Dorożki Austria

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Wprowadzenie

Ciekawą atrakcją miasta jest z pewnością przejażdżka dorożkami. Mieszczą one maksymalnie 5 osób, i można zwiedzić w nich Stare Miasto przez 20-25 minut bądź przejechać się do zamku Freisaal – aleją Hellbruńską do Hellbrunn i z powrotem w ciągu 50 minut. Jeśli mamy chęć skorzystać z dorożek, znajdziemy je na placu Residenzplatz Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 0 , Dodano: 2013-01-26 15:39:50

Wszystkie znane nazwy

Dorożki

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 47.794418 x 13.046973

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Dorożki

Miejscowości turystyczne w pobliżu Dorożki

Salzburg , Austria

Rodzinne miasto Mozarta czaruje klimatem i zabytkami, ale przede wszystkim przyciąga ośnieżonymi stokami i świetnie przygotowanymi trasami narciarskimi. To stolica regionu narciarskiego Alp Wschodnich oraz części Wysokich i Niskich Taurów. Ponadto ziemia salzburska to wymarzony teren na piesze i rowerowe wycieczki.

Średni wynik 8,4 na podstawie 7 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Dorożki

Ogrody Mirabell , Austria

Barokowy ogród, który pozostanie na długo w naszej pamięci. Spacerując tutaj możemy podziwiać ciekawe figury, posągi i fontanny, które powstały w 1606 roku. Koniecznie warto zobaczyć pomnik bogini Wenus i rzeźbę Herkulesa. Ogród zachwyca również mnóstwem kolorowych kwiatów i roślin. Atrakcją dla dzieci jest plac zabaw stylizowany na starożytni Egipt, który znajduje się przy ogrodzie.

Średni wynik 9,6 na podstawie 5 ocen

Średni wynik 9,0 na podstawie 4 ocen

Średni wynik 9,0 na podstawie 4 ocen

ulica Getreidegasse , Austria

Ulica tętniąca życiem w dzień i w nocy. Jest najdłuższą i najbardziej elegancką ulicą starego miasta. Możemy tutaj podziwiać zabytkowe kamienice, a w jednej z nich pod numerem 9 urodził się Mozart. Obecnie znajduje się tutaj muzeum poświęcone kompozytorowi. Oprócz tego można tutaj zrobić zakupy, wypić kawę w licznych kawiarenkach lub coś zjeść w restauracjach. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Średni wynik 6,8 na podstawie 2 ocen

Twierdza Hohensalzburg , Austria

Imponująca twierdza, która majestatycznie góruje nad miastem. Można się tutaj dostać schodami bądź skorzystać z kolejki linowej. Szczególnie warte zobaczenia są średniowieczne pokoje książąt oraz muzeum zamkowe. Poczujemy się tutaj jak w czasach średniowiecznych. Ponadto z twierdzy tej możemy podziwiać rozległą panorama pięknego miasta Salzburg.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Katedra św. Ruperta w Salzburgu , Austria

Monumentalna wczesnobarokowa katedra zachwyci każdego. Imponuję zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. W środku znajduje się wiele cennych zabytków m.in. chrzcielnica, w której został ochrzczony Mozart, majestatyczne barokowe organy, liczne obrazy sakralne oraz cztery monumentalne rzeźby: świętych Piotra i Pawła, z kluczami i mieczem oraz św. Rupert i Wirgiliusza z beczułką soli i modelem kościoła.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Plac Mozarta , Austria

Znajduje się w samym sercu Starego Miasta. Miejsce, gdzie możemy usiąść w licznych kawiarenkach i podziwiać stare kamienice wokół, porozmawiać z miejscową ludnością, a przede wszystkim podziwiać piękny pomnik Mozarta, który tak ważny jest dla miasta. Warto z tego miejsca rozpocząć zwiedzanie Salzburga.

Średni wynik 6,0 na podstawie 2 ocen

Kościół Franciszkanów , Austria

Kościół jest piękny z zewnątrz, ale jeszcze bardziej wewnątrz. Zbudowany w stylu romańskim w XIII w. W środku dominuje styl gotycki, możemy zobaczyć m.in. liczne kapliczki, niesamowite sklepienie gwiaździste w gotyckim prezbiterium, ołtarz Madonny z dzieciątkiem i wiele innych obiektów sakralnych. Z pewnością raj dla znawców sztuki.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Cmentarz Św. Piotra i katakumby , Austria

Koniecznie trzeba się wybrać na ten cmentarz, gdyż posiada swój urok, jest zadbany z liczną roślinnością, a nagrobki dobrze się zachowały. Ponadto możemy zobaczyć tu liczne piękne barokowe kapliczki. Spoczywa na nim m.in. Mozart. Katakumby, wykute w skale, są kolejną atrakcją tego miejsca.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Muzeum forteczne , Austria

Muzeum znajduje się w twierdzy Hohensalzburg i mamy możliwość zobaczyć tutaj m.in. kolekcję monet rzymskich, ceramikę, średniowieczne złoto, romańskie arkady, broń, zbroje, narzędzia tortur. Ciekawą ekspozycją jest kompletnie wyposażona kuchnia zamkowa oraz historyczne instrumenty muzyczne. Gratka dla znawców historii.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Muzeum Georga Trakla , Austria

Muzeum poświęcone jest Georgowi Trakl, który był poetą austriackim reprezentujący ekspresjonizm. Mamy możliwośc poznać historię jego krótkiego życia i jego twórczość. Ponadto obejrzymy tutaj meble z domu jego rodziców, notatki pisane odręcznie oraz jego rękopisy. Warto się tutaj wybrać jeśli chcemy poznać tego poetę, który popełnił samobójstwo w Krakowie.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Muzeum Panorama , Austria

Jeśli chcemy zobaczyć jak miasto wyglądało 200 lat temu koniecznie powinniśmy się tutaj wybrać. W muzeum znajduje się panorama miasta posiadająca 125 metrów kwadratowych i ogląda się ją dookoła za pomocą teleskopów, dzięki czemu możemy dokładnie sie przyjrzeć i ujrzeć piękno architektoniczne miasta i życie dnia codziennego.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z