Kaplica Matki Boskiej Uzdrowiciekli Chorwacja

Średni wynik 5,4 na podstawie 1 ocen

Wszystkie znane nazwy

Kaplica Matki Boskiej Uzdrowiciekli

Opis

Kapliczka Matki Boskiej Uzdrowicielki znajduje się blisko centrum Zadaru. Jest urokliwym miejscem o pięknym wnętrzu z wieżyczką. Na dachu zauważyć możemy trzy zdobione anioły. Autor: mona1109 , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-03-23 20:21:30

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 44.116667 x 15.216667

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Kaplica Matki Boskiej Uzdrowiciekli

Miejscowości turystyczne w pobliżu Kaplica Matki Boskiej Uzdrowiciekli

Zadar , Chorwacja

Miasto Zadar stawiane jest na równi z takimi jak Dubrownik czy Wenecja. Piękna nadmorska miejscowość, niegdyś osada Liburnów. Piąte co do wielkości miasto Chorwacji. Znajduje się tutaj port oraz stocznia. Miasto ma bogatą historię, którą poznać możemy w miejscowym muzeum. Działa tutaj również najstarsze biuro podróży, które powstało w roku 1899 i działa nieprzerwanie od ponad 100 lat.

Średni wynik 9,0 na podstawie 5 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Kaplica Matki Boskiej Uzdrowiciekli

Morskie organy , Chorwacja

To miejsce zdecydowanie należy do tych bardziej niezwykłych. Ciekawy obiekt architektoniczny to nie tylko miejsce spotkań ale również instrument muzyczny wykorzystujący fale morskie i rury znajdujące się w marmurowych schodach. Z połączenia obu elementów powstają przypadkowe, ale harmoniczne dźwięki. Zdecydowanie warto to usłyszeć.

Średni wynik 6,8 na podstawie 2 ocen

Zvonik Sv Stosije Zadar , Chorwacja

Piękna katedra trójnawowa wybudowana w stylu romański. Wnętrze zachwyci każdego dzięki swojej monumentalności. Nawa główna jest trzy razy szersza niż boki kościoła, oddzielona kamiennymi kolumnami i filarami, które są naprzemiennie ułożone. Ciekawostką jest fakt, że katedra ta, to największy kościół w Dalmacji.

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Powitanie Słońca , Chorwacja

Powitanie Słońca to druga "nowość" obok morskich organów jakie zyskał Zadar dzięki architektowi Nikola Bašić. Są to płyty szklane ułożone w kształcie koła. Wieczorami i nocami dostrzec można niezwykłą grę świateł, którą zawdzięczamy ogniwom fotowoltaicznym. Obiekt powstał na przepięknej promenadzie, zdecydowanie warto urządzić tutaj wieczorny spacer.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Mury miejskie w Zadarze , Chorwacja

Pozostałością po murach miejskich są cztery bramy miejskie, które warto zobaczyć, gdyż są bogate w zdobienia. Warto poświęcić chwilę na rozszyfrowanie symboliki na bramach. Do wyboru mamy cztery: Bramę Land, Bramą Harbour, Saint Rocco oraz Brama Bridge.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z