Jaskinia Szemlő-hegyi Węgry

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Wprowadzenie

Jaskinia termalna u stóp Wzgórza Macieja. Turystom udostępniono około 300 m korytarzy, gdzie mogą zobaczyć m. in. kryształy gipsowe oraz rzadko spotykane w Europie nacieki w formie bąbelków. Na najniższym poziomie jaskini znajduje się uzdrowisko dla osób cierpiących na choroby układu oddechowego, ponieważ jest tu niezwykle czyste powietrze. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 2 , Dodano: 2013-01-02 19:30:43

Wszystkie znane nazwy

Jaskinia Szemlő-hegyi Szemlő-hegyi-barlang

Opis

Przejście jaskini jest bardzo łatwe. Na korytarzach są betonowe chodniki, co umożliwia zwiedzanie z dziećmi na wózku czy osobom niepełnosprawnym. Część korytarzy jest nudna, ale znajdziemy też tutaj ładniejsze formy, w tym rzadko spotykane nacieki. Powietrze jest dobre dla chorych na astmę. Temperatura wewnątrz wynosi 12 st C. Przed jaskinią jest parking. Autor: monika , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2015-02-25 22:10:31

Oficjalna strona internetowa

http://www.szemlohegyi.atw.hu

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 47.52832 x 19.024893

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Jaskinia Szemlő-hegyi

Miejscowości turystyczne w pobliżu Jaskinia Szemlő-hegyi

Budapest , Węgry

Jedna z najpiękniejszych stolic europejskich, ważny ośrodek kulturalny, naukowy i turystyczny. Znajduje się tu mnóstwo wspaniałych zabytków, muzeów i teatrów oraz atrakcji przyrodniczych, takich jak jaskinie, wzgórza i piękne parki miejskie. Budapeszt jest również znanym miastem uzdrowiskowym, w którym funkcjonują łaźnie i kąpieliska termalne.

Średni wynik 7,4 na podstawie 3 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Jaskinia Szemlő-hegyi

Bazylika św. Stefana w Budapeszcie , Węgry

Bazylika św. Stefana to największy kościół w Budapeszcie, o bardzo burzliwej historii. Świątynia została zbudowana w stylu neorenesansowym, a jej elementami charakterystycznymi są: kopuła i para wież o wysokości 96 m. Wnętrze robi wrażenie ze względu na wielość złota i marmurów, mozaiki i freski na sklepieniu, a także obrazy cenionych malarzy w ołtarzach bocznych.

Średni wynik 7,4 na podstawie 3 ocen

Plac Bohaterów w Budapeszcie , Węgry

Plac Bohaterów to jeden z największych placów w stolicy Węgier. Wzniesiono na nim w drugiej połowie XIX w. pomnik dla uczczenia 1000-lecia istnienia państwa węgierskiego.

Średni wynik 7,2 na podstawie 3 ocen

Országház , Węgry

Jeden z symboli miasta, zaprojektowany przez Imre Steindla. Wrażenie robi monumentalność budowli oraz jej przepych. Bryła gmachu została zbudowana w stylu neogotycko-neobarokowym, zwieńczona jest ogromną kopułą i ozdobiona 88 posągami postaci historycznych. W Sali Kopułowej można zobaczyć insygnia królewskie.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Baszta Rybacka , Węgry

Zespół wieżyczek różnej wielkości, połączonych schodami i łukami, będący jednym z głównych symboli Budapesztu, wpisany na Listę UNESCO. Wokół znajduje się wiele pomników, np. majestatyczna figura św. Stefana, odlana z brązu. W średniowieczu odbywały się tu targi rybne, dziś Baszta pełni rolę tarasu widokowego, skąd można podziwiać panoramę miasta.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Najświętszej Maryi Panny w Budapeszcie , Węgry

Kościół Macieja pochodzi z połowy XIII wieku i mieści się w centralnej części Wzgórza Zamkowego. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych zabytków Budapesztu, głównie ze względu na strzelistą wieżę dzwonniczą, charakterystyczną, koronkową formę oraz kolorową dachówkę. Duże wrażenie robi też wnętrze świątyni, gdzie znajduje się m.in. Muzeum Sztuki Sakralnej.

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Muzeum Etnograficzne , Węgry

W Muzeum Etnograficznym zgromadzono bogate i ciekawe zbiory dotyczące kultury ludowej Węgier. Można zobaczyć tu m. in. dawne narzędzia rzemieślnicze, wyposażenie chat, tradycyjne stroje i biżuterię oraz przedmioty codziennego użytku. W Muzeum zorganizowano też zbiory tematyczne, gdzie można obejrzeć eksponaty związane nie tylko z państwem węgierskim, lecz także kolekcje z całego świata.

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Gül Baba türbéje , Węgry

Grób tureckiego derwisza, zasłużonego w kampaniach sułtańskich. Jest to niewielkiej wielkości, okrągły budynek, wzniesiony w połowie XVI wieku, stojący w środku różanego ogrodu. Wnętrze Mauzoleum zdobią kafelki w kolorze błękitnym oraz cytaty z Koranu. Z tarasu można podziwiać panoramę Dunaju z Wyspą Małgorzaty i Parlamentem.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Jaskinia Pálvölgyi , Węgry

Jaskinia u stóp Wzgórza Macieja, wyżłobiona przez wody termalne, druga co do wielkości w kraju. Ma wielokilometrowy system korytarzy, zdobionych stalagmitami i stalaktytami. Trasa turystyczna obejmuje około pół godziny. W jej trakcie zwiedza się 0,5 km korytarzy, w tym wąskie przejścia i schody.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Podziemny szpital , Węgry

System podziemnych jaskiń pod Wzgórzem Zamkowym, gdzie w czasie II wojny światowej zorganizowano schron przeciwlotniczy i szpital polowy. Bunkry były wykorzystywane też w latach późniejszych. W 2008 roku zostały udostępnione dla zwiedzających. Można zobaczyć tu m.in. sale operacyjne, urządzenia medyczne oraz postacie woskowe w strojach z epoki.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Kościół św. Anny , Węgry

Kościół autorstwa Máté Nepauera, uznawany często za najpiękniejszy budynek barokowy w Budapeszcie. Charakterystyczny ze względu na dwie wieże dzwonnicze, zakończone iglicami ze znakiem krzyża. We wnętrzu warto zobaczyć m.in. bogato zdobiony ołtarz główny, kolorowe freski na kopule, figury świętych i barokowe obrazy.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Węgierska Galeria Narodowa , Węgry

W Galerii Narodowej znajdującej się na terenie Zamku Budzińskiego zgromadzono bogate zbiory węgierskiego malarstwa i rzeźby od czasów średniowiecznych po XX wiek. Znajduje się tu również Krypta Palatyna, gdzie można zobaczyć grób Józefa i wiele innych sarkofagów.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Muzeum Historii Budapesztu , Węgry

Muzeum znajdujące się w południowym skrzydle Zamku Budzińskiego. Można podziwiać tu wystawę prezentującą dzieje stolicy Węgier od czasów prehistorycznych po współczesne. Organizowane są też ciekawe ekspozycje czasowe.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z