Érseki Palota Węgry

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Wprowadzenie

Przepiękna, monumentalna budowla w stylu barokowym, położona na pl. Szentháromság w mieście Veszprém. Zwiedzającym udostępniono imponujący przedsionek z klatką schodową, jadalnię oraz kaplicę. Można zobaczyć tu przepiękne freski, namalowane przez J. Cimbala. Znajduję się tu również archiwum diecezjalne i biblioteka. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-18 09:25:53

Wszystkie znane nazwy

Érseki Palota

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 47.096924 x 17.903774

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Érseki Palota

Miejscowości turystyczne w pobliżu Érseki Palota

Veszprem , Węgry

Veszprém to jedno z najstarszych miast na Węgrzech, w którym warto zobaczyć głównie śródmieście oraz wzgórze zamkowe. Znajduje się tu wiele zabytków sakralnych (Pałac Biskupi, katedra św. Michała, kościół franciszkański) czy też urzekające, kolorowe kamieniczki (na pl. Óváros). Z Wieży Ogniowej oraz z wzgórza zamkowego można natomiast podziwiać panoramę miasta.

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Érseki Palota

Wieża Pożarowa , Węgry

Wieża Ogniowa jest jednym z symboli miasta Veszprém. Biała, wysmukła budowla, zakończona złotym herbem Węgier stoi na pl. Óváros. Dawniej pełniła rolę baszty wartowniczej, dziś z jej balkonu można podziwiać panoramę miasta. Co godzinę kurant wygrywa tu tradycyjne melodie. Obok znajduje się dawna remiza.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z