Iraklion Grecja

Średni wynik 7,4 na podstawie 3 ocen

Wprowadzenie

Największe miasto Krety, pełne zabytków świadczących o jego przeszłości. Znakomite miejsce dla podróżników spragnionych kulturalnych wrażeń, ale też dla leniuchów chcących korzystać z greckiego słońca. Miasto portowe, tygiel kultury, restauracji, gorących plaż, przestrzeń pełna wrażeń. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2012-12-26 10:13:59

Wszystkie znane nazwy

Heraklion Iraklion

Opis

Wakacyjny kurort idealny dla turystów. Każdy wczasowicz znajdzie tu coś dla siebie. Doskonale rozwinięta infrastruktura rozrywkowa. Autor: agu88sia , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-03-17 21:01:42

Heraklion to największe miasto Krety, ale dopiero kilkadziesiąt lat temu przejęło rolę stolicy wyspy. Autor: makia , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-03-28 09:58:52

Oficjalna strona internetowa

http://www.heraklion.gr/

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 35.345095 x 25.144901

Co warto zobaczyć w miejscowości Iraklion

Inne miejscowości turystyczne w pobliżu Iraklion

Knossos , Grecja

Knossos to miejscowość na Krecie oddalona około 6 km od Heraklionu. Miasteczko jest znane głównie dzięki ruinom pałacu pochodzącego z okresu 2000-1400 p.n.e.

Średni wynik 6,4 na podstawie 3 ocen

Ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Iraklion

The Palace of Minos , Grecja

Minojski pałac na Krecie to najlepiej zachowany obiekt archeologiczny na tym terenie. Według legendy to tu znajdował się mityczny labirynt zbudowany przez Dedala mający skrywać Minotaura. Miejsce idealne dla pasjonatów architektury, archeologi oraz starożytnych zabytków.

Średni wynik 7,4 na podstawie 4 ocen

Fontanna Morosini , Grecja

To obiekt dominujący w znanym placu Heraklionu- Eleftherios Venizelos. Jest to atrakcja zarówno dla mieszkańców jak i, a może przede wszystkim dla turystów. Każdy kto choć na chwilę chce odpocząć po męczącym zwiedzaniu innych atrakcji może przysiąść obok fontanny, a w szczególnie upalne dni skorzystać z jej orzeźwiającej wody i się ochłodzić.

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Bazylika Św. Marka w Heraklionie , Grecja

Bazylika Świętego Marka to jeden z najważniejszych weneckich zabytków w Heraklionie. Obecnie mieści się tam Miejska Galeria Sztuki, więc jeśli oczekujesz miejsca zadumy i refleksji z którymi kojarzyć ci się może termin bazylika zrezygnuj z odwiedzania tego zabytku.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Castello del Molo , Grecja

Wenecka twierdza nadmorska położona jest tuż przy wejściu do starego portu. Kiedyś oprócz funkcji obronnych oraz ochronnych twierdza pełniła rolę mieszkania kapitanów oraz przechowalni żywności i amunicji. Dziś twierdza otwarta jest dla zwiedzających a w okresie letnim odbywają się tu wydarzenia kulturalne takie jak koncerty, spektakle.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Muzeum Natury kreteńskiej , Grecja

Muzeum Natury to wycieczka na najdalsze, ale też najbliższe brzegi Morza Śródziemnego. Każdy ze zwiedzających ma okazję podziwiać przede wszystkim zagrożone wyginięciem gatunki rośli porastające Kretę. Dzięki wizycie w tym muzeum zwiedzający może uświadomić sobie ile wspaniałych roślin ginie przez nieodpowiedzialne zachowania ludzi.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Muzeum Historii Krety , Grecja

Muzeum przepełnione duchem weneckiej architektury na kreteńskich ziemiach, oprócz wyrobów ceramicznych z różnych okresów oraz dzieł sztuki bizantyjskiej i przedmiotów liturgicznych zwiedzający mogą przenieść się do tradycyjnej ludowej chaty w której znajdują się wyjątkowe kreteńskie instrumenty oraz stroje ludowe.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Archaeological Museum W Heraklionie , Grecja

Muzeum Archeologiczne obecne w Heraklionie gromadzi wiele eksponatów i prehistorycznych znalezisk pochodzących z okresu kultury minojskiej.

Średni wynik 5,8 na podstawie 1 ocen

Ratusz w Heraklionie , Grecja

Znajdujący się przy Platia Wenizelu ratusz Heraklionu również jest atrakcją turystyczną miasta - wynika to z faktu, że jest to stara loggia wenecka.

Średni wynik 5,4 na podstawie 1 ocen

Rocca al Mare , Grecja

W porcie w Heraklionie znajduje się odrestaurowana forteca Koules. Wybudowana przez Wenecjan, wewnątrz znajdują się trzy płaskorzeźby Lwów św. Marka - które jasno wskazują, kto twierdzę zbudował.

Średni wynik 5,4 na podstawie 1 ocen

Platia Wenizelu , Grecja

Platia Wenizelu jest placem znajdującym się w samym sercu Starego Heraklionu. To tutaj znajduje się słynna Fontanna Morosiniego - jest to miejsce słynne wśród turystów, jak i miejsce spotkań miejscowych.

Średni wynik 5,2 na podstawie 1 ocen

Ulica Dedala w Heraklionie , Grecja

Główny deptak Heraklionu - ulica Dedala, to typowo turystyczne miejsce, pozbawione uroku. Wokół pełno sklepów z tandetnymi pamiątkami.

Średni wynik 4,8 na podstawie 1 ocen

Noclegi

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Komunikacja

Wyszukaj oferty wynajmu aut z

Opieka medyczna

Ubezpieczenie turystyczne możesz znaleźć w wyszukiwarce