Delfinarium Bułgaria

Średni wynik 7,6 na podstawie 3 ocen

Wprowadzenie

Delfinarium jest położone na terenie Nadmorskiego Parku w Warnie. Wewnątrz można podziwiać pływające za szybą delfiny. Można też wybrać się na pokaz akrobatyczny i zobaczyć na własne oczy, jakie sztuczki potrafią zrobić wytresowane prze swoich opiekunów zwierzęta. Przedstawienie (Dolphin Show) odbywa się codziennie od wtorku do niedzieli. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2012-12-05 20:25:08

Wszystkie znane nazwy

Delfinarium

Opis

Delfinarium znajduje się w Warnie. Warto je odwiedzić, będąc w mieście. Jest największym delfinarium w tej części Europy. Bilet dla osoby dorosłej kosztuje 20 lewów, a dla dziecka 14. Występ delfinów trwa 30 minut. Delfiny wykonują wtedy taniec, żonglują piłeczkami, trafiają piłką do kosza. Zabawa prowadzona jest w różnych językach: angielskim, niemieckim, rosyjskim. Jest bardzo ciekawą atrakcją dla dzieci. Autor: mona1109 , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-04-06 21:43:43

Oficjalna strona internetowa

http://www.dolphinarium.festa.bg

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 43.212647 x 27.943432

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Delfinarium

Miejscowości turystyczne w pobliżu Delfinarium

Варна , Bułgaria

To miasto jest ciekawe już dzięki swojemu położeniu nad Morzem Czarnym. Jest tu port i kilkanaście plaż. Nie wszystkie są dobrze przygotowane, ale te najlepsze są szerokie i piaszczyste. Pierwszego lipca odbywa się na plażach Warny hipisowskie święto „Dżulaj”. Poza klimatem imprezowym miasto kryje wiele tajemnic sprzed naszej ery.

Średni wynik 7,4 na podstawie 4 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Delfinarium

Muzeum archeologiczne , Bułgaria

Muzeum ma swoją siedzibę w zabytkowym, neorenesansowym budynku, zaprojektowanym przez architekta Petko Momchilova. Pracownicy muzeum prowadzą na bieżąco prace odkrywcze w mieście i okolicach. Poza budynkiem głównym, w skład muzeum archeologicznego wchodzi kompleks rzymskich term oraz Monastyr Aładża.

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Muzeum Przyrodnicze , Bułgaria

Muzeum jest podzielone na trzy sekcje: geologiczną, roślinną oraz królestwa zwierząt. Ekspozycja jest zorganizowana w interesujący sposób. Przybliża wiedzę o środowisku Morza Czarnego. Jest to miejsce praktycznie dla każdej grupy wiekowej. Zarówno studenci danej dziedziny jak i dzieci wyniosą wiele z wizyty w tym muzeum.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Zoo , Bułgaria

Świetna atrakcja przede wszystkim dla dzieci. W tutejszym Zoo mieszka około siedemdziesięciu różnych gatunków zwierząt, w tym również gatunki dzikie, które trudno spotkać w innych ogrodach zoologicznych w Bułgarii. Zoo jest położone w Nadmorskim Parku, dziesięć minut spacerem od miejskiej plaży.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Morska Gradina , Bułgaria

To miejsce jest idealne do odpoczynku po całym dniu zwiedzania Warny. Park ciągnie się wzdłuż bulwaru Primorskiego i bulwaru Kniaz Boris. Położony jest nad samym wybrzeżem Morza Czarnego. Nadmorski Park kryje bardzo dużo atrakcji. Jest tu m. in. delfinarium, Muzeum Marynarki i jedna z najlepszych plaż Warny.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Akwarium , Bułgaria

Coś dla miłośników podwodnego świata. W miejskim Akwarium żyje około 140 gatunków ryb z Morza Czarnego. Poza tym są tu również okazy z Morza Śródziemnego, ryby słodkowodne, gatunki egzotyczne z dalekich zakątków świata. Latem Akwarium jest otwarte codziennie. Do centrum miasta będziemy stąd iść zaledwie pięć minut.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Muzeum Marynarki Wojennej , Bułgaria

Muzeum oferuje wystawę wewnątrz siedziby oraz ekspozycję na otwartym powietrzu. Pośród stu tysięcy eksponatów znajdziemy przedmioty używane niegdyś przez marynarzy. Są stroje z epoki, fotografie, obrazy, sprzęty żeglarskie. Na zewnątrz można zobaczyć broń, działającą wciąż latarnię morską z portu w Warnie oraz jacht żaglowy „Kor Karoli”. Muzeum jest zlokalizowane obok miejskiego Akwarium.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny , Bułgaria

Katedra została zbudowana pod koniec XIX wieku. Zaprojektował ją architekt Gencho Kunev. Jest to drugi co do wielkości kościół w Bułgarii, po kościele Aleksandra Newskiego w Sofii. Wewnątrz można podziwiać malowidła ścienne oraz wspaniałe witraże. Katedra jest rozpoznawalna z daleka dzięki jej charakterystycznym miedzianym kopułom.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Muzeum Historii Warny , Bułgaria

Znajdziemy tutaj informacje o tym, jak rozwijało się miasto, społeczeństwo i gospodarka. Przedstawiona jest historia budowy nowego portu, rozwój żeglugi, przemysłu stoczniowego i handlu. Muzeum w okresie letnim jest otwarte codziennie oprócz poniedziałku. Zimą jest zamknięte w weekendy.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

“Nicolaus Copernicus” National Observatory and Planetarium , Bułgaria

Jest to jedno z największych i najnowocześniejszych planetariów na Bałkanach. Na sklepieniu tutejszego nocnego „nieba” wyświetlanych jest 5500 gwiazd. Przedstawiony jest ruch sfer niebieskich: pozycja słońca w zależności od pory roku oraz innych planet układu słonecznego. Gwiezdny spektakl latem odbywa się codziennie o godzinie 17:00.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Cerkiew katedralna "Zaśnięcia Matki Bożej" , Bułgaria

Cerkiew ta jest zabytkiem narodowym, największą prawosławną katedrą w Warnie i drugą co do wielkości w całej Bułgarii. Powstała pod koniec XIX wieku (dokładnie w latach 1884-1886) jako dowód wdzięczności mieszkańców za wyzwolenie spod osmańskiego jarzma. Wdzięczność mieszkańców przełożyła się na sfinansowanie przez nich całej budowy.

Średni wynik 4,8 na podstawie 1 ocen

Ciekawostki

Pokazy prowadzone są jednocześnie w czterech językach – bułgarskim, rosyjskim, niemieckim i angielskim. Autor: rutrak , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2015-06-29 17:50:04

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z