Jaskinia Pálvölgyi Węgry

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Wprowadzenie

Jaskinia u stóp Wzgórza Macieja, wyżłobiona przez wody termalne, druga co do wielkości w kraju. Ma wielokilometrowy system korytarzy, zdobionych stalagmitami i stalaktytami. Trasa turystyczna obejmuje około pół godziny. W jej trakcie zwiedza się 0,5 km korytarzy, w tym wąskie przejścia i schody. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-02 19:17:06

Wszystkie znane nazwy

Pálvölgyi-barlang Jaskinia Pálvölgyi

Oficjalna strona internetowa

http://www.palvolgyi.atw.hu

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 47.532729 x 19.016814

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Jaskinia Pálvölgyi

Miejscowości turystyczne w pobliżu Jaskinia Pálvölgyi

Budapest , Węgry

Jedna z najpiękniejszych stolic europejskich, ważny ośrodek kulturalny, naukowy i turystyczny. Znajduje się tu mnóstwo wspaniałych zabytków, muzeów i teatrów oraz atrakcji przyrodniczych, takich jak jaskinie, wzgórza i piękne parki miejskie. Budapeszt jest również znanym miastem uzdrowiskowym, w którym funkcjonują łaźnie i kąpieliska termalne.

Średni wynik 7,4 na podstawie 3 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Jaskinia Pálvölgyi

Bazylika św. Stefana w Budapeszcie , Węgry

Bazylika św. Stefana to największy kościół w Budapeszcie, o bardzo burzliwej historii. Świątynia została zbudowana w stylu neorenesansowym, a jej elementami charakterystycznymi są: kopuła i para wież o wysokości 96 m. Wnętrze robi wrażenie ze względu na wielość złota i marmurów, mozaiki i freski na sklepieniu, a także obrazy cenionych malarzy w ołtarzach bocznych.

Średni wynik 7,4 na podstawie 3 ocen

Baszta Rybacka , Węgry

Zespół wieżyczek różnej wielkości, połączonych schodami i łukami, będący jednym z głównych symboli Budapesztu, wpisany na Listę UNESCO. Wokół znajduje się wiele pomników, np. majestatyczna figura św. Stefana, odlana z brązu. W średniowieczu odbywały się tu targi rybne, dziś Baszta pełni rolę tarasu widokowego, skąd można podziwiać panoramę miasta.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Országház , Węgry

Jeden z symboli miasta, zaprojektowany przez Imre Steindla. Wrażenie robi monumentalność budowli oraz jej przepych. Bryła gmachu została zbudowana w stylu neogotycko-neobarokowym, zwieńczona jest ogromną kopułą i ozdobiona 88 posągami postaci historycznych. W Sali Kopułowej można zobaczyć insygnia królewskie.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Jaskinia Szemlő-hegyi , Węgry

Jaskinia termalna u stóp Wzgórza Macieja. Turystom udostępniono około 300 m korytarzy, gdzie mogą zobaczyć m. in. kryształy gipsowe oraz rzadko spotykane w Europie nacieki w formie bąbelków. Na najniższym poziomie jaskini znajduje się uzdrowisko dla osób cierpiących na choroby układu oddechowego, ponieważ jest tu niezwykle czyste powietrze.

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Muzeum Etnograficzne , Węgry

W Muzeum Etnograficznym zgromadzono bogate i ciekawe zbiory dotyczące kultury ludowej Węgier. Można zobaczyć tu m. in. dawne narzędzia rzemieślnicze, wyposażenie chat, tradycyjne stroje i biżuterię oraz przedmioty codziennego użytku. W Muzeum zorganizowano też zbiory tematyczne, gdzie można obejrzeć eksponaty związane nie tylko z państwem węgierskim, lecz także kolekcje z całego świata.

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Najświętszej Maryi Panny w Budapeszcie , Węgry

Kościół Macieja pochodzi z połowy XIII wieku i mieści się w centralnej części Wzgórza Zamkowego. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych zabytków Budapesztu, głównie ze względu na strzelistą wieżę dzwonniczą, charakterystyczną, koronkową formę oraz kolorową dachówkę. Duże wrażenie robi też wnętrze świątyni, gdzie znajduje się m.in. Muzeum Sztuki Sakralnej.

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Gül Baba türbéje , Węgry

Grób tureckiego derwisza, zasłużonego w kampaniach sułtańskich. Jest to niewielkiej wielkości, okrągły budynek, wzniesiony w połowie XVI wieku, stojący w środku różanego ogrodu. Wnętrze Mauzoleum zdobią kafelki w kolorze błękitnym oraz cytaty z Koranu. Z tarasu można podziwiać panoramę Dunaju z Wyspą Małgorzaty i Parlamentem.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Dom Pamięci Béli Bartóka , Węgry

Dom, w którym Béla Bartók – wybitny kompozytor i muzykolog, mieszkał w latach 1932-1940. Skomponował tu wiele utworów, które stały się znane na skalę światową i czasem rozbrzmiewają w sali koncertowej znajdującej się na terenie muzeum. Można zobaczyć tu też osobiste pamiątki artysty.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Muzeum Historii Wojskowości , Węgry

Muzeum Historii Wojskowości powstało w 1918 r. Można tu zobaczyć wiele eksponatów związanych z wojskowością z XI-XX wieku, np. broń, mundury, flagi. Kolekcja pochodzi głównie z czasów wojen z Turkami oraz powstań narodowych przeciwko Habsburgom. Na zewnątrz utworzono też tzw. park technologiczny, gdzie prezentowany jest sprzęt wojskowy o dużych gabarytach, np. armaty.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Kościół św. Anny , Węgry

Kościół autorstwa Máté Nepauera, uznawany często za najpiękniejszy budynek barokowy w Budapeszcie. Charakterystyczny ze względu na dwie wieże dzwonnicze, zakończone iglicami ze znakiem krzyża. We wnętrzu warto zobaczyć m.in. bogato zdobiony ołtarz główny, kolorowe freski na kopule, figury świętych i barokowe obrazy.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Podziemny szpital , Węgry

System podziemnych jaskiń pod Wzgórzem Zamkowym, gdzie w czasie II wojny światowej zorganizowano schron przeciwlotniczy i szpital polowy. Bunkry były wykorzystywane też w latach późniejszych. W 2008 roku zostały udostępnione dla zwiedzających. Można zobaczyć tu m.in. sale operacyjne, urządzenia medyczne oraz postacie woskowe w strojach z epoki.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Brama Wiedeńska , Węgry

Brama Wiedeńska zamyka północną część Wzgórza Zamkowego. To jedna z nielicznych zachowanych bram miejskich Budy, była przebudowana w okresie międzywojennym. Dawniej odgradzała Starówkę od pozostałej części miasta. Prowadziła na targowisko miejskie i do dzielnicy żydowskiej.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z