Český Krumlov Czechy

Średni wynik 6,0 na podstawie 2 ocen

Wprowadzenie

Miasto jest malowniczo położone wzdłuż brzegów wijącej się rzeki Wełtawy. Rozbudowywało się wokół zamku z XIII wieku. Dzięki temu, że rozwój miasta był przez wieki niezakłócany, może się pochwalić obecnie nienaruszonym, oryginalnym budownictwem. Oprócz zamku, w Krumlovie warto zwiedzić stare miasto. W mieście jest dużo muzeów, wystaw i świątyń. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2012-12-20 15:29:10

Wszystkie znane nazwy

Český Krumlov

Oficjalna strona internetowa

http://www.ckrumlov.info

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 48.810532 x 14.31991

Co warto zobaczyć w miejscowości Český Krumlov

Ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Český Krumlov

Katedra św. Wita, Wacława i Wojciecha , Czechy

Budowę tej świątyni rozpoczęto w XIV wieku, a skończono dopiero po wojnach husyckich, czyli 100 lat później. Kościół jest utrzymany w stylu gotyckim. Zaprojektował go niemiecki architekt Linhart z Aldenberku. Wewnątrz można podziwiać malowidła, przedstawiające świętego Wita i Matkę Bożą. Duże wrażenie robi wysokie, łukowate sklepienie.

Średni wynik 9,6 na podstawie 5 ocen

Ratusz , Czechy

Ratusz mieści się w budynku, który powstał z połączenia dwóch gotyckich budowli w XVII wieku. Po prawej stronie budynku, w jednym z łuków, znajduje się dzwon, za pomocą którego radni zwoływali się na posiedzenia. Sklepienie nad wejściem jest udekorowane rzeźbieniami. Wewnątrz zachowały się również malowidła z XV wieku. Niestety ratusz nie jest otwarty dla zwiedzających.

Średni wynik 8,0 na podstawie 3 ocen

Centrum Sztuki Egona Schielego , Czechy

Egon Schiele był austriackim artystą – malarzem i grafikiem. Za życia nie doczekał się uznania. Obecnie jego działa sprzedawane są za miliony dolarów. W Centrum Kulturalnym w Ceskim Krumlovie odbywają się wystawy związane z artystyczną bohemą. Zgromadzono też pamiątki po artyście. W budynku jest również kawiarnia i sklep. W XVII wieku mieścił się tu miejski browar.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Galeria Mariny Salomatovej , Czechy

Jest to autorska galeria tej rosyjskiej artystki. Upodobała sobie Czechy i mieszka tu do dzisiaj z dwoma córkami. Jej obrazy są inspirowane uwielbieniem świata natury i tego, co ją otaczało całe życie, czy to w Rosji, czy w Czechach. Dzieła chętnie kupują kolekcjonerzy z całego świata.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Vlašský dvůr , Czechy

Atrakcja znajduje się w jednym z najwspanialszych budynków Ceskiego Krumlova. Taki kształt nadano mu w XVI wieku. W 2009 roku przeprowadzono generalny remont i budynek odzyskał blask. Włoski Dziedziniec jest miejscem, w którym odbywają się koncerty, małe konferencje i spotkania. Mieści się tu 70 osób. Salę można wynająć.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Dawny Kościół Św. Josta , Czechy

Początek historii kościoła przypada na pierwszą połowę XIV wieku. Od tego momentu świątynia przechodziła z rąk do rąk i zmieniała się z każdym wiekiem. W 1787 roku kościół został zniesiony. Przekształcono go w budynek mieszkalny. Obecnie w byłym kościele rozgościły się różne instytucje, sklepy oraz Muzeum Marionetek.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Ogrody Zamkowe Ceski Krumlov , Czechy

Ogrody założono w XVII wieku. Mają powierzchnię 11 hektarów. Powierzchnia dzieli się na dwie części pod względem stylu, w jakim została zaprojektowana. Bliżej zamku ogród jest urządzony w stylu francuskim. Jest tu ujeżdżalnia i fontanna kaskadowa. Druga część terenu zaprojektowana jest w stylu angielskim. Tutaj też można podziwiać Letohrádek Bellarie, czyli Belweder.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Zamek Český Krumlov , Czechy

Zamek góruje nad miastem. Jego początki sięgają XIII wieku. Został zbudowany w stylu gotyckim. Z kolejnymi okresami budowla poddawana była wpływom poszczególnych epok. Obecnie cały zamek jest dostępny dla turystów. W ramach kompleksu można zwiedzić zamek, ogrody i lapidarium. Teren zabytku jest strefą przeznaczoną dla pieszych. Samochód trzeba zostawić na specjalnym parkingu, poza terenem zamku.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Muzeum Architektury i Rzemiosła , Czechy

W muzeum można się dowiedzieć, jak powstawały budynki w czasach średniowiecznych. Ekspozycja jest zaaranżowana w ciekawy sposób. Tablice informacyjne zostały przygotowane z wykorzystaniem starych drzwi i okien. Istnieje możliwość zorganizowania zwiedzania z przewodnikiem poza godzinami pracy muzeum.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Obrotowe Audytorium , Czechy

Jest to niezwykle oryginalny teatr. Scena i ruchoma widownia znajdują się w Ogrodzie Zamkowym. Przedstawienia odbywają się pod gołym niebem, więc program jest uzależniony od łaskawości pogody. Organizatorzy ostrzegają, że występ może zostać przesunięty, a w najgorszym wypadku anulowany. W poniedziałki przedstawienia można oglądać za darmo.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Teatr Miejski Ceski Krumlov , Czechy

W Teatrze Miejskim odbywają się przedstawienia i koncerty dla dzieci i dla dorosłych. Teatr działa od września do czerwca. Budynek, w którym działa, był gruntownie odremontowany na początku lat 90. Teatr kontynuuje tradycje tego miejsca. Już w XVII wieku istniał w tej okolicy drewniany budynek, w którym wystawiano sztuki.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Muzeum Regionalne Ceski Krumlov , Czechy

Muzeum znajduje się w budynku, który służył kiedyś jako seminarium zakonu Jezuitów. Jest to również najstarsza, wczesnobarokowa budowla w mieście. Zebrane eksponaty można podzielić na dwie sekcje: nauki przyrodnicze i humanistyczne. Muzeum poza stałą ekspozycją organizuje wystawy czasowe, spotkania, wykłady, koncerty.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Noclegi

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Komunikacja

Wyszukaj oferty wynajmu aut z

Opieka medyczna

Ubezpieczenie turystyczne możesz znaleźć w wyszukiwarce

Jak spędzać wolny czas

Warto zobaczyć Stare Miasto z pięknym gotyckim ratuszem, Górny Zamek mieszczący się na skale nad rzeką Wełtawą, Latran, gdzie jest dawny stary browar. Autor: agu88sia , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-18 08:28:51