Gröna Lund Szwecja

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Wprowadzenie

Żądni emocji i mocnych wrażeń? Możecie przeznaczyć na lunapark cały dzień... od samego patrzenia na niektóre kolejki górskie może się mocno zakręcić w głowie! Autor: Globtroterka , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-27 11:56:10

Wszystkie znane nazwy

Gröna Lund

Opis

Gröna Lund (Zielony Gaj) jest to park rozrywki położony na Djurgården. Został założony przez James Schultheiss w 1883 r. Posiada ponad 30 atrakcji w tym 7 kolejek górskich. Autor: Globtroterka , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-27 12:04:20

Park znany jest również z koncertów które się tam odbywają. W 1980 r. wystąpił tam Bob Marley, na którego ściągnęły tłumy w liczbie 32 000 (był to jego trzeci występ w Sztokholmie, dawał koncerty również w 1977 oraz 1978 r.). Autor: Globtroterka , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-27 12:04:20

Oficjalna strona internetowa

http://www.gronalund.com/en/

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 59.323363 x 18.096407

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Gröna Lund

Miejscowości turystyczne w pobliżu Gröna Lund

Stockholm , Szwecja

Oglądając zdjęcia Sztokholmu, przed pierwszym wyjazdem, nie popadłam w wielki entuzjazm. Stolica jak stolica. Dopiero jak dojechałam na miejsce i zobaczyłam te nowe, odrestaurowane budynki wiedziałam, że Sztokholm zostanie jedną z ulubionych stolic, w jakiej miałam okazji być.

Średni wynik 10,0 na podstawie 6 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Gröna Lund

Muzeum Vasa , Szwecja

Muzeum Vasa, położone na wyspie Djurgården w Sztokholmie, stanowi ogromną atrakcję dla miłośników historii i marynistyki. Główną atrakcję stanowi niemal całkowicie odrestaurowany XVII wieczny galeon, który zachwyca turystów z całego świata. To jeden z niewielu zachowanych okrętów z tamtej epoki.

Średni wynik 8,0 na podstawie 3 ocen

Nordiska Museet , Szwecja

W Muzeum Nordyckim (Nordiska Museet) przedstawiona jest cała historia szwedzka. Do ciekawostek należą np. łupy wojenne wywiezione z Polski w czasach Potopu Szwedzkiego. Można tu m.in. zobaczyć 15 - metrowy fryz przedstawiający wjazd orszaku weselnego Zygmunta III Wazy do Krakowa w 1605 r.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Junibacken w Sztokholmie , Szwecja

Junibacken to muzeum dziecięce, położone na wyspie Djurgården w śródmieściu Sztokholmu. Główną atrakcją są tam ekspozycje związane ze szwedzką literaturą dla dzieci i postaciami m.in. z książek Astrid Lindgren ("Dzieci z Bullerbyn", "Pippi Pończoszanka") czy Tove Jansson (cykl o Muminkach).

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

ABBA The Museum, Stockholm , Szwecja

Muzeum ABBY to interaktywna wystawa -- dedykowana jednemu z najsłynniejszych w historii zespołów wykonujących muzykę pop -- znajdująca się na wyspie Djurgården, w centrum Sztokholmu.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Sconce, Stockholm , Szwecja

Skansen to pierwsze szwedzkie muzeum na świeżym powietrzu wraz z parkiem i ogrodem zoologicznym -- znajdujące się na wyspie Djurgården w Sztokholmie.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Skeppsholmen, Sztokholm , Szwecja

Skeppsholmen to wyspa w centrum Sztokholmu, połączona dwoma mostami z resztą miasta. Słynie z ciekawych placówek muzealnych i innych, zabytkowych obiektów, które przyciągają wielu turystów.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Swedish Museum of Photography, Stockholm , Szwecja

Szwedzkie Muzeum Fotografii w Sztokholmie, zwane Fotografiska, specjalizuje się we współczesnych zdjęciach artystycznych. Zabytkowa siedziba z początku XX wieku mieści uczelnię, bistro, kawiarnię, bar, sale konferencyjne, sklep muzealny, galerię sztuki oraz przestrzeń ekspozycyjną.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Swedish History Museum, Stockholm , Szwecja

Historiska Museet w Sztokholmie to jedna z największych szwedzkich placówek muzealnych, poświęcona archeologii oraz dziejom kultury -- począwszy od środkowej epoki kamienia (mezolit) po dzień dzisiejszy.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Stortorget , Szwecja

Stortorget - duży rynek będący sercem Starówki. Stortorget otoczony jest malowniczymi XVIII wiecznymi kamieniczkami oświetlonymi lampami z kutego żelaza. W 1520 r. król Danii i Norwegii Chrystian II Okrutny postanowił rozprawić się z nieprzychylną mu opozycją.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Zamek Królewski w Sztokholmie , Szwecja

Zamek Królewski w Sztokholmie to oficjalna rezydencja i główny pałac królewski władców Szwecji. Znajduje się na sztokholmskiej starówce, na wyspie Stadsholmen.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Kungliga Djurgården, Stockholm , Szwecja

Djurgården to wyspa w centrum Sztokholmu, na której znajdują się miejskie tereny zielone i rekreacyjne oraz wiele budynków i rezydencji o znaczeniu użytkowym, historycznym bądź zabytkowym.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Waldemarsudde w Sztokholmie , Szwecja

Waldemarsudde to muzeum w Sztokholmie prezentujące głównie sztukę skandynawską XIX i początku XX wieku. Mieści się w zabytkowej willi księcia Närke imieniem Eugeniusz, który zapisał ją miastu w testamencie.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z