej Brytanii, jedno z największych miast Europy, zamieszkuje w nim ponad 8 mln osób, największe na świecie centrum finansowe, siedzibę ma największa giełda europejska. Słynie z najstarszego metra, londyńskiego smogu, wysokiej przestępczości, bogatej historii, wielu parków, piętrowych autobusów i rodziny królewskiej.

Średni wynik 9,0 na podstawie 5 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Koło Milenijne w Londynie

Buckingham Palace , Wielka Brytania

Buckingham Palace to pałac, będący oficjalną siedzibą monarchów brytyjskich oraz jedną z głównych atrakcji turystycznych Londynu. Mieści się w samym sercu metropolii, tuż obok Green Parku, St. James Park i Hyde Parku.

Średni wynik 9,1 na podstawie 7 ocen

Wieża Zegarowa, Londyn , Wielka Brytania

Nazwa Big Ben odnosiła się pierwotnie do dzwonu na wieży. Zwyczajowo zaczęto jej też używać dla określenia zegara oraz samej wieży. W roku 2012, w ramach obchodów 60 rocznicy panowania królowej Elżbiety II, Big Ben otrzymał oficjalną nazwę Wieży Elżbiety (Elizabeth Tower).

Średni wynik 8,8 na podstawie 6 ocen

St Paul's Cathedral , Wielka Brytania

Katedra św. Pawła jest jednym z symboli Londynu i niezwykle obleganą atrakcją turystyczną. Aby wejść do środka zazwyczaj trzeba stać w długich kolejkach. Wnętrze katedry jest niezwykle ciekawe. Można też wejść na galerie widokowe, z które można podziwiać panoramę Londynu. Najwyższa galeria znajduje się 85 metrów wyżej niż podłoga.

Średni wynik 8,2 na podstawie 4 ocen

Muzeum Brytyjskie , Wielka Brytania

British Museum to londyńskie muzeum poświęcone historii i kulturze całego świata. Znajdziemy tu eksponaty ze wszystkich kontynentów m.in. z dalekich Chin, Alaski czy Grecji, ilustrujące i dokumentujące historię ludzkiej kultury od jej początków do chwili obecnej. Ogromne wrażenie robi wielki oszklony dziedziniec. Wstęp do muzeum jest bezpłatny.

Średni wynik 8,0 na podstawie 4 ocen

Houses of Parliament, Londyn , Wielka Brytania

Pałac Westminsterski to siedziba i miejsce posiedzeń angielskiego parlamentu. Najbardziej znana i uwielbiana przez turystów część pałacu to wieża zegarowa "Big Ben".

Średni wynik 8,0 na podstawie 4 ocen

Her Majesty's Royal Palace and Fortress, The Tower of London , Wielka Brytania

Tower of London to ogromna, historyczna twierdza znajdująca się nad Tamizą. Znajduje się w niej kilka muzeów związanych z historią Królestwa Brytyjskiego. Odwiedzając ją możemy przenieść się kilka wieków wstecz, poznając historię związaną z militariami imperium oraz klejnotami królewskimi. Poznamy też tradycje i ceremonie strażników twierdzy.

Średni wynik 8,0 na podstawie 4 ocen

Tower Bridge , Wielka Brytania

Tower Bridge -- zachwycający most zwodzony, zbudowany w stylu wiktoriańskim, będący symbolem Londynu. Obecnie w wieżach mostu znajduje się płatne muzeum.

Średni wynik 8,0 na podstawie 4 ocen

Kolegiata św. Piotra w Westminsterze , Wielka Brytania

Opactwo westminsterskie powstało w 1065 i jest jednym z najstarszych budynków w Londynie. Od momentu powstania koronowani są tutaj brytyjscy monarchowie.

Średni wynik 7,2 na podstawie 3 ocen

Horse Guards Parade , Wielka Brytania

Koszary Królewskiej Straży Konnej znajdują się przy Alei Whitehall w Londynie. Przed budynkiem w godzinach 10.00-16.00 na koniach siedzą dwaj gwardziści z Królewskiej Kawalerii Przybocznej. Wielu turystów robi sobie z nimi zdjęcie. Za plecami gwardzistów znajduje się brama prowadząca na dziedziniec otoczony gmachami administracji rządowej.

Średni wynik 7,0 na podstawie 3 ocen

Soho , Wielka Brytania

Soho mieści się w części dzielnicy West End w Londynie i jest uważane za jeden z centralnych punktów życia nocnego oraz rozrywki w Londynie. Jest to modna dzielnica także eleganckich restauracji, biur, klubów oraz knajpek.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Covent Garden Market , Wielka Brytania

Covent Garden Market to targ znany też pod nazwą Central Market. Znajdują się tutaj sklepy, punkty rzemiślnicze, stragany oraz knajpki. Podobnie jak w innych centralnych punktach turystycznych w Londynie bywa tu tłoczno, ale za to można trafić na ciekawy występ ulicznych artystów.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Nelson's Column , Wielka Brytania

Kolumna przedstawiająca admirała Horatio Nelsona znajdująca się na Trafalgar Square. Można się na nią wspiąć i posiedzieć bądź spróbować wejść na jednego z czterech lwów z brązu.

Średni wynik 6,4 na podstawie 3 ocen

Ciekawostki

Zazwyczaj ciągną się do kas London Eye długie kolejki. Warto nabyć bilet przez internet ponieważ jest i taniej i oszczędza nam to czas na miejscu. W czerwonej kapsule można wziąć ślub. Pełny obrót koła trwa 40 min. Autor: Matrioszka , Zgadzam się z opisem: 0 , Dodano: 2013-02-03 20:56:27

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z

Pozostałe informacje

London Eye jest to diabelski młyn, który znajduje się w dzielnicy Lambeth w Londynie, na południowym brzegu Tamizy, między mostami Westminster i Hungerford. Autor: konto usunięte , Zgadzam się z opisem: 0 , Dodano: 2013-02-06 22:05:28