Kolegiata św. Piotra w Westminsterze Wielka Brytania

Średni wynik 7,2 na podstawie 3 ocen

Wprowadzenie

Opactwo westminsterskie powstało w 1065 i jest jednym z najstarszych budynków w Londynie. Od momentu powstania koronowani są tutaj brytyjscy monarchowie. Autor: Matrioszka , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-03 20:46:56

Wszystkie znane nazwy

Westminster Abbey Opactwo westminsterskie Kolegiata św. Piotra w Westminsterze

Opis

Opactwo westminsterskie jest niezwykle ważną świątynią w historii Anglii. Niezwykle ładny gotycki kościół z krużgankami, bogato zdobiony wewnątrz, niezwykle prestiżowe miejsce pamięci najważniejszych osobistości Anglii. Autor: bogues , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2014-07-28 15:00:31

Wnętrze Westminster Abbey jest bardzo wysokie. Dodatkowe wrażenie wysokości potęguje stosunkowo niewielka szerokość. Na dodatek jest ono bogato zdobione. Opactwo jest miejscem pochówku wielu znanych osobistości: monarchów, pisarzy, poetów, uczonych, itp. Autor: bogues , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2014-07-28 15:00:50

Oficjalna strona internetowa

http://www.westminster-abbey.org

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 51.499349 x -0.127391

Pochodzenie

Opactwo westminsterskie ma bardzo bogatą historię. Pierwsza świątynia powstała tutaj już w roku 616, choć, z racji braku dowodów, należy to uznać raczej za legendę. Istnieją natomiast dowody na istnienie w tym miejscu klasztoru już około roku 800. Autor: bogues , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2014-07-28 14:49:43

Początek opactwu daje klasztor benedyktynów zbudowany w roku 960. W latach 1045-1050 Edward Wyznawca rozbudował klasztor. Pod koniec 1065 roku świątynię konsekrowano. Niestety, jej fundator nie wziął udziału w uroczystości. Był już mocno chory, zmarł tydzień później i pochowano go w nowym opactwie. Zaledwie rok później, w 1066, w opactwie westminsterskim odbyła się pierwsza koronacja. Królem został wówczas Wilhelm Zdobywca. Od tej pory wszyscy kolejni monarchowie, z wyjątkiem Edwarda V oraz Edwarda VIII, zostali koronowani w Westminster Abbey. Autor: bogues , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2014-07-28 14:50:42

Kościół Westminster Abbey w dzisiejszej postaci zaczęto budować za panowania Henryka III, w 1245 roku. W dalszych latach był on rozbudowywany i przebudowywany, przez co zaobserwujemy w jego konstrukcji różne style architektoniczne. Opactwo westminsterskie wzniesione zostało w stylu średniowiecznym. Nawa główna, zbudowana w stylu gotyckim, pochodzi z XIV wieku. Bogato zdobiona Kaplica Matki Bożej (Lady Chapel) zastąpiła starą w latach 1503-1519. Z kolei kamienne wieże zachodnie powstały w wieku XVIII. Autor: bogues , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2014-07-28 14:51:20

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Kolegiata św. Piotra w Westminsterze

Miejscowości turystyczne w pobliżu Kolegiata św. Piotra w Westminsterze

London , Wielka Brytania

Stolica Wielkiej Brytanii, jedno z największych miast Europy, zamieszkuje w nim ponad 8 mln osób, największe na świecie centrum finansowe, siedzibę ma największa giełda europejska. Słynie z najstarszego metra, londyńskiego smogu, wysokiej przestępczości, bogatej historii, wielu parków, piętrowych autobusów i rodziny królewskiej.

Średni wynik 9,0 na podstawie 5 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Kolegiata św. Piotra w Westminsterze

Koło Milenijne w Londynie , Wielka Brytania

London Eye zostało wybudowane z okazji rozpoczęcia nowego tysiąclecia. Jest to diabelski młyn służący do obserwacji panoramy Londynu.

Średni wynik 9,2 na podstawie 5 ocen

Buckingham Palace , Wielka Brytania

Buckingham Palace to pałac, będący oficjalną siedzibą monarchów brytyjskich oraz jedną z głównych atrakcji turystycznych Londynu. Mieści się w samym sercu metropolii, tuż obok Green Parku, St. James Park i Hyde Parku.

Średni wynik 9,1 na podstawie 7 ocen

Wieża Zegarowa, Londyn , Wielka Brytania

Nazwa Big Ben odnosiła się pierwotnie do dzwonu na wieży. Zwyczajowo zaczęto jej też używać dla określenia zegara oraz samej wieży. W roku 2012, w ramach obchodów 60 rocznicy panowania królowej Elżbiety II, Big Ben otrzymał oficjalną nazwę Wieży Elżbiety (Elizabeth Tower).

Średni wynik 8,8 na podstawie 6 ocen

St Paul's Cathedral , Wielka Brytania

Katedra św. Pawła jest jednym z symboli Londynu i niezwykle obleganą atrakcją turystyczną. Aby wejść do środka zazwyczaj trzeba stać w długich kolejkach. Wnętrze katedry jest niezwykle ciekawe. Można też wejść na galerie widokowe, z które można podziwiać panoramę Londynu. Najwyższa galeria znajduje się 85 metrów wyżej niż podłoga.

Średni wynik 8,2 na podstawie 4 ocen

Houses of Parliament, Londyn , Wielka Brytania

Pałac Westminsterski to siedziba i miejsce posiedzeń angielskiego parlamentu. Najbardziej znana i uwielbiana przez turystów część pałacu to wieża zegarowa "Big Ben".

Średni wynik 8,0 na podstawie 4 ocen

Muzeum Brytyjskie , Wielka Brytania

British Museum to londyńskie muzeum poświęcone historii i kulturze całego świata. Znajdziemy tu eksponaty ze wszystkich kontynentów m.in. z dalekich Chin, Alaski czy Grecji, ilustrujące i dokumentujące historię ludzkiej kultury od jej początków do chwili obecnej. Ogromne wrażenie robi wielki oszklony dziedziniec. Wstęp do muzeum jest bezpłatny.

Średni wynik 8,0 na podstawie 4 ocen

Horse Guards Parade , Wielka Brytania

Koszary Królewskiej Straży Konnej znajdują się przy Alei Whitehall w Londynie. Przed budynkiem w godzinach 10.00-16.00 na koniach siedzą dwaj gwardziści z Królewskiej Kawalerii Przybocznej. Wielu turystów robi sobie z nimi zdjęcie. Za plecami gwardzistów znajduje się brama prowadząca na dziedziniec otoczony gmachami administracji rządowej.

Średni wynik 7,0 na podstawie 3 ocen

Soho , Wielka Brytania

Soho mieści się w części dzielnicy West End w Londynie i jest uważane za jeden z centralnych punktów życia nocnego oraz rozrywki w Londynie. Jest to modna dzielnica także eleganckich restauracji, biur, klubów oraz knajpek.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Park Św. Jakuba , Wielka Brytania

St. James's Park - przepiękny angielski Park Królewski, najstarszy w Londynie, w którego centralnej części znajduje się zbiornik wodny wokół którego mieszka sporo ptactwa, m.in. pelikany.

Średni wynik 6,8 na podstawie 3 ocen

Piccadilly Circus , Wielka Brytania

Piccadilly Circus jest skrzyżowaniem i niewielkim placem w pobliżu głównych dzielnic handlowych i rozrywkowych w West End. Jest używane przez miejscowych często jako orientacyjne miejsce spotkań. Jedna z głównych atrakcji turystycznych Londynu.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Covent Garden Market , Wielka Brytania

Covent Garden Market to targ znany też pod nazwą Central Market. Znajdują się tutaj sklepy, punkty rzemiślnicze, stragany oraz knajpki. Podobnie jak w innych centralnych punktach turystycznych w Londynie bywa tu tłoczno, ale za to można trafić na ciekawy występ ulicznych artystów.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Cleopatra's Needle , Wielka Brytania

Cleopatra's Needle to obelisk przywieziony z Egiptu pochodzący z czasów starożytnych. Razem z obeliskiem stojącym w nowojorskim Central Parku tworzyły bliźniaczą parę. Obelisk znajduje się nad Tamizą i jest 'pilnowany' przez dwa oryginalne sfinksy ustawione po obu jego stronach.

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Ceny

Do wnętrza dostaniemy się, po odczekaniu swojego w kolejce, poprzez ogromne wiktoriańskie drzwi Great North Door. Bilety niestety nie są tanie. W cenę wliczono już przewodnik głosowy (audioguide). Dzieci poniżej 11 roku życia mogą zwiedzać za darmo. Autor: bogues , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2014-07-28 15:05:08

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z