Falun Szwecja

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Wprowadzenie

Słynne (i bogate) ze względu na kopalnie miedzi) miasto ma fascynującą przeszłość. Cenny surowiec był już tu wydobywany w czasach Wikingów, i to właśnie tu rozpoczęła działalność (już w XIII w.) najstarsza szwedzka firma. Drewniane domy górników są dowodem wyjątkowej spuścizny przemysłu, docenionym przez UNESCO. Rozdarte przez rzekę miasto to 2 sfery – lepiej się ponoć mieszka w tej bez kopalni. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-28 23:11:52

Wszystkie znane nazwy

Falun

Oficjalna strona internetowa

http://www.falun.se

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 60.60678 x 15.63234

Co warto zobaczyć w miejscowości Falun

Ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Falun

Falu Botanical Gardens , Szwecja

Ogród został założony w 1867 r. i początkowo miał być wykorzystywany jako park dla szkoły. Rośnie tu jeszcze kilka drzew, które pamiętają początki parku. Zobaczymy tu wiele siedlisk inspirowanych przez naturę. Jest tu wyjątkowo pięknie w okresie wiosenno- letnim, kiedy to większość kwiatów kwitnie. Rośliny są dobrze opisane, dzięki czemu mamy możliwość wzbogacenia swojej wiedzy z zakresu botaniki.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

County Museum of Dalarna County , Szwecja

Wśród zbiorów tej nowoczesnej placówki regionalnej dominują tradycyjne stroje, a oprócz nich jest tu wiele eksponatów ukazujących lokalną sztukę i wytwarzane tu od wieków rzemiosło. Odwiedzenie tego muzeum zaowocuje poznaniem wielu ciekawostek dotyczących szwedzkiej kultury i tradycji. Wstęp jest bezpłatny, a po zwiedzaniu można odpocząć w tutejszej restauracji i zajrzeć do sklepiku z pamiątkami.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Dalarna Museum , Szwecja

Jedno z najnowocześniejszych muzeów regionalnych w Szwecji, którego zbiory to przede wszystkim tradycyjne stroje, wiele przykładów lokalnej sztuki i rzemiosła tworzonej na przestrzeni wieków. Poznamy tu wiele ciekawostek na temat szwedzkich tradycji oraz kultury. Wstęp na wystawę jest bezpłatny, a po zwiedzaniu można odpocząć w tutejszej restauracji, czy kawiarni i odwiedzić sklepik z pamiątkami.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

The Falu Copper Mine , Szwecja

Pierwsze kopalnie na tym obszarze powstały już w średniowieczu, a swój rozkwit osiągnęły w XVII w. W muzeum zapoznamy się z historią górnictwa i dowiemy się sporo na temat warunków pracy górników. W niektórych momentach historii były one wręcz przerażające. Wśród tutejszych eksponatów są również medale i monety. Nie mogło też zabraknąć sklepiku z pamiątkami, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Muzeum Górnictwa w Falun , Szwecja

Kopalnie zaczęły być tworzone na tym obszarze już w średniowieczu, a swój rozkwit osiągnęły w XVII w. W muzeum zapoznamy się z historią kopalni oraz poznamy wieli opowieści na temat warunków pracy górników. W pewnych punktach historii były one wręcz przerażające. Wśród tutejszych eksponatów są również medale i monety. Jest tu również sklepik z pamiątkami, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Noclegi

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Komunikacja

Wyszukaj oferty wynajmu aut z

Opieka medyczna

Ubezpieczenie turystyczne możesz znaleźć w wyszukiwarce