Galeria Wiktora Emmanuela w Mediolanie Włochy

Średni wynik 6,8 na podstawie 3 ocen

Wprowadzenie

Galleria Vittorio Emanuele II, położona w centrum Mediolanu, jest najstarszym centrum handlowym we Włoszech. Nosi imię pierwszego władcy Królestwa Włoch. Wybudowana została w latach 1865 -1877. W środku znajdują się sklepy, restauracje i kawiarnie. Autor: MagdaM , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-11 20:08:14

Wszystkie znane nazwy

Galleria Vittorio Emanuele II Galeria Wiktora Emmanuela w Mediolanie

Opis

Galeria jest najstarszym i zarazem najsłynniejszym centrum handlowym we Włoszech. Wzniesiona w drugiej połowie XIX wieku. Zachwyca architekturą. Znajdują się w niej najdroższe sklepy świata, wystawy wzbudzają zachwyt, a ceny powalają na kolana. Jedna z najpiękniejszych galerii handlowych świata. Autor: makia , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-15 11:46:12

Oficjalna strona internetowa

http://www.turismo.milano.it/wps/port...

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 45.465722 x 9.18997

Pochodzenie

Galeria Wiktora Emmanuela w Mediolanie została zaprojektowana w 1861 roku, a wybudowano ją w latach 1865-77 pod nadzorem architekta Giuseppe Mengoniego. Od dnia otwarcia zdobyła międzynarodową sławę z racji swej wielkości i nowoczesności. Okrzyknięto ją symbolem nowej epoki i wzorowano na niej szereg obiektów handlowych na świecie, m.in. w Londynie, Brukseli, Sankt Petersburgu, Neapolu i Budapeszcie. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-12-12 00:07:03

Znaczenie

Architektonicznie budowla była znacznie większa niż wcześniejsze placówki usługowe tego typu, co było ważnym krokiem w rozwoju nowoczesnych, przeszklonych i zamkniętych, centrów handlowych. Także sama nazwa zapoczątkowała trend -- trwający do dziś -- określania takich obiektów słowem "galeria". Wewnątrz znajdziemy głównie luksusowe sklepy (sprzedające ubrania haute couture, biżuterię, książki i obrazy) oraz restauracje, kawiarnie i bary. Znajdują się tam najstarsze placówki handlowe Mediolanu, takie jak: Biffi Caffè (założona w 1867 roku przez królewskiego cukiernika Paolo Biffiego), restauracja Savini, wyroby srebrne Bernasconi czy secesyjny bar Zucca. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-12-11 23:37:00

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Przesądy/Legendy

Na podłodze centralnego oktagonu galerii znajdują się cztery mozaiki, przedstawiające herby dawnych stolic Królestwa Włoch: Mediolanu, Florencji, Rzymu i Turynu. Przesąd mówi, iż trzykrotny obrót na prawej nodze opartej o genitalia turyńskiego byka przynosi szczęście i odpędza zły urok. Tradycja ta stała się bardzo popularna i powoduje dewastację zabytkowej posadzki. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-12-12 00:01:10

Co warto zobaczyć w okolicy Galeria Wiktora Emmanuela w Mediolanie

Miejscowości turystyczne w pobliżu Galeria Wiktora Emmanuela w Mediolanie

Milan , Włochy

Jedno z najbogatszych miejsc na świecie i drugie co do wielkości miast Włoch. Przyciąga dynamicznym tempem życia, galeriami sztuki, modą i restauracjami. Koniecznie trzeba zobaczyć niesamowite Duomo i La Scalę, jedną z najsłynniejszych oper na świecie.

Średni wynik 9,3 na podstawie 6 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Galeria Wiktora Emmanuela w Mediolanie

Duomo St. Maria Nascente di Milano, Mediolan , Włochy

Trzeci co do wielkości kościół katolicki na świecie i symbol Mediolanu. Łatwy dojazd. Koniecznie należy zobaczyć! Wstęp jest wolny, ale musimy zapłacić, aby wspiąć się 250 stopni na dach (lub wjechać windą) i podziwiać widok na miasto. Sprawdź łączone ceny biletów na oficjalnej stronie internetowej.

Średni wynik 8,8 na podstawie 4 ocen

Ostatnia Wieczerza (obraz Leonarda da Vinci) Mediolan , Włochy

Łatwo dojechać tramwajem lub metrem, aby zobaczyć ten najsłynniejszy fresk na świecie. Znajduje się on przy świątyni Santa Maria della Grazie. Zwiedzanie wyłącznie po wcześniejszej rezerwacji! Wizyta trwa jedynie kwadrans i mieści 25 osób, dzięki czemu nie ma tłumów. Nie można robić zdjęć!

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Pinakoteka Brera, Mediolan , Włochy

Galeria znajduje się w starych budynkach poklasztornych i zawiera dzieła artystów takiego formatu, jak Caravaggio czy Rafael. Dobry dojazd komunikacją miejską; muzeum znajduje się niedaleko Parco Sempione i blisko Duomo. Znaczna większość obrazów przedstawia sztukę religijną. W środku znajduje się też kawiarnia.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Church of Santa Maria presso San Satiro, Mediolan , Włochy

Niepozorny kościół położony niedaleko od Duomo, wypełniony pięknymi bizantyjskimi freskami. Warto zwrócić uwagę na iluzję optyczną- kościół wydaje się być większy niż naprawdę jest! Wstęp wolny, należy mieć odpowiednio zakryte nogi i ramiona.

Średni wynik 6,2 na podstawie 2 ocen

Opera La Scala w Mediolanie , Włochy

Słynna La Scala to jeden z najważniejszych teatrów operowych naszego globu i niepowtarzalny symbol Mediolanu. Dzięki wielkim premierom i najwybitniejszym wykonawcom przez dziesięciolecia była niedoścignionym wzorem dla innych scen na świecie.

Średni wynik 6,0 na podstawie 3 ocen

Gallerie d'Italia - Piazza Scala, Milano , Włochy

Muzeum to jest jednym z największych tego typu muzeów na świecie. Zbiera w jednym miejscu eksponaty związane z teatrem i operą. Muzeum powstało w 1913 roku. Dzięki dotacjom i darczyńcom rozrosło się. Stworzono również bibliotekę, która posiada obecnie około 40 tysięcy woluminów.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Palazzo Mezzanotte , Włochy

Pałac jest świeżym zabytkiem Mediolanu. Zbudowano go w 1932 roku. Stanowi siedzibę włoskiej giełdy. Budynek stoi na Piazza Affari, czyli na Placu Biznesowym. Nazwa budynku - Pałac Mezzanotte – pochodzi od nazwiska architekta, który zaprojektował pałac. Budynek robi wrażenie. Fasada ma 36 metrów wysokości. Całość utrzymana jest w neoklasycystycznym stylu.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Ponte delle Sirenette , Włochy

Most Syreny znajduje się w Parku Sempione, niedaleko Castello Sforzesco. Zbudowano go w 1842 roku. Most u podstawy tworzy jeden, duży łuk. Na obu końcach stoją po dwie rzeźby. Zanim most został postawiony w parku, służył przechodniom w Kanale Martesan, który został później zasypany.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Chiesa di San Vicenzo in Prato , Włochy

Kościół jest jedynym w Mediolanie zabytkiem religijnym, który zachowuje klasyczny styl wczesnego chrześcijaństwa. Świątynia była wielokrotnie przekształcana i kilka razy zmieniano jej przeznaczenie. Mimo to zachowała swój oryginalny styl. W środku można podziwiać wiele zabytkowych fresków, niektóre nawet z XV wieku.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Kościół San Maurizio al Monastero Maggiore, Mediolan , Włochy

Z zewnątrz nic nie zapowiada wspaniałych fresków, które zobaczymy w środku. Kościół nie jest bardzo oblegany przez turystów, dzięki czemu możemy odnaleźć w nim spokój i atmosferę skupienia. Wejście bezpłatne, kościół otwarty jest dla zwiedzających do 17:30.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Museo Civico Archeologico , Włochy

Małe muzeum w starej części miasta stanowi części Monastero Maggiore. Dla miłośników archeologii i historii, którzy chcieliby cofnąć się w dziejach Mediolanu aż do czasów Celtów i Etrusków. Informacje w muzeum są po włosku i po angielsku. Wstęp jest płatny, ale warto.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Torre Branca , Włochy

Wieża jest drugim co do wysokości obiektem w Mediolanie. Mierzy 108,6 metra. Zbudowana jest z metalu i znajduje się w Parco Sempione. Na samą górę można wjechać windą, znajdującą się wewnątrz wieży. Z samej góry roztacza się widok na cały Mediolan, aż po Aply. Wieżę skonstruował Gio Ponti.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Ceny

Wejście do Galerii jest darmowe i jest ona otwarta dla zwiedzających. Jeżeli zaś chodzi o ceny lokali znajdujących się wewnątrz to są one nawet dwukrotnie wyższe niż w innych miejscach w Mediolanie. Dodatkowo mieszczą się tutaj bardzo ekskluzywne sklepy jak Prada czy Dolce Gabbana. Autor: milag92 , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2015-06-26 10:09:04

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z

Pozostałe informacje

Galleria Vittorio Emanuele II - idealne miejsce dla osób z dużym portfelem i kochających zakupy. Miejsce to położone w samym centrum Mediolanu więc trudno tu nie trafić. Autor: kobaltowa , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-20 18:54:31