Göteborg Szwecja

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Wprowadzenie

Malownicze miasto założone w XVII wieku przez Holendrów, w południowo-zachodniej części Szwecji, znane z fabryki i muzeum zasłużonej szwedzkiej marki samochodów. Dla osób mniej zainteresowanych motoryzacją miasto oferuje największy lunapark w Skandynawii, dzielnicę kawiarni, muzeum sportu czy piękny ogród botaniczny. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-04 17:53:54

Wszystkie znane nazwy

Göteborg

Oficjalna strona internetowa

http://goteborg.se

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 57.70703 x 11.96709

Co warto zobaczyć w miejscowości Göteborg

Ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Göteborg

http://stadsmuseum.goteborg.se , Szwecja

Muzeum mieści się w budynku z XVIII w., w którym wcześniej były magazyny i biura szwedzkiej firmy East India Company. Wśród eksponatów znajdziemy m. in. statek wikingów oraz zbiór zabytków z tego obszaru pochodzących z okresu średniowiecza- jest tu dokładny przegląd historii miasta. Dowiesz się tu wiele na temat industrializacji w XIX w. oraz poznasz, jak kiedyś wyglądało życie na tym terenie.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Gothenburg Cathedral , Szwecja

Położona blisko centrum miasta Katedra św. Gustawa zbudowana została w 1815 r. i zastąpiła wcześniejszą, która stała w tym miejscu od XVII w. Kościół zaprojektowany przez Architekt Carla Willhelma Carlberga jest wspaniałym przykładem stylu neoklasycznego. W środku znajduje się wyjątkowo piękny złocony ołtarz Oraz bogato zdobione organy. Odbywają się tu koncerty i recitale muzyki klasycznej.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

The Natural History Museum , Szwecja

Jest to najstarsze muzeum w mieście, a założone zostało dokładnie w 1833 r. Do najbardziej znanych eksponatów należą wypchane afrykańskie słonie oraz płetwal błękitny. Zasoby są imponujące- duża kolekcja na temat geologii oraz historii naturalnej. Organizowane są tu również spotkanie mające na celu poruszenie kwestii ochrony środowiska w aspekcie globalnym i lokalnym oraz zrównoważonego rozwoju.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Wheel of Gothenburg , Szwecja

Wieka karuzela (diabelski młyn), z której można obejrzeć całą panoramę miasta. Sama wycieczka nie trwa długo (10- 15 min.). Sama konstrukcja została niedawno wybudowana, w związku z czym jest naprawdę nowoczesna. Dużo radości taki sposób poznawania miasta sprawi zwłaszcza dzieciom (o ile nie mają lęku wysokości). Karuzela zmieniła swoją lokalizację w 2012 r. (poprzednio była na Kanaltorget).

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Rohsska Museum of Design and Applied Art , Szwecja

Jest to niewielki muzeum mody, wzornictwa i sztuki stosowanej. Na pierwszym piętrze znajduje się galeria mody damskiej, na drugim meble i różnego typu dekoracje do mieszkań, a na trzecim znajdziemy sztukę japońską i kilka posążków Buddy. W całym muzeum dominuje szwedzkie wzornictwo. Dla dzieci eksponaty raczej okażą się mało interesujące, ale właściciele zadbali, żeby zorganizować tu kącik zabaw.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Muzeum Universeum , Szwecja

Duże, a zarazem specyficzne muzeum (7000 m kw.), w którym znajdziemy wiele zaskakujących rzeczy: od eksponatów związanych z podróżami kosmicznymi, aż do biegających na wolności małp. Są pomieszczenia poświęcone kryminalistyce, zoologii, bezpieczeństwu... Ci naprawę odważni mogą nawet stanąć twarzą w twarz z rekinem (ogromne akwarium). Muzeum organizuje również interaktywne warsztaty dla dzieci.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Gothenburg Botanical Garden , Szwecja

Ogród Botaniczny został zaplanowany przez radę miasta, a powstał dzięki hojności darczyńców (otwarty w 1932 r.). Jego powierzchnia rozciąga się na powierzchni ok. 430 ha, z czego większość zajmuje rezerwat przyrody. W tutejszych szklarniach możemy podziwiać 4000 różnych odmian, w tym ok. 1500 gatunków orchidei. W całym ogrodzie znajduje się ponad 13 tys. różnych gatunków krzewów, drzew i kwiatów.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Gothenburg Konsthall , Szwecja

Budynek (1923 r.), który powstał w ramach 300 rocznicy założenia miasta, jest obecnie wiodącą galerią sztuki współczesnej w Szwecji. Usytuowany jest w samym sercu miasta, a jego wygląd jest wynikiem współpracy dwóch architektów: Zygfryda Ericsona i Arvida Bjerke. Odbywają się tu bezpłatne wycieczki z przewodnikiem, czasem w języku angielskim, seminaria tematyczne i różnego typu imprezy specjalne.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Noclegi

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Komunikacja

Wyszukaj oferty wynajmu aut z

Opieka medyczna

Ubezpieczenie turystyczne możesz znaleźć w wyszukiwarce

Pozostałe informacje

Drugie co do wielkości miasto w Szwecji jest zarazem największym portem w Skandynawii oraz wielkim ośrodkiem handlu. Owe tytuły są konsekwencja doskonałej infrastruktury, która w połączeniu z imprezami sportowymi i kulturalnymi zapewnia jego mieszkańcom celujące warunki do życia. To przytulne i kosmopolityczne miasto (także dzięki studentom) ma status najbardziej przyjaznego w całej w Szwecji. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-28 23:14:08