Izola Słowenia

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Wprowadzenie

Urokliwy i spokojny morski kurort nad morzem Adriatyckim. Oferuje wiele atrakcji od czystych plaż, promenady z mnóstwem barów i restauracyjek z pysznymi daniami kuchni słoweńskiej po piękną starówką z wąskimi uliczkami. Miejsce idealne dla osób, które szukają spokoju i odpoczynku, gdyż nie jest tutaj taj tłoczno jak w pobliskich miejscowościach morskich. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 0 , Dodano: 2013-02-18 12:24:31

Wszystkie znane nazwy

Izola

Oficjalna strona internetowa

http://www.izola.si/

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 45.540034 x 13.659613

Co warto zobaczyć w miejscowości Izola

Ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Izola

Pałac Besenghi degli Ughi , Słowenia

Jest to piękny barokowy pałac z z rokokową fasadą, zbudowany w 1781 r. na pozostałościach trzynastowiecznej budowli. Zachwycające są okna i balkony, które są pięknie ozdobione i pomalowane na kolor jasnoniebieski. Z pewnością będzie to gratka dla znawców architektury. Obecnie znajduje się tutaj szkoła muzyczna.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Pałac Manzioli , Słowenia

Pałac znajduje się na placu Monzoli. Został zbudowany w XV w. Gratka dla znawców architektury, gdyż pałać zbudowany jest w stylu gotyckim typowym dla Wenecji. Jest to jeden z najstarszych budynków w mieście. Obecnie służy do różnego rodzajów imprez i wystaw kulturalnych.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Muzeum Parenzana , Słowenia

W muzeum możemy poznać historię, kolejki wąskotorowej, która prowadziła od Triestu do Porec przejeżdżając przez Izola. Ponadto możemy obejrzeć zdjęcia i inne dokumenty związane z trasą kolejową i kolejką, mapy oraz bogatą kolekcję modeli kolejki. Obecnie cześć trasy kolejki jest ścieżka dla rowerzystów oraz dla miłośników spacerów.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Kościół św. Mauro , Słowenia

Najbardziej widoczny kościół w mieście dzięki wysokiej wieży. Gratka dla znawców architektury, gdyż łączy w sobie element renesansu i baroku. W środku posiada piękne barokowe wnętrze z 10 ołtarzami, zabytkowymi organami z XVIII w., oraz liczne obrazy, najstarszy z XV w.

Średni wynik 5,0 na podstawie 0 ocen

Noclegi

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Komunikacja

Wyszukaj oferty wynajmu aut z

Opieka medyczna

Ubezpieczenie turystyczne możesz znaleźć w wyszukiwarce