Grödig Austria

Średni wynik 5,0 na podstawie 0 ocen

Wszystkie znane nazwy

Grödig

Opis

Miasteczko oddalone o 10km na południe od Salzburga. W Grödigu znajduje sie kolejka, którą można wyjechac na góre Untersberg. Autor: kibic87 , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-27 22:17:57

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 47.739211 x 13.038276

Co warto zobaczyć w miejscowości Grödig

Ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Grödig

Góra Untersberg , Austria

Miejsce dla miłośników jady na nartach, snowboardu itp. jak i letnich szpinaczek górskich oraz poznawania tajemnic ciemnych jaskiń. To wszystko dostarczy turystom właśnie ta góra, znajdująca się niedaleko od miasta. Oprócz wyznaczonych szlaków prowadzących na szczyt można także dotrzeć na górę kolejka linową. Roztacza się z niej piękny widok na góry i na miasto.

Średni wynik 9,8 na podstawie 5 ocen

Zoo Hellbrunn , Austria

Jest to bardzo ciekawe zoo, gdyż nie ma tutaj sztucznych wybiegów dla zwierząt i mają one dużo miejsca do codziennej egzystencji, dzięki czemu możemy podglądać je w bardziej naturalnych sytuacjach. Możemy tutaj zobaczyć m.in. nosorożce, zebry, gepardy, kozy, wilki, rysie, niedźwiedzie, jaguary, pumy itd. Ciekawostką są sępy, które żyją na wolności w górskich, a do zoo przylatują na karmienie.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Pałac i ogrody wodne Hellbrunn , Austria

Jest to niesamowite i wyjątkowe miejsce. Pałac z pięknymi salami balowymi wybudowano w stylu renesansowym, a wokół niego znajdują się piękne, zadbane ogrody wodne i parki, w których podziwiać możemy wyjątkowe fontanny, rzeźby z XVII w., pomnik cesarzowej Elżbiety i wiele innych atrakcji. Będąc tutaj oderwiemy się przez chwile od szarości dnia codziennego.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Muzeum folkloru , Austria

Warto zafundować sobie wizytę w tym miejscu, gdyż muzeum posiada trzy piętra wyjątkowych pokoi poświęconych tradycji regionalnych Salzburga. Mamy okazje zobaczyć m.in. tradycyjne stroje dla kobiet i mężczyzn, malowidła, bogato zdobione meble, artefaktów religijnych: barokowe szopki, obrazy religijne i ceremonialne przedmioty i wiele innych cennych przedmiotów związanych z Salzburgiem.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Park Hans-Donnenberg , Austria

Miejsce dla całej rodziny. Warto się tutaj wybrać po całodniowym zwiedzaniu miasta i odpocząć wśród zieleni. Jest to niewielki park, w którym oderwiemy się od zgiełku miasta. Znajdują się tutaj liczne parki zabaw dla dzieci, stawy z kaczkami, szklarnie z kwiatami, liczne ławeczki.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Noclegi

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Komunikacja

Wyszukaj oferty wynajmu aut z

Opieka medyczna

Ubezpieczenie turystyczne możesz znaleźć w wyszukiwarce