Gijon Hiszpania

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Wprowadzenie

Gijon to nadmorski kurort pełny pięknych piaszczystych plaż, posiadający bogatą ofertą rozrywkową. Życie tętni tu zarówno w dzień jak i w nocy, przede wszystkim w czasie karnawału (wskazane przebrania). Tutejsza kuchnia zachęca turystów owocami morza oraz ręcznie wyrabianymi serami. Dużą atrakcję stanowi degustacja i pokaz nalewania cydru. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-17 18:45:29

Wszystkie znane nazwy

Gijon

Oficjalna strona internetowa

http://en.turismo.gijon.es/

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 43.545031 x -5.663045

Co warto zobaczyć w miejscowości Gijon

Ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Gijon

Palacio de Revillagigedo , Hiszpania

Palacio de Revillagigedo znajduje się w starej części Gijon – Cimadevilla. Obecnie mieści się tu siedziba galerii sztuki XX wieku, W budynku odbywają się liczne koncerty, spektakle teatralne oraz inne imprezy kulturalne.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Rzymskie Łaźnie w Gijon , Hiszpania

Spacerując po Cimadevilla – starym mieście w Gijon – warto skierować się w stronę rzymskich łaźni Campo Valdes, gdzie w podziemnym muzeum zobaczyć można oryginalne łaźnie. Dodatkową atrakcją stanowią wyświetlanie audiowizualne materiały, jednakże po zwiedzeniu miejsca niektórzy mogą odczuwać lekki niedosyt, gdyż nie jest to znalezisko archeologiczne o ogromnym znaczeniu.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Torre del Reloj , Hiszpania

Obowiązkowym punktem zwiedzania Gijon jest Torre del Reloj- wieża widokowa, w środku której można zobaczyć wystawę dotyczącą historii miasta. Największą atrakcję stanowi jednak panorama rozciągająca się ze szczytu wieży, skąd można podziwiać malownicze tereny otaczające miasto.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Noclegi

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Komunikacja

Wyszukaj oferty wynajmu aut z

Opieka medyczna

Ubezpieczenie turystyczne możesz znaleźć w wyszukiwarce