Średni wynik 5,6 na podstawie 1 ocen
Eilat to miejscowość położona najdalej na południe Izraela nad morzem Czerwonym. Turystyczna ucieczka zmęczonych pracą Izraelczyków i raj dla zagranicznych turystów. Posiada lotnisko krajowe.
Eilat to miejscowość typowo turystyczna. Wszędzie pełno hoteli, różnej klasy i ceny, restauracji, strakcji turystycznych (sporty wodne, i inne wodne uciechy, dyskoteki, kluby, centra handlowe), nie można się nudzić. Plaża wydzielona na część droższą (leżaki, parasole za które trzeba zapłacić) i tańszą, piaskową gdzie rozłożyć się może każdy kto ma ochotę na słoneczne kąpiele. Widok jaki możemy podziwiać to wybrzeża Egiptu i Jordanii, morze jest ciepłę nawet w naszej porze zimowej.
Szerokość x długość geograficzna: 29.556934 x 34.949794
Eilat leży w południowej części Izraela i stanowi najdalej wysunięty w tą stronę punkt kraju. usytuowany nad morzem Czerwonym jako jedyne miasto łączy państwo z Zatoką Akabą (pomiędzy Półwyspem Synaju i Półwyspem Arabskim) jest jednocześnie miastem portowym o strategicznym znaczeniu. Leży na końcu pustyni Negew.
Prace archeologiczne potwierdziły obecność osad ludzkich na tutejszych terenach już od około VIII wieku pne. Powodem osiedlania się tutaj ludzi były prawdopodonie złoża miedzi. Nawet Biblia wspomina o tym mieście, opisując drogę Izraelitów do ziemi obiecanej. Eilat podobnie jak większość terenów przechodził w swojej historii z rąk żydowskich w palestyńskie.
W czasach ekspansji brytyjskiej został zajęty i przekazany w 1920 roku w ręce Palestyńskie, jednak zakończenie II Wojny Światowej oraz przyjęta po niej rezolucja ONZ włączyła misto do nowo utworzonego państwa izraelskiego. Izrael zajął miasto w 1949 roku i utworzył tu posterunek wojskowy. W mieście powstał port. Niestety trudności z akceptacją przez sąsiadów nowego panstwa spowodowały, że żegluga poprzez cieśninę została zablokowana. Walki oraz negocjacje dyplomatyczne trwały blisko 20 lat, impas przełamany został na trwałe w czasie Wojny Sześciodniowej, kiedy to Izrael zajął cały Półwysep Synaj *1967 rok). Konflikt izraelsko - egipski zakonczył się pokojem, na mocy którego unormowano stosunki pomiędzy państwami, Eilat stał się portem otwartym na świat, a w 1985 rokuj został strefą handlowa wolną od podatków. W Ejlacie otworzono przejście graniczne z Egiptem co wzmogło ruch turystyczny w regionie.
Eilat to miejscowość turystyczna, mieszka w niej i handluje wielu Arabów. Ceny sa negocjowalne, jednak jasna karnacja i polski język sprawiają, że sprzedawcy mylą Polaków z Rosjanami, często zagadując po rosyjsku. Nie jest to korzystna pomyłka, ponieważ turystyka izraelska jest uprawiana przez rosyjskich turystów o zasobnych portfelach, co sprawi, że cena jaka zostanie nam zaproponowana będzie bardzo wysoka. Warto wyprostować tą pomyłkę już w pierwszysch słowach.
Warto pokusić się o hotel z jedzeniem, będziemy mieli wówczas możliwość skosztowania lokalnej kuchni. Jedzenie różni się bardzo, ale serwowane potrawy są bardzo smaczne. W Izraelu jest bardzo dużo miejscowych owoców, co zasługuje na szczególną uwagę ze względu na walory smakowe.
Bardzo smaczy jest podawany na śniadanie biały ser z oliwkami i oliwą, warte kosztowania jak w całym Izraelu potrawy z humusem i falafele.
W mieście znajduje się sporo restauracji do wyboru, możemy tutaj skosztować kuchni lokalnej a także dan europejskich, najczęściej kuchni włoskiej. Dla spragnionych wprawdzonych w całym świecie smaków, dostępne są również fast foody znanych korporacji.
W Eilacie na ulicach przy plaży znajduje się sporo małych sklepików, ale kupić w nich możemy nacześciej tanie chińskie wyroby plażowe. Na promenadzie znajduje się centrum handlowe, do którego ochroniarz wpuszcza osoby które są odpowiednio zakryte (ramiona i kolana).
W Eilacie znajduje się oceanarium w którym obserwować można podwodną rafę koralową, ponieważ część budynku znajduje się pod wodą.
Średni wynik 5,8 na podstawie 1 ocen
Zamknięta płatna plaża na której można pływać z Delfinami, odpoczywać w cieniu drzew i korzystać z wielu innych płatnych rozrywek.
Średni wynik 5,6 na podstawie 1 ocen
Biblijny park tematyczny, trzpiętrowy budynek, który w przystępny sposób pokazuje historie zawarte w biblii
Średni wynik 5,2 na podstawie 1 ocen
W mieście nie ma problemu z bankomatami, znajdują się w kilku miejscach, również w centrum handlowym na promenadzie.
Na promenadzie znajdują się kantory wymiany walut, gdzie można dokonać wymiany posiadanej waluty na lokalną.
W Eilacie jest duża poczta do której wejść można po przekroczeniu bramek i kontroli ochroniarza. Trudno się zorientować w oferowanych usługach, jest dużo okienek, sporo osób miejscowych czeka. Nie polecam.
warto wynająć pokój w hotelu z internetem, poza hotelem ciężko o takie dobra,
W Eilacie nie można narzekać na małą ofertę rozrywkową. Nasze możliwości zależą bezpośrednio od naszego portfela. Możemy nurkować oglądając rafę koralową, pływać z delfinami, uprawiać sporty wodne, zwiedzać ruiny, pustynię... i tak na prawdę robić co nam się podoba.
z powodu przeciągającego się konfliktu izraelsko - palestyńskiego w Eilacie jest ciągłe zagrożenie terrorystyczne. Każdy porzucony plecak powoduje blokadę ulic i przyjazd automatu który ją usunie, na wejściu w każde miejsce gddzie jest więcej ludzi jesteśmy prześwietlani a nasze rzeczy rewidowane.