Celje Słowenia

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Wprowadzenie

Trzecie miasto pod względem liczby ludności w Słowenii. Jest nowoczesnym miastem, jednak nie brakuje w nim wielu ciekawych zabytków zlokalizowanych głównie w centrum położonym na północnym brzegu rzeki Savinii. Uchodzi za jedno z najpiękniejszych miast Słowenii, które położone jest wśród malowniczych gór i dolin. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 0 , Dodano: 2013-02-20 11:44:56

Wszystkie znane nazwy

Celje

Oficjalna strona internetowa

http://www.celje.si/

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 46.233333 x 15.266667

Co warto zobaczyć w miejscowości Celje

Ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Celje

Katedra św. Daniela w Celje , Słowenia

Jest to gotycki kościół zbudowany XIV wieku. Warto się tutaj wybrać, gdyż świątynia jest jedną z najstarszych w Celje. Wewnątrz kryje w sobie kilka cennych skarbów np. malowany sufit z symbolami ewangelistów, freski na prezbiterium, ołtarz główny z licznymi posągami itd. Kościół posiada bogate wnętrze, które spodoba się każdemu.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Lot balonem , Słowenia

W mieście możemy skorzystać z ciekawej formy rozrywki jaką jest lot balonem. Daje to możliwość ob ejrzenia miasta z innej perspektywy i z wysokości 200 m. Istnieje możliwość nakręcenia filmiku z takiego lotu rób zrobienie zdjęć.Z pewnością wyjątkowe i niezapomniane przeżycie.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Wieża wodna , Słowenia

Jest to fragment dobrze zachowanych część średniowiecznych murów miejskich. Zbudowana została z rzymskich kamieni i marmuru. Przy niej znajduje się plac, na którym często odbywają się rożnego rodzaju imprezy kulturalne tj. koncerty.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Celjski grad , Słowenia

Imponujący zamek, który znajduje się na wzgórzu przez co dominuje nad miastem. Rozciąga się z niego niesamowity widok na miasto i okolice. Jest tutaj co podziwiać, gdyż zespół zamkowy składa się ze wschodniego dziedzińca pałacowego z wysoką, kwadratową wieżą Fryderyka i z zachodniego, z obiektami gospodarczymi i wojskowymi. Posiada również wewnętrzną fosę.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Jezioro šmartinsko , Słowenia

Miejsce wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców miasta i turystów, Miejsce wielu atrakcji, gdyż wokół jeziora znajduje się wiele ścieżek pieszych, dla biegaczy i rowerowych, można tutaj zrobić sobie piknik, pływać, wypożyczyć kajak lub łódkę. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Przyjemny wypoczynek na łonie natury.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Zorbing , Słowenia

W mieście mamy okazję skorzystać z ciekawej formy rozrywki jaką jest zorbing. Zabawa polega na staczaniu się z niewysokiego zbocza w plastikowej, nadmuchiwanej, wykonanej z materiałów odpornych na uszkodzenia podwójnej kuli wyposażonej w pasy bezpieczeństwa. Z atrakcji tej mogą skorzystać zarówno dzieci jak i dorośli. Jest to bezpieczna forma zabawy.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Noclegi

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Komunikacja

Wyszukaj oferty wynajmu aut z

Opieka medyczna

Ubezpieczenie turystyczne możesz znaleźć w wyszukiwarce