Červený kláštor Słowacja

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Wszystkie znane nazwy

Czerwony Klasztor Červený kláštor

Opis

Słowacka miejscowość tuż przy Polskiej granicy. Położona malowniczo nad rzeką Dunajec. Swoją nazwę miejscowość zawdzięcza znajdującemu się w niej Klasztorowi który obecnie pełni rolę muzeum i jest dostępne do zwiedzania. Autor: olgaa_eleonora , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-27 20:15:15

Oficjalna strona internetowa

http://www.sromowce-nizne.pl/czerwony...

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 49.398913 x 20.417569

Co warto zobaczyć w miejscowości Červený kláštor

Inne miejscowości turystyczne w pobliżu Červený kláštor

Lesnica , Słowacja

Lesnica to wieś w północnej Słowacji znajdująca się jako jedyna miejscowość w całości w sercu pasma górskiego zwanego Pieniny. Lesnica położona jest w dolinie Leśnego Potoku. Jest to miejscowość przygraniczna do której można się dostać pieszo ze Szczawnicy( 35 minut).

Średni wynik 5,4 na podstawie 1 ocen

Ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Červený kláštor

Pieninský národný park , Słowacja

Najmniejszy Park Narodowy położony w północnej części Słowacji, graniczy z Polską. Najwyższym szczytem Parku, wartym odwiedzenia jest Plasna o wysokości 889 m n.p.m. Dużą popularnością cieszą się spływy kajakowe oraz Droga Pienińska, którą można przejść pieszo wzdłuż brzegu Dunajca. 

Średni wynik 8,6 na podstawie 4 ocen

Przełom Dunajca , Polska

Przepiękny przełom rzeki Dunajec w Pieninach wspaniale widać gdy dojdziemy szlakiem pieszym na szczyt Sokolica. Z dużej wysokości rozciąga się niezapomniany widok na rzekę z jej zakolami.

Średni wynik 8,4 na podstawie 4 ocen

Tri Koruny , Polska

Najbardziej popularne i najczęściej odwiedzane w Pieninach Trzy Korony są najwyższym szczytem Pienin Środkowych i składają się z trzech wierzchołków: Okrąglicy – 982 m. ( na niej znajduje się platforma widokowa, gdzie można podziwiać widok na Dunajec i Tatry ), Płaskiej Skały – 950 m. i Nad Ogródki – 940 m.

Średni wynik 8,0 na podstawie 3 ocen

Kąty , Polska

Spływ Dunajcem w ciepły dzień to wspaniała przygoda dla dzieci i dorosłych. I ci flisacy.. :) ich kawały są niezmienne od lat, ale i tak przyciągają turystów. Spływ wydaje się być momentami niebezpieczny, ale chyba trzeba zaufać flisakom i oddać się przyjemności oglądania gór i przyrody. Gorąco polecam!

Średni wynik 8,0 na podstawie 3 ocen

Pieniński Park Narodowy , Polska

Arcydzieło natury w najczystszym wydaniu. Piękne formy skalne zachwycają oko i zapierają dech w piersiach. Przez park przepływa Dunajec, humorzasta rzeka na której organizowane są nie tylko spływy tratwami i kajakami ale także zawody kajakowe.

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Zamek św. Kingi , Polska

Zamek Pieniny zbudowano na zboczu, tuż pod wierzchołkiem Zamkowej Góry i otaczały go urwiska, obecnie z obronnej budowli warownej pozostały ruiny z murem obronnym o dł. 88 m., częścią ocembrowanej cysterny do gromadzenia wody ze źródła św. Kingi oraz coś na kształt kwadratowej wieży lub komnaty.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Sokola Perć , Polska

Szczyt w Pieninach o leżący 747 m n.p.m. Miejsce jest odwiedzane przez ogromną ilość turystów ze względu na piękne widoki rozpościerające się z jej szczytu na przełom Dunajca, Trzy Korony i Tatry. Rosną tu stare, unikatowe sosny, a jedna z nich jest wyjątkowo często obiektem fotografów. Nazwa szczytu pochodzi od tego, że gniazda swe miały tu sokoły.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Promenada , Polska

Usytuowana przy potoku Grajcarek, odchodzącym od Dunajca Promenada jest dumą mieszkańców Szczawnicy. Wybrukowana droga wraz ze ścieżką rowerową skupia wokół siebie wiele rozrywek- park linowy, plac zabaw dla dzieci, boisko do piłki nożnej, boisko do siatkówki plażowej oraz wiele kramów i sklepików z regionalnymi towarami.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Wylizana , Słowacja

Wylizana to skała w Pieninach u ujścia Leśnickiego Potoku do Dunajca. Stanowi ona jedną z najbardziej efektownych ze względu na kształt skałę w Pieninach. Jest to skała niemalże pionowa u stóp której łączą się szlaki turystyczne na Szczawnicę i Czerwony Klasztor.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Przystań nad Dunajcem , Polska

Przystań znajduje się w Szczawnicy przy moście. Nad przystanią znajduje się Szczawnicki tor kajakowy oraz Klub Kajakowy. Jest tam także restauracja.

Średni wynik 5,6 na podstawie 2 ocen

Rzeźba Górala. , Polska

Rzeźba Górala stojąca na skale- Kotonka w Dunajcu wita wszystkich przybyłych do miasta. Rzeźba parokrotnie już uległa zniszczeniu np. była spalona przez piorun, jednak dzięki mieszkańcom Szczawnicy zostaje ona odnawiana i swoim zwyczajem nadal wita gości.

Średni wynik 5,4 na podstawie 1 ocen

Noclegi

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Komunikacja

Wyszukaj oferty wynajmu aut z

Opieka medyczna

Ubezpieczenie turystyczne możesz znaleźć w wyszukiwarce