Djurgårdsborn Szwecja

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Wszystkie znane nazwy

Djurgårdsborn

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 59.331 x 18.094

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Djurgårdsborn

Miejscowości turystyczne w pobliżu Djurgårdsborn

Stockholm , Szwecja

Oglądając zdjęcia Sztokholmu, przed pierwszym wyjazdem, nie popadłam w wielki entuzjazm. Stolica jak stolica. Dopiero jak dojechałam na miejsce i zobaczyłam te nowe, odrestaurowane budynki wiedziałam, że Sztokholm zostanie jedną z ulubionych stolic, w jakiej miałam okazji być.

Średni wynik 10,0 na podstawie 6 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Djurgårdsborn

Muzeum Vasa , Szwecja

Muzeum Vasa, położone na wyspie Djurgården w Sztokholmie, stanowi ogromną atrakcję dla miłośników historii i marynistyki. Główną atrakcję stanowi niemal całkowicie odrestaurowany XVII wieczny galeon, który zachwyca turystów z całego świata. To jeden z niewielu zachowanych okrętów z tamtej epoki.

Średni wynik 8,0 na podstawie 3 ocen

Swedish History Museum, Stockholm , Szwecja

Historiska Museet w Sztokholmie to jedna z największych szwedzkich placówek muzealnych, poświęcona archeologii oraz dziejom kultury -- począwszy od środkowej epoki kamienia (mezolit) po dzień dzisiejszy.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Sconce, Stockholm , Szwecja

Skansen to pierwsze szwedzkie muzeum na świeżym powietrzu wraz z parkiem i ogrodem zoologicznym -- znajdujące się na wyspie Djurgården w Sztokholmie.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Nordiska Museet , Szwecja

W Muzeum Nordyckim (Nordiska Museet) przedstawiona jest cała historia szwedzka. Do ciekawostek należą np. łupy wojenne wywiezione z Polski w czasach Potopu Szwedzkiego. Można tu m.in. zobaczyć 15 - metrowy fryz przedstawiający wjazd orszaku weselnego Zygmunta III Wazy do Krakowa w 1605 r.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Gröna Lund , Szwecja

Żądni emocji i mocnych wrażeń? Możecie przeznaczyć na lunapark cały dzień... od samego patrzenia na niektóre kolejki górskie może się mocno zakręcić w głowie!

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Junibacken w Sztokholmie , Szwecja

Junibacken to muzeum dziecięce, położone na wyspie Djurgården w śródmieściu Sztokholmu. Główną atrakcją są tam ekspozycje związane ze szwedzką literaturą dla dzieci i postaciami m.in. z książek Astrid Lindgren ("Dzieci z Bullerbyn", "Pippi Pończoszanka") czy Tove Jansson (cykl o Muminkach).

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Skeppsholmen, Sztokholm , Szwecja

Skeppsholmen to wyspa w centrum Sztokholmu, połączona dwoma mostami z resztą miasta. Słynie z ciekawych placówek muzealnych i innych, zabytkowych obiektów, które przyciągają wielu turystów.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

ABBA The Museum, Stockholm , Szwecja

Muzeum ABBY to interaktywna wystawa -- dedykowana jednemu z najsłynniejszych w historii zespołów wykonujących muzykę pop -- znajdująca się na wyspie Djurgården, w centrum Sztokholmu.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

The Rosendal's Garden, Stockholm , Szwecja

Rosendals Trädgård to publiczny ogród w Sztokholmie, na wyspie Djurgården. Uprawia się tam róże, rośliny owocowe i winorośl, promując przy okazji ogrodnictwo i ekologię.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Swedish Museum of Photography, Stockholm , Szwecja

Szwedzkie Muzeum Fotografii w Sztokholmie, zwane Fotografiska, specjalizuje się we współczesnych zdjęciach artystycznych. Zabytkowa siedziba z początku XX wieku mieści uczelnię, bistro, kawiarnię, bar, sale konferencyjne, sklep muzealny, galerię sztuki oraz przestrzeń ekspozycyjną.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Muzeum Techniki w Sztokholmie , Szwecja

Muzeum Techniki w Sztokholmie to bardzo nowoczesny obiekt, w którym nauka i wiedzą są jednocześnie zabawą. W Muzeum jest też sala kinowa, gdzie można oglądać filmy w 4D.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Stortorget , Szwecja

Stortorget - duży rynek będący sercem Starówki. Stortorget otoczony jest malowniczymi XVIII wiecznymi kamieniczkami oświetlonymi lampami z kutego żelaza. W 1520 r. król Danii i Norwegii Chrystian II Okrutny postanowił rozprawić się z nieprzychylną mu opozycją.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z