Klagenfurt am Wörthersee Austria

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Wprowadzenie

Piękne miasto położone wśród zachwycających gór. Przyciąga różnorodnych turystów, gdyż jest to miejsce, gdzie możemy zwiedzać piękne renesansowe zabytki, latem korzystać z uroków jeziora Wörthersee, a zimą korzystać z ośnieżonych, nowoczesnych stoków. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 0 , Dodano: 2013-01-15 15:07:58

Wszystkie znane nazwy

Klagenfurt am Wörthersee

Oficjalna strona internetowa

http://www.klagenfurt.at/klagenfurt-a...

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 46.617778 x 14.305556

Co warto zobaczyć w miejscowości Klagenfurt am Wörthersee

Ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Klagenfurt am Wörthersee

Muzeum Roberta Musila , Austria

Miejsce dla miłośników literatury. Tutaj poznamy życie, twórczość i sposób pisania Roberta Musila austriackiego pisarza i krytya teatralnego. W muzeum poznamy także twórczość Christine Lavanta oraz pisarki Ingeborg Bachmann. Ponadto muzeum organizuje liczne warsztaty literackie i wieczorki tematyczne.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Muzeum Prowincji Rudolfinum , Austria

Muzeum, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Znajdują się tutaj wystawy przedstawione w multimedialny sposób z wielu dziedzin nauki m.in. działy historii antycznej, numizmatyki nowożytnej, historii sztuki, geologii, zoologii i muzyki. Ciekawą atrakcją jest instalacja góry “Glocknerrama”- najwyższego szczytu Austrii, możemy w tej instalacji zobaczyć jaki widok rozpościera się z tego szczytu.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Muzeum Roberta Musila , Austria

Miejsce dla miłośników tego austriackiego pisarza i krytyk teatralnego oraz literatury. Mamy okazję zobaczyć tutaj m.in. ekspozycje poświęcone pisarzowi, jego zdjęcia, dokumenty, pamiętniki i wiele innych przedmiotów. Ponadto muzeum w swej ofercie zawiera szkolenia i warsztaty. Najbardziej znany jest „Klagenfurcki Kurs Literatury”- letni obóz czytania i rozumienia współczesnej literatury .

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Dworek Landhaus , Austria

Piękny dworek będący ważnym historycznie zabytkiem miasta. Jest to monumentalny budynek o kształcie podkowy z dwiema wieżami . Dziedziniec dworku posiada najbardziej piękne zachowane renesansowe fasady. Ciekawą atrakcją są małe kamienne schody, które były niegdyś używane w celu ułatwienia wejścia na konia i przetrwały do dziś. Obecnie mieści się tutaj siedziba parlamentu.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Katedra Świętego Piotra i Pawła , Austria

Największym skarbem wewnątrz, który możemy podziwiać jest duży ołtarz z pięknym tabernakulum. Ponadto znajduje się tutaj zabytkowa ambona przedstawiająca Zmartwychwstanie Chrystusa. Warto tutaj zwrócić uwagę, także na fresk na sklepieniu ukazujące Przemienienie Jezusa. Warto się tutaj wybrać od połowy lipca do połowy sierpnia, gdyż w każdą sobotę i niedzielę odbywają się tutaj koncerty.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Teatr Miejski w Klagenfurcie , Austria

Miejsce dla miłośników kultury. Teatr w swej ofercie posiada musicale, opery oraz przedstawienia teatralne na europejskim poziomie. Ponadto istnieje możliwość zorganizowania oprowadzenia dla osób chcących dowiedzieć się czegoś więcej na temat historii teatru oraz pragnących zwiedzić ten budynek. Teatr wybudowano w stylu secesyjnym.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Kościół Ducha Świętego , Austria

Jest to ciekawa budowla, która warto obejrzeć, gdyż łączy w sobie kilka styli architektonicznych. Początkowo była to gotycka budowla obecnie posiada cechy z baroku. Wewnątrz możemy podziwiać m.in. na suficie obraz Wniebowstąpienie, ołtarz Najświętszego Serca Jezusa, ołtarz główny z XVIII w., itd. Warto ją zobaczyć nocą, gdyż jest bardzo ładnie oświetlony i sprawia to niesamowite wrażenie.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Kanał Lendkanal , Austria

Jest to urokliwy cztero kilometrowy kanał prowadzący z jeziora Wörthersee do centrum miasta. Spacerując kanałem możemy napotkać wiele atrakcji m.in. liczne zabytkowe mostki, ścieżki spacerowe, park miniatur, miejsce dla skateboardzistów - fanów jazdy na rolkach i na rowerze, zimą kanał zamarza i można pojeździć na łyżwach. Tutaj można wypocząć od zgiełku miasta.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Zawody triathlonowe , Austria

Miłośnicy sportów mają możliwość wziąć udział w tych zawodach w czerwcu. Istnieje możliwość sprawdzić się w pływaniu, jeździe na rowerze oraz bieganiu. Zawodom towarzyszą koncerty i ciekawe wydarzenia, które podgrzewają atmosferę. Warto wziąć udział bądź być kibicem, gdyż jest to ciekawe wydarzenie sportowe.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Muzeum instrumentów klawiszowych , Austria

Z pewnością warto sobie ufundować czas w tym miejscu. Muzeum tego typu jest największym w Europie. Możemy obejrzeć tutaj zbiór instrumentów klawiszowych m.in. keyboardy, na których grali znani kompozytorzy lub gwiazdy muzyki rozrywkowej. Ciekawą atrakcją jest możliwość wzięcia każdego instrumentu do ręki i zagrania na nim .

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Fontanna smok , Austria

Piękna fontanna z XVI w., która znajduje się na głównym placu jest symbolem miasta, który warto zobaczyć. W środku fontanny stoi smok- godło Klagenfurtu. Monumentalna rzeźba zwierzęcia ma otwartą paszcze, z której wypływa woda.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Muzeum Sztuki Nowoczesnej , Austria

Warto się tutaj wybrać, gdyż muzeum pokazuje ciekawe wystawy o rożnej tematyce, zarówno artystów krajowych jak i zagranicznych. Najcenniejszą wystawa jest “Retrospektywy”, która ukazuje pięćdziesiąt lat sztuki nowoczesnej, skupionej nie tylko wokół Karyntii, ale i całej Austrii. Muzeum znajduje się w pięknym zabytkowym budynku, co dodaje uroku temu miejscu.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Noclegi

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Komunikacja

Wyszukaj oferty wynajmu aut z

Opieka medyczna

Ubezpieczenie turystyczne możesz znaleźć w wyszukiwarce