Fenyves Park, Balatonfüred Węgry

Średni wynik 5,2 na podstawie 1 ocen

Wprowadzenie

Całkiem spory, przytulny park w Balatonfüred. Miejsce, w którym możemy pospacerować oraz poobcować z przyrodą. Plac zabaw znajdujący się w parku z pewnością spodoba się dzieciom. Autor: monika , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2014-08-28 19:57:52

Wszystkie znane nazwy

Fenyves Park, Balatonfüred

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 46.958305 x 17.89345

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Fenyves Park, Balatonfüred

Miejscowości turystyczne w pobliżu Fenyves Park, Balatonfüred

Balatonfured , Węgry

Miasteczko położone nad jeziorem Balaton, w którym znajdują się cztery zadbane plaże, przystań jachtowa i molo. To popularna miejscowość turystyczna, ale stosunkowo spokojna nawet w sezonie. Zwana jest żeglarską stolicą Balatonu, ponieważ odbywają się tu liczne zawody żeglarskie. Ponadto znajduje się tu dużo zabytków i najstarsze uzdrowisko nad Balatonem.

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Tihany , Węgry

Malownicza wioska położona na wschodnim brzegu półwyspu Tihany. W sezonie jest ona wręcz oblegana przez turystów, ale nic dziwnego, ponieważ jest nie tylko pięknie położona, ale urzeka niską zabudową, pięknymi zabytkami i ciekawymi muzeami. Z tutejszego Wzgórza Echa można też podziwiać przepiękne widoki na jezioro i pobliskie miejscowości.

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Fenyves Park, Balatonfüred

Bences Apatsag , Węgry

Opactwo zostało założone w XI w. i uważa się je za jeden z najważniejszych zabytków, związanych z wczesną kulturą kraju, mimo że z tamtego okresu zachowała się jedynie romańska krypta (altemplom). Ponadto znajduje się tu wspaniały, barokowy kościół oraz klasztor, w którym urządzono muzeum.

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Vaszary Galéria, Balatonfüred , Węgry

„Vaszary Villa” w Balatonfüred -- mieście wypoczynkowym na Węgrzech, położonym na północnym brzegu Balatonu (Jeziora Błotnego) – to galeria artystyczna, znajdująca się w zabytkowym budynku przy ul. Honvéd utca. Prezentuje różnorodne wystawy malarskie i fotograficzne: od sztuki współczesnej, poprzez ekspozycje na temat I wojny światowej, aż po pokazy dzieł z XIX wieku.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Hotel Blaha Lujza, Balatonfüred , Węgry

„Hotel Blaha Lujza” zajmuje klasycystyczną willę w zabytkowym śródmieściu Balatonfüred -- miasta wypoczynkowego na północnym brzegu Balatonu. Jego patronką, jak i ulicy przy której się znajduje, jest słynna węgierska aktorka XIX i XX wieku, której przed 1926 r. rezydencja służyła jako dom letni. Organizuje się tam wesela, bankiety i konferencje; na terenie znajduje się też kort tenisowy.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Anna Grand Hotel, Balatonfüred , Węgry

Czterogwiazdkowy „Anna Grand Hotel” znajduje się na północnym brzegu Balatonu (Jeziora Błotnego), 100 m od promenady Tagore w Balatonfüred -- mieście wypoczynkowym na Węgrzech. Zajmuje zabytkowe centrum kąpielowe z XIX wieku, odrestaurowane współcześnie dzięki środkom Unii Europejskiej. W ośrodku znajdują się m.in. sauny, kompleks spa & wellness o powierzchni 1200 m kw. i ekskluzywna restauracja.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Kossuth Lajos sour water- spring and pump-room, Balatonfüred , Węgry

Kossuth Lajos forrás w Balatonfüred -- mieście wypoczynkowym na Węgrzech, położonym na północnym brzegu Balatonu (Jeziora Błotnego) – to pijalnia kwaśnej wody leczniczej, z której korzystać mogą goście i kuracjusze. Obiekt, który pompuje sławną od wieków substancję wprost z podziemnego źródła, wzniesiono w stylu klasycystycznym w 1853 r. i nazwano imieniem węgierskiego bohatera narodowego.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Városi Múzeum Balatonfüred , Węgry

„Muzeum Miejskie” („Városi Múzeum”) w Balatonfüred -- mieście wypoczynkowym na Węgrzech, położonym na północnym brzegu Balatonu -- mieści się w zabytkowej willi, należącej dawniej do dyrektora miejscowego kąpieliska. Prezentuje m.in. wystawy dotyczące transportu, kąpieli leczniczych i teatru w XIX w. na tych terenach. Na miejscu znajduje się także centrum turystyczne i bogata w zbiory biblioteka.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Jókai villa, Balatonfüred , Węgry

„Muzeum Móra Jókaia” w Balatonfüred -- mieście wypoczynkowym położonym na północnym brzegu Balatonu – upamiętnia postać węgierskiego pisarza i polityka z XIX wieku, którego nowela „Saffi” stała się podstawą libretta „Barona cygańskiego”, słynnej operetki Johanna Straussa (syna). Znajduje się w eklektycznej willi przy ul. Honvéd utca i gromadzi m.in. meble, obrazy i prywatne przedmioty Jókaia.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Jaskinia Lóczy , Węgry

Wejście do jaskini znajduje się na końcu ulicy Öreghegyi w miejscowości Balatonfüred. Jest to największa jaskinia w rejonie jeziora Balaton. Choć część udostępniona zwiedzającym ma zaledwie 120 m długości, to znajduje się tu wiele interesujących formacji skalnych, np. różyczki wapienne czy poobsuwane warstwy łupków wapiennych.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Ciprián-forrás, Tihany , Węgry

Jedynym bijącym źródłem opadającej wody na półwyspie Óvár nad Balatonem jest Ciprián-forrás w pobliżu Tihany -- wsi wypoczynkowej na Węgrzech, położonej na północnym brzegu Jeziora Błotnego, na półwyspie o takiej samej nazwie jak miejscowość. Zdrój wypływa z otworu w obrośniętej bluszczem skale, wpadając do omszonej obudowy o kształcie płytkiej studni (dawniej nazywanej „Rosyjską”).

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Szabadteri Neprajzi Muzeum , Węgry

W skansenie można zobaczyć, jak wyglądało tradycyjne budownictwo miasteczka Tihany, które było tu obecne aż do lat 50. XX w. Znajdują się tu m. in.: zagroda garncarska, chłopska, dom rybacki. Dużą atrakcją są dawne chałupy, których budulcem był szary tuf bazaltowy.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Pomnik Ofiar Zatonięcia Statku Pajtás na Balatonie, Balatonfüred , Węgry

Niezwykle wymowny pomnik przedstawiający rękę wyciągniętą z wody w rozpaczliwym geście, upamiętniający zatonięcie statku parowego Pajtás w 1954 podczas rejsu z Balatonfüred do Siófok.

Średni wynik 5,6 na podstawie 1 ocen

agore-sétány, Balatonfüred , Węgry

Promenada Tagore to piesza ścieżka ciągnąca się wzdłuż wybrzeża od przystani w kierunku wschodnim. Urokliwe miejsce, przy którym często można posłuchać ulicznych grajków lub zobaczyć występy artystów prezentujących przeróżne umiejętności.

Średni wynik 5,4 na podstawie 1 ocen

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z