Houses of Parliament, Londyn Wielka Brytania

Średni wynik 8,0 na podstawie 4 ocen

Wprowadzenie

Pałac Westminsterski to siedziba i miejsce posiedzeń angielskiego parlamentu. Najbardziej znana i uwielbiana przez turystów część pałacu to wieża zegarowa "Big Ben". Autor: Matrioszka , Zgadzam się z opisem: 2 , Dodano: 2013-02-03 20:40:49

Wszystkie znane nazwy

Palace of Westminster Pałac Westminsterski Houses of Parliament, Londyn

Opis

Jest to siedziba Parlamentu składająca się z dwóch izb: Izby Gmin i Izby Lordów. Pałac usytuowany jest na lewym brzegu rzeki Tamizy. Jego początki sięgają roku 1097 kiedy to powstała część pałacu zwana Westminster Hall. Po pożarze w 1834 roku, większość pałacu została odbudowana w stylu neogotyckim. Najsławniejszą częścią budynku jest wieża zegarowa z dzwonem Big Benem. Autor: holly-mania , Zgadzam się z opisem: 2 , Dodano: 2014-02-07 14:44:41

Oficjalna strona internetowa

http://www.parliament.uk/visiting/

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 51.499208 x -0.124683

Pochodzenie

Pałac Westminsterski był główną siedzibą królów angielskich, od kiedy Edward Wyznawca w XI wieku wybudował tutaj swoją rezydencję. Pod koniec XIII wieku spotkał się w nim po raz pierwszy parlament. Po pożarze w 1512 roku, w którym część gmachu została zniszczona, przestał on pełnić rolę siedziby królestwa i od tej pory stał się główną siedzibą parlamentu. Pożar ponownie strawił budynek w 1834 roku. Zniszczenia były bardzo poważne. Dzisiejszy wygląd budynku to w dużej mierze efekt jego odbudowy z XIX wieku, którego podjął się Charles Barry oraz August Pugin. W 1987 roku pałac został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Autor: bogues , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2014-07-28 12:46:20

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Houses of Parliament, Londyn

Miejscowości turystyczne w pobliżu Houses of Parliament, Londyn

London , Wielka Brytania

Stolica Wielkiej Brytanii, jedno z największych miast Europy, zamieszkuje w nim ponad 8 mln osób, największe na świecie centrum finansowe, siedzibę ma największa giełda europejska. Słynie z najstarszego metra, londyńskiego smogu, wysokiej przestępczości, bogatej historii, wielu parków, piętrowych autobusów i rodziny królewskiej.

Średni wynik 9,0 na podstawie 5 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Houses of Parliament, Londyn

Koło Milenijne w Londynie , Wielka Brytania

London Eye zostało wybudowane z okazji rozpoczęcia nowego tysiąclecia. Jest to diabelski młyn służący do obserwacji panoramy Londynu.

Średni wynik 9,2 na podstawie 5 ocen

Buckingham Palace , Wielka Brytania

Buckingham Palace to pałac, będący oficjalną siedzibą monarchów brytyjskich oraz jedną z głównych atrakcji turystycznych Londynu. Mieści się w samym sercu metropolii, tuż obok Green Parku, St. James Park i Hyde Parku.

Średni wynik 9,1 na podstawie 7 ocen

Wieża Zegarowa, Londyn , Wielka Brytania

Nazwa Big Ben odnosiła się pierwotnie do dzwonu na wieży. Zwyczajowo zaczęto jej też używać dla określenia zegara oraz samej wieży. W roku 2012, w ramach obchodów 60 rocznicy panowania królowej Elżbiety II, Big Ben otrzymał oficjalną nazwę Wieży Elżbiety (Elizabeth Tower).

Średni wynik 8,8 na podstawie 6 ocen

St Paul's Cathedral , Wielka Brytania

Katedra św. Pawła jest jednym z symboli Londynu i niezwykle obleganą atrakcją turystyczną. Aby wejść do środka zazwyczaj trzeba stać w długich kolejkach. Wnętrze katedry jest niezwykle ciekawe. Można też wejść na galerie widokowe, z które można podziwiać panoramę Londynu. Najwyższa galeria znajduje się 85 metrów wyżej niż podłoga.

Średni wynik 8,2 na podstawie 4 ocen

Muzeum Brytyjskie , Wielka Brytania

British Museum to londyńskie muzeum poświęcone historii i kulturze całego świata. Znajdziemy tu eksponaty ze wszystkich kontynentów m.in. z dalekich Chin, Alaski czy Grecji, ilustrujące i dokumentujące historię ludzkiej kultury od jej początków do chwili obecnej. Ogromne wrażenie robi wielki oszklony dziedziniec. Wstęp do muzeum jest bezpłatny.

Średni wynik 8,0 na podstawie 4 ocen

Kolegiata św. Piotra w Westminsterze , Wielka Brytania

Opactwo westminsterskie powstało w 1065 i jest jednym z najstarszych budynków w Londynie. Od momentu powstania koronowani są tutaj brytyjscy monarchowie.

Średni wynik 7,2 na podstawie 3 ocen

Horse Guards Parade , Wielka Brytania

Koszary Królewskiej Straży Konnej znajdują się przy Alei Whitehall w Londynie. Przed budynkiem w godzinach 10.00-16.00 na koniach siedzą dwaj gwardziści z Królewskiej Kawalerii Przybocznej. Wielu turystów robi sobie z nimi zdjęcie. Za plecami gwardzistów znajduje się brama prowadząca na dziedziniec otoczony gmachami administracji rządowej.

Średni wynik 7,0 na podstawie 3 ocen

Soho , Wielka Brytania

Soho mieści się w części dzielnicy West End w Londynie i jest uważane za jeden z centralnych punktów życia nocnego oraz rozrywki w Londynie. Jest to modna dzielnica także eleganckich restauracji, biur, klubów oraz knajpek.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Park Św. Jakuba , Wielka Brytania

St. James's Park - przepiękny angielski Park Królewski, najstarszy w Londynie, w którego centralnej części znajduje się zbiornik wodny wokół którego mieszka sporo ptactwa, m.in. pelikany.

Średni wynik 6,8 na podstawie 3 ocen

Piccadilly Circus , Wielka Brytania

Piccadilly Circus jest skrzyżowaniem i niewielkim placem w pobliżu głównych dzielnic handlowych i rozrywkowych w West End. Jest używane przez miejscowych często jako orientacyjne miejsce spotkań. Jedna z głównych atrakcji turystycznych Londynu.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Covent Garden Market , Wielka Brytania

Covent Garden Market to targ znany też pod nazwą Central Market. Znajdują się tutaj sklepy, punkty rzemiślnicze, stragany oraz knajpki. Podobnie jak w innych centralnych punktach turystycznych w Londynie bywa tu tłoczno, ale za to można trafić na ciekawy występ ulicznych artystów.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Cleopatra's Needle , Wielka Brytania

Cleopatra's Needle to obelisk przywieziony z Egiptu pochodzący z czasów starożytnych. Razem z obeliskiem stojącym w nowojorskim Central Parku tworzyły bliźniaczą parę. Obelisk znajduje się nad Tamizą i jest 'pilnowany' przez dwa oryginalne sfinksy ustawione po obu jego stronach.

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Ceny

Zwiedzanie parlamentu od wewnątrz jest możliwe. Bilet można zarezerwować z wyprzedzeniem na konkretną godzinę lub wykupić w kasie znajdującej się obok Jewel Tower naprzeciwko Parlamentu. Autor: bogues , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2014-07-28 12:46:42

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z