Katedra Santa Maria del Fiore Włochy

Średni wynik 9,6 na podstawie 7 ocen

Wprowadzenie

Zaprojektowana pod koniec XIII wieku jest dziś symbolem Florencji. Duomo to po włosku katedra. Najlepiej zwiedzić ją rano, zanim ściągną do niej tłumy turystów. Można także wspiąć się ponad 400 stopni w górę, aby podziwiać panoramę Florencji i toskańskie wzgórza (ok. 8 euro). Warto! Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2012-11-27 23:29:57

Wszystkie znane nazwy

Santa Maria del Fiore Duomo Katedra Santa Maria del Fiore

Opis

Katedra Santa Maria del Fiore, nazywana inaczej Duomo, jest najpopularniejszą atrakcją turystyczną Florencji. Oprócz swojej imponującej rozmiarem kopuły, katedra zapiera dech w piersiach także wnętrzem, gdzie podziwiać można liczne freski i obrazy (w tym słynny La Divina Commedia di Dante Domenica di Michelino). Autor: anarou , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-17 12:42:39

Na katedrę najpiękniejszy widok rozpościera się z Piazzale Michelangelo, katedra charakteryzuje się największą kopułą, jaką kiedykolwiek stworzyły ludzkie ręce. Autor: makia , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-18 23:23:21

Oficjalna strona internetowa

http://www.operaduomo.firenze.it

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 43.773102 x 11.256618

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Katedra Santa Maria del Fiore

Miejscowości turystyczne w pobliżu Katedra Santa Maria del Fiore

Firenze , Włochy

Florencja to ważne miasto w świecie mody i nie tylko. Znajduje się w środkowych Włoszech, nad Arno, u stóp Apenin. Jest to także stolica Toskanii.

Średni wynik 9,5 na podstawie 6 ocen

Toskania , Włochy

Toskania to nie miasto, a region we Włoszech. Słynie z doskonałego wina i oliwek. Wspaniałe miejsce na wypoczynek.

Średni wynik 9,0 na podstawie 4 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Katedra Santa Maria del Fiore

Most Złotników we Florencji , Włochy

Most powstał w miejscu, gdzie już Starożytni Rzymianie wybudowali jeden, drewniany. Obecna wersja pochodzi z XIV wieku. Słynie z kramów jubilerów i złotników.

Średni wynik 10,0 na podstawie 6 ocen

Galleria dell'Academia , Włochy

Jest to przede wszystkim muzeum, w którym podziwiać można rzeźbę ''Dawid'' autorstwa Michała Anioła. Wstęp jest dość drogi, a reszta eksponatów nie jest aż tak ciekawa. Ta galeria jest też dużo mniejsza niż Uffizi. Bilety można rezerwować wcześniej. Warto jeśli chce się zobaczyć Dawida!

Średni wynik 8,0 na podstawie 3 ocen

Stare Miasto we Florencji , Włochy

Florencja to stolica Toskanii. Jest podzielona na nową część i starą. Starego miasta nie można przegapić!

Średni wynik 7,4 na podstawie 3 ocen

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Galleria degli Uffizi , Włochy

Niesamowita galeria sztuki renesansowej, którą koniecznie trzeba zobaczyć będąc we Florencji. Jest to najważniejsza i najciekawsza galeria w tym mieście. Najważniejsze to przeznaczyć na nią kilka godzin, żeby nie wyjść rozczarowanym. Niestety trzeba uzbroić się w cierpliwość wobec tłumów turystów.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Basilica di Santa Croce , Włochy

Basilica di Santa Croce, czyli Kościół św. Krzyża, to jedna z najważniejszych świątyń we Florencji, a jednocześnie świetny przykład architektury włoskiego gotyku. Kościołem zarządzają Franciszkanie.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Fiume Arno , Włochy

Toskania to rejon turystyczny, który nie słynie z plaż i morza, są tu inne godne uwagi atrakcje. Ale turyści przy włoskich upałach lubią korzystać z dobrodziejstw zbiorników wodnych, stąd i rzeka Arno (przepływająca przez Florencję i Pizę) staje się atrakcją turystyczną.

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Palazzo Strozzi , Włochy

Palazzo Strozzi to budynek mieszczący galerię Palazzo Strozzi, która dwa lub trzy razy w roku organizuje bardzo ciekawe wystawy. Oprócz głównej galerii znajdują się tam również CCCStrozzina, galeria poświęcona sztuce współczesnej, Gabinet Vieusseux z biblioteką publiczną, Włoski Instytut Nauk Humanistycznych oraz księgarnię Mandragora.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Muzeum Orsanmichele , Włochy

Położony w ścisłym centrum historycznym Florencji przy Via dei Calzaiuoli, kościół Orsanmichele to budowla wyróżniająca się swoją formą, która właściwie typowego kościoła nie przypomina. Być może dlatego, że pierwotnie został zaprojektowany jako rynek ziarna. Fasadę ozdabiają figury świętych, w tym św. Jerzego autorstwa Donatella oraz św. Jana, patrona Florencji.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Palazzo Medici Riccardi , Włochy

Pałac znajduje się zaraz przy informacji turystycznej. Warto zobaczyć jeśli ma się ''Firenze Card'', wstęp bez karty jest dość drogi (w stosunku do atrakcyjności zabytku). Najciekawsza jest kapliczka w środku. Dla niektórych zaletą może być to, że budynek jest skromniejszy niż inne zabytki Włoch.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Kaplice Medyceuszów we Florencji , Włochy

Warto zobaczyć tę Kaplicę Medyceuszów, słynnego kupieckiego, a potem książęcego rodu, któremu Florencja zawdzięcza swoją świetność. Kaplica-mauzoleum jest bardzo oryginalnym budynkiem. Znajdują się w niej wspaniałe rzeźby, m.in "Noc i Dzień" Michała Anioła. Pomimo opłaty, koniecznie trzeba zobaczyć!

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Wieża Giotta , Włochy

Warto wspiąć się po tych ponad czterystu schodach, aby podziwiać widoki. Wstęp kosztuje kilka euro, ale panorama miasta i okolic nam to wynagrodzi. Świetne miejsce na robienie zdjęć. Wieża jest niestety zatłoczona, ludzie na schodach muszą się przeciskać obok siebie, co jest wątpliwą przyjemnością.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Ciekawostki

Na konstrukcję samej kopuły zużyto ponad 4 miliony cegieł, a wzniesiono ją wyjątkowo bez używania krążyny czyli specjalnych wsporników. Autor: holly-mania , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2014-02-06 19:59:36

Mimo tego, że budowa katedry rozpoczęła się w XIII wieku, a kopuła Brunelleschiego została ukończona w XVI wieku, katedra doczekała się swojej fasady dopiero w XIX wieku! Autor: anarou , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-17 12:45:10

Ceny

Wstęp do katedry jest bezpłatny. Czynne codziennie od 10 do 17, w niedziele i święta od 13.30 do 16.45. Autor: MagdaM , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-09 20:22:20

Wstęp na kopułę Duomo kosztuje 8 EUR, możliwa jest wcześniejsza rezerwacja. Chętni zobaczenia kopuły z bliska muszą się przygotować na pokonanie 463 schodów, niestety Duomo nie posiada windy. Autor: anarou , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-17 12:49:30

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z