Catedral de la Almudena w Madrycie Hiszpania

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Wprowadzenie

Budowa zaczęła się dopiero w roku 1879 -- dwieście lat po tym, jak pierwszy raz omówiono plany jej powstania. Autor: Globtroterka , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-30 18:51:16

Wszystkie znane nazwy

Katedra Almudena w Madrycie Catedral de la Almudena w Madrycie

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 40.415586 x -3.714558

Pochodzenie

W 1561 r. stolica Hiszpanii została przeniesiona z Toledo do Madrytu. Nowa stolica nie posiadała katedry. Plany jej budowy wytyczono już w XVI w. Miała być poświęcona Dziewicy z Almudeny. Budowa jej nie rozpoczęła się jednak przed rokiem 1879. Autor: Globtroterka , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-30 18:54:44

Neogotyckie wnętrze jest wyjątkowo nowoczesne, z kaplicami i rzeźbami współczesnych artystów. Neoromańska krypta mieści XVI-wieczny obraz Dziewicy z Almudeny. Autor: Globtroterka , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-30 18:54:44

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Catedral de la Almudena w Madrycie

Miejscowości turystyczne w pobliżu Catedral de la Almudena w Madrycie

Madrid , Hiszpania

Madryt to stolica Hiszpanii, miasto warte odwiedzenia ze względu na jego przeszłość i liczne zabytki architektury. Położenie przy paśmie górskim umożliwia aktywne spędzanie czasu: wspinaczkę, wycieczki piesze i rowerowe. Madryt słynie z klubu piłkarskiego Real Madrid. W tutejszych parkach złapiemy głębszy oddech, więc warto odwiedzić Królewski Ogród Botaniczny, Campo del Moro czy Ogrody Sabatni.

Średni wynik 9,8 na podstawie 5 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Catedral de la Almudena w Madrycie

Pałac Królewski w Madrycie , Hiszpania

Pałac Królewski była to jedna z pierwszych atrakcji, które zobaczyłam podczas pierwszego wyjazdu do Madrytu. Za dosłownie parę euro (ok. pięciu) można przejść prawie cały zamek łącznie z pięknym tarasem widokowym.

Średni wynik 7,6 na podstawie 3 ocen

Museo Nacional Centro de Arte Reina Sofía , Hiszpania

Dla fanów sztuki - wielka gratka! Nieziemskie przeżycie zobaczyć na żywo "Guerenicę" Pabla Picassa lub obrazy Salvadora Dali - zdecydowanie mojego ulubionego artysty!

Średni wynik 7,4 na podstawie 3 ocen

Królewski Ogród Botaniczny , Hiszpania

W samym centrum, zaraz przy Parku Retiro, położony jest Królewski Ogród Botaniczny. Świetne miejsce do skrycia się w cieniu przed grzejącym słońcem!

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

CaixaForum w Madrycie , Hiszpania

To nowoczesne centrum kultury zajmuje budynek dawnej elektrowni. Czeka tu na nas spotkanie ze sztuką, od dawnej po współczesną, muzyką, poezją, organizowane są różnego rodzaju wydarzenia – festiwale, sympozja, warsztaty. W tutejszej kawiarni porozmawiamy o aktualnych tematach, możemy także wejść do sklepu z pamiątkami i księgarni.

Średni wynik 6,8 na podstawie 2 ocen

Museo del Prado w Madrycie , Hiszpania

Muzeum Prado szczyci się wysoko ocenianymi eksponatami, dzięki którym zalicza się do najistotniejszych miejsc ze zbiorami sztuki na świecie. Znajdują się tu dzieła pochodzące z kolekcji władców hiszpańskich z okresu od XVI do XX wieku. Przed trzema wejściami do muzeum witają nas pomniki Goi, Velázqueza i Murillo.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Gran Vía , Hiszpania

Budynek Metropolis to obiekt najczęściej pojawiający się na kartkach pocztowych w odniesieniu do najbardziej ruchliwej i reprezentacyjnej ulicy Madrytu -- Gran Via.

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Puente de Segovia , Hiszpania

Most Segowii, zaprojektowany przez Juana de Herrera to najstarszy w Madrycie most, położony jest na rzece Manzanares.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Museo Geominero , Hiszpania

W muzeum gromadzone są minerały, skały, skamieniałości pochodzące z całej Hiszpanii i byłych kolonii. Oferuje także programy edukacyjne. Ekspozycja znajduje się w pokoju o monumentalnej wielkości. Jego wysokość sięga 19 m. Wrażenie wywiera drewniana architektura wnętrza połączona z kutym żelazem i szkłem. Mieści się tu 250 gabinetów w pobliżu głównej sali oraz balkony.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Puerta del Sol , Hiszpania

Wszystkie drogi prowadzą do Puerta del Sol - Bramy Słońca. Główny punkt w Madrycie. Dobre miejsce na odpoczynek po długim spacerze, wypicie dobrej kawy przy fontannie.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Museo Cerralbo , Hiszpania

Muzeum utworzono dzięki Enrique de Aguilera y Gamboa, XVII Cerralbo Marquis. Zobaczymy tu różnego rodzaju przedmioty, począwszy od dzieł sztuki (obrazy, rzeźby), rysunki, grafiki, wyroby ceramiczne, monety, zegary, po meble, a także broń, zbroje. Wszystko to znajduje się w arystokratycznej rezydencji przenoszącej gości w świat codziennego życia w Madrycie.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Plaza Mayor w Madrycie , Hiszpania

Plaza Mayor powstał za czasów Habsburgów i jest centralnym placem Madrytu. Ma kształt prostokąta o wymiarach 129 metrów na 94 metry.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Świątynia Debod , Hiszpania

Starożytna, rzymska świątynia niedaleko centrum Madrytu. Miłe miejsce na wieczorny spacer - Temlo de Debot zdecydowanie najpiękniej wygląda nocą!

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z