Corral de la Moreria Hiszpania

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Wprowadzenie

Zobaczymy tu znane na świecie flamenco, znanych tancerzy, posłuchamy śpiewu i dźwięków gitary, zasmakujemy hiszpańskiej kuchni. Położenie w centrum Madrytu, w pobliżu Pałacu Królewskiego jest dodatkowym atutem miejsca. Wnętrza wypełnione meblami z epoki i odpowiednim oświetleniem płynącym z arabskich lampek wprowadzają w czasy początków flamenco. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: -1 , Dodano: 2013-01-16 13:04:56

Wszystkie znane nazwy

Corral de la Moreria

Oficjalna strona internetowa

http://www.corraldelamoreria.com/

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 40.412743 x -3.714136

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Corral de la Moreria

Miejscowości turystyczne w pobliżu Corral de la Moreria

Madrid , Hiszpania

Madryt to stolica Hiszpanii, miasto warte odwiedzenia ze względu na jego przeszłość i liczne zabytki architektury. Położenie przy paśmie górskim umożliwia aktywne spędzanie czasu: wspinaczkę, wycieczki piesze i rowerowe. Madryt słynie z klubu piłkarskiego Real Madrid. W tutejszych parkach złapiemy głębszy oddech, więc warto odwiedzić Królewski Ogród Botaniczny, Campo del Moro czy Ogrody Sabatni.

Średni wynik 9,8 na podstawie 5 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Corral de la Moreria

Pałac Królewski w Madrycie , Hiszpania

Pałac Królewski była to jedna z pierwszych atrakcji, które zobaczyłam podczas pierwszego wyjazdu do Madrytu. Za dosłownie parę euro (ok. pięciu) można przejść prawie cały zamek łącznie z pięknym tarasem widokowym.

Średni wynik 7,6 na podstawie 3 ocen

Museo Nacional Centro de Arte Reina Sofía , Hiszpania

Dla fanów sztuki - wielka gratka! Nieziemskie przeżycie zobaczyć na żywo "Guerenicę" Pabla Picassa lub obrazy Salvadora Dali - zdecydowanie mojego ulubionego artysty!

Średni wynik 7,4 na podstawie 3 ocen

Królewski Ogród Botaniczny , Hiszpania

W samym centrum, zaraz przy Parku Retiro, położony jest Królewski Ogród Botaniczny. Świetne miejsce do skrycia się w cieniu przed grzejącym słońcem!

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

CaixaForum w Madrycie , Hiszpania

To nowoczesne centrum kultury zajmuje budynek dawnej elektrowni. Czeka tu na nas spotkanie ze sztuką, od dawnej po współczesną, muzyką, poezją, organizowane są różnego rodzaju wydarzenia – festiwale, sympozja, warsztaty. W tutejszej kawiarni porozmawiamy o aktualnych tematach, możemy także wejść do sklepu z pamiątkami i księgarni.

Średni wynik 6,8 na podstawie 2 ocen

Museo del Prado w Madrycie , Hiszpania

Muzeum Prado szczyci się wysoko ocenianymi eksponatami, dzięki którym zalicza się do najistotniejszych miejsc ze zbiorami sztuki na świecie. Znajdują się tu dzieła pochodzące z kolekcji władców hiszpańskich z okresu od XVI do XX wieku. Przed trzema wejściami do muzeum witają nas pomniki Goi, Velázqueza i Murillo.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Park Retiro w Madrycie , Hiszpania

Park Retiro należał niegdyś do rodziny królewskiej. Dopiero pod koniec XIX w. został otwarty dla mieszkańców. Całe szczęście, ponieważ jest to piękny teren zielony, na którym można się skryć przed piekącym, hiszpańskim słońcem i podziwiać widoki niemalże jak z bajki.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Catedral de la Almudena w Madrycie , Hiszpania

Budowa zaczęła się dopiero w roku 1879 -- dwieście lat po tym, jak pierwszy raz omówiono plany jej powstania.

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Gran Vía , Hiszpania

Budynek Metropolis to obiekt najczęściej pojawiający się na kartkach pocztowych w odniesieniu do najbardziej ruchliwej i reprezentacyjnej ulicy Madrytu -- Gran Via.

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Museo de América , Hiszpania

Muzeum udostępnia kolekcję przedmiotów pochodzących z obu Ameryk (przede wszystkim z Południowej). Można zapoznać się z wielokulturowością tamtych obszarów. W zbiorach mieści się ponad 25 tys. eksponatów etnograficznych pochodzących z okresu prekolumbijskiego i kolonialnego. Odnajdziemy także przedmioty należące do sztuki Inków, a wśród nich istotne Codex Trocortesano oraz Skarb Quimbajów.

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Museo Cerralbo , Hiszpania

Muzeum utworzono dzięki Enrique de Aguilera y Gamboa, XVII Cerralbo Marquis. Zobaczymy tu różnego rodzaju przedmioty, począwszy od dzieł sztuki (obrazy, rzeźby), rysunki, grafiki, wyroby ceramiczne, monety, zegary, po meble, a także broń, zbroje. Wszystko to znajduje się w arystokratycznej rezydencji przenoszącej gości w świat codziennego życia w Madrycie.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Museo Panteón de Goya , Hiszpania

Muzeum jest poświęcone pamięci hiszpańskiego malarza Francisco de Goya. Jego grób znajduje się w pobliżu prezbiterium kaplicy św. Antoniego z Padwy. Granitowy nagrobek nakryty wapienną płytą przypomina o pierwotnym miejscu pochówku w Bordeaux. Malowidła w kościele są dziełem samego Goi, który poświęcił zaledwie 120 dni na ich stworzenie. Warto zobaczyć freski sklepienia „Cud świętego Antoniego”.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Museo de la Real Academia de Bellas Artes de San Fernando , Hiszpania

Muzeum Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych San Fernando jest jednym z najstarszych i najistotniejszych instytucji artystycznych. Odnajdziemy tu prace artystów hiszpańskich, włoskich i flamandzkich, płótna Goi, Rubensa, Ribera i in. Ponad to poznamy rozwój rzeźbiarstwa hiszpańskiego (m.in. Pereira, Picasso, Gargallo) począwszy od XVII w. do współczesności oraz rysunki z okresu od XVI do XX w.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z