Fred i Ginger Czechy

Średni wynik 7,4 na podstawie 3 ocen

Wprowadzenie

Ten praski budynek przyciąga uwagę turystów awangardową architekturą, gdyż jego sylwetka przypomina tańczącą parę. Autor: mona86 , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-04 16:10:20

Wszystkie znane nazwy

Tančící dům Tańczący dom Dancing House Fred i Ginger

Opis

Nowoczesny budynek biurowy, przykuwający uwagę turystów w stolicy Czech. Swoją nazwę zawdzięcza wyglądem zewnętrznym łudząco przypominającym parę uchwyconą w tańcu. Na dachu znajduje się francuska restauracja, w której podczas posiłku można podziwiać piękne widoki. Twórcami projektu są znani architekci: Vlado Milunić i Frank Gehry. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2014-04-02 18:41:34

Funkcjonuje jeszcze nazwa "Ginger i Fred", gdyż biurowiec przypomina tańczącą parę Ginger Rogers oraz Freda Astaire'a. Autor: tuchcio , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-10 13:01:19

Tańczący Dom jest jedną z wizytówek Pragi. Chociaż powstał niecałe 20 lat temu, ciężko wyobrazić sobie stolicę Czech bez tego cudu architektury. Autor: makia , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2014-03-27 20:04:03

Oficjalna strona internetowa

http://www.tancici-dum.cz

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 50.075522 x 14.414008

Pochodzenie

Współprojektantem budynku był jeden z najsłynniejszych architektów dzisiejszych czasów - Frank Gehry. Do współpracy przy projekcie zaprosił go czeski architekt Vlado Milunic. Budowę budynku zakończono w 1997r. - co ciekawe w tym samym czasie zastanawiano się czy słynny Frank Gehry nie zaprojektowałby czegoś dla Warszawy, zrezygnowano jednak z pomysłu w obawie przez zbyt awangardowymi pomysłami mistrza architektury - skorzystała z tego stolica Czech, która teraz może się poszczycić jednym z najsłynniejszych budynków drugiej połowy XX wieku, pięknie wkomponowanym w architekturę Pragi. Autor: makia , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2014-03-31 11:32:09

Znaczenie

Poza tym, że jest to jedna z największych atrakcji turystycznych Pragi budynek nie pełni tylko tej funkcji. Na dachu znajduje się restauracja, a w środku swoje siedziby ma kilkanaście międzynarodowych firm. Autor: makia , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2014-03-31 11:33:17

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Fred i Ginger

Miejscowości turystyczne w pobliżu Fred i Ginger

Prague , Czechy

Największe miasto Czech położone nad rzeką Wełtawą, w centrum kraju. Stolica Czech to jedno z najciekawszych miast Europy. W 1992 roku jego zabytki w centrum zostały zapisane na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Można tu zobaczyć m.in.: kolekcję malarstwa europejskiego, stadion Strahov, „Tańczący dom” nad Wełtawą oraz ratusz Staromiejski z popularnym zegarem astronomicznym Oroj.

Średni wynik 9,3 na podstawie 13 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Fred i Ginger

Zlatá ulička , Czechy

Złota Uliczka jest jedną z największych atrakcji w Pradze. Niestety w czasie sezonu trudno jest zrobić tu jakiekolwiek zdjęcie ze względu na ogrom turystów.

Średni wynik 9,0 na podstawie 5 ocen

Staroměstský orloj , Czechy

Zegar Orloj to znany na całym świecie astronomiczny zegar mieszczący się na praskim Rynku. Warto przyjść tutaj o pełnej godzinie aby zobaczyć ciekawe przedstawienie na tarczach zegara.

Średni wynik 8,8 na podstawie 5 ocen

Karlsbrücke , Czechy

Most Karola jest najbardziej znanym i najchętniej odwiedzanym zabytkiem w Pradze. Dlatego też trzeba liczyć się z ogromnymi tłumami, zwłaszcza za dnia. Najlepiej most zwiedzać w godzinach wieczornych, aby móc podziwiać piękną panoramę miasta.

Średni wynik 8,6 na podstawie 7 ocen

Prager Altstadt , Czechy

Stare Miasto w Pradze, to jedno z najważniejszych miejsc w stolicy Czech. Historia samego Starego Miasta sięga ponad tysiąc lat wstecz, ale zorganizowane Stare Miasto istnieje mniej więcej od przełomu wieków XII/XIII.

Średni wynik 7,6 na podstawie 3 ocen

Václavské náměstí , Czechy

Jest jednym z głównych placów miasta i centrum biznesowego i kulturalnego społeczności w Nowym Mieście w Pradze. Wiele historycznych zdarzeń, które wystąpiły tam, i to jest tradycyjne ustawienie demonstracji , uroczystości i innych zgromadzeń publicznych. Plac nosi imię św Wacława , patrona Czech. Jest to część zabytkowego centrum Pragi.

Średni wynik 7,6 na podstawie 4 ocen

Burgstadt , Czechy

Dzielnica z okazałymi pałacami, kamienicami i Zamkiem Królewskim. W sąsiedztwie Hradczan znajduje się klasztor na Strahovie, a za jego południową furtką moim najpiękniejszy widok w Pradze: panorama Hradczan i Malej Strany.

Średni wynik 7,4 na podstawie 3 ocen

Staroměstská radnice , Czechy

Dawna siedziba władz miejskich Pragi znajdująca się przy Rynku Staromiejskim wybudowany w 1338 r. w stylu gotyckim. Na turystów czekają cenne zabytkowe wnętrza oraz znany na całym świecie zegar astronomiczny autorstwa niejakiego Hanusza.

Średni wynik 7,4 na podstawie 4 ocen

Klasztor Loreta , Czechy

Klasztor Loreta jest kolejnym obiektem należącym do rodziny Lobkowicz. Kompleks składający się przede wszystkim z Kościoła Narodzenia Pańskiego, świętej chaty oraz wieży zegarowej, która ma ponad 300 lat. Architektonicznie można dostrzec wpływ baroku, ale najciekawszą atrakcją dla zwiedzających jest wystawa klejnotów Loreta.

Średni wynik 7,4 na podstawie 3 ocen

Brama prochowa , Czechy

Nazwa pochodzi z XVII w., kiedy stanowiła magazyn prochu, ale brama była częścią zabudowy Pragi już w 1475 roku. Została wzniesiona przez mistrza Wacława na prośbę Władysława II Jagiellończyka. Ta późnogotycka brama miejska ma 65 m wysokości, na szczycie umieszczony jest taras widokowy dla turystów.

Średni wynik 7,0 na podstawie 3 ocen

Estates Theatre , Czechy

Klasycystyczny teatr stanowy, założony w 1781 roku, położony przy Owocowym Targu na Starym Mieście. Jest jednym z teatrów w Pardze, który wchodzi z skład pięciu scen teatru narodowego. Wpisany na listę narodowych zabytków kultury. Teatr ten swoją światową sławę zawdzięcza Mozartowi, który wystawiał tam po raz pierwszy swoje opery jak Łaskowość Tytusa.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Miejski Dom Reprezentacyjny , Czechy

Secesyjny budynek mieszczący się na pl. Republiki w pobliżu Bramy Prochowej. W latach 1383-1484 miesce to było siedzibą władców, dziś odbywają się tu koncerty Orkiestry Symfonicznej, wystawy oraz inne, różnorodne wydarzenia społeczno-kulturalne. Na parterze i w suterenie znajduje się kilka kawiarni i restauracji.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Ogród botaniczny Vrtbovska Zakrada , Czechy

Piękny i malowniczy ogród barokowy położony na zboczy Petřína. Uznawany jest za najpiękniejszy ogród w Pradze. Nad jego kompozycją pracowali wybitni barokowi artyści Kanka i Braun. Z górnego tarasu można podziwiać unikalny widok na Małą Stranę oraz Stare Miasto.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Ciekawostki

Na dachu budynku znajduje się restauracja z francuską kuchnią - rozciąga się stamtąd piękny widok na rzekę, Most Karola i część starego miasta. Autor: makia , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2014-03-31 11:30:07

Budynek jest wdzięcznym obiektem dla fotografów - mała podpowiedź, dobre zdjęcia można zrobić z drugiego brzegu Wełtawy z mostka, który prowadzi na Detsky Ostrov. Autor: makia , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2014-03-31 11:35:10

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z