Campanile Włochy

Średni wynik 9,2 na podstawie 6 ocen

Wprowadzenie

Wenecka Dzwonnica Św. Marka góruje nad Placem Świętego Marka. Jest najwyższą budowlą Wenecji. Rozpościera się z niej widok na całą panoramę miasta. Autor: trishia , Zgadzam się z opisem: 2 , Dodano: 2013-01-11 16:55:39

Wszystkie znane nazwy

Dzwonnica Św. Marka Campanile

Opis

Nad Placem Świętego Marka góruje Dzwonnica Św. Marka, która jest najwyższą budowlą Wenecji. Rozpościera się z niej widok na całą panoramę miasta. Wysokość wieży wynosi 99metrów. Pierwsza konstrukcja została wybudowana w IX wieku ,ale nie zachowała się do czasów współczesnych. Po wielu przebudowach dzwonnica ostateczny swój kształt uzyskała w XVI wieku. Pierwotnie pełniła funkcję latarni morskiej i wieży obserwacyjnej. W XVI w. do dzwonnicy dobudowano tzw. Logettę stanowiącą miejsce spotkań weneckiej elity. Wenecjanie określają ją mianem "el paron de casa", co oznacza "pan domu". Obecnie wieża dostępna jest dla zwiedzających, na górę można wjechać windą. Dzwony (z których każdy miał swoją nazwę i charakterystyczny dźwięk) umieszczone na wieży pełniły ważną funkcję w życiu dawnych Wenecjan. Wzywały ludzi do modlitwy, ogłaszały ważne wydarzenia i regulowały rytm życia. Przykładowo południe wyznaczane było przez dzwon Nona a dzwon Renghiera ogłaszał egzekucje. Autor: trishia , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-11 17:00:29

Dzwonnica Świętego Marka jest nie tylko najwyższym obiektem na Placu Świętego Marka ale w całej Wenecji. Na wieżę o wysokości 99 metrów skąd można podziwiać panoramę całej Wenecji można wjechać windą. Autor: agu88sia , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-16 17:28:14

Potężna budowla z cegły. Przez włochów nazywana pieszczotliwie el paron de casa co w tłymaczeniu na język polski oznacza pan domu. Autor: agu88sia , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-17 15:37:35

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 45.43404 x 12.33904

Pochodzenie

Pierwsza konstrukcja została wybudowana w IX wieku ,ale nie zachowała się do czasów współczesnych. Po wielu przebudowach dzwonnica ostateczny swój kształt uzyskała w XVI wieku. Pierwotnie pełniła funkcję latarni morskiej i wieży obserwacyjnej. W XVI w. do dzwonnicy dobudowano tzw. Logettę stanowiącą miejsce spotkań weneckiej elity. Autor: trishia , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-13 10:44:52

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Campanile

Miejscowości turystyczne w pobliżu Campanile

Venice , Włochy

Wenecja -- miasto zakochanych. Patronem miejscowości jest św. Marek. Jest tu co oglądać. Wszystkim przypadnie do gustu.

Średni wynik 8,3 na podstawie 12 ocen

Murano , Włochy

Miejscowość położona ok. 1 km od centrum Wenecji, można tam dopłynąć tramwajem wodnym. W Murano znajduje się produkcja szkła. Przepiękne figurki są tworzone nawet na oczach turystów.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Campanile

Most Zakochanych w Wenecji , Włochy

Najstarszy most w Wenecji, jeden z najbardziej charakterystycznych elementów architektonicznych miasta i jeden z głównych szlaków komunikacyjnych. Znajdują się na nim liczne kramy z pamiątkami.

Średni wynik 9,7 na podstawie 6 ocen

Saint Mark's Basilica, Venice , Włochy

Bazylika jest jednym z najważniejszych punktów zwiedzania Wenecji. Warto kupić bilet przez internet za 1 euro. Przygotuj się na kolejkę. Do bazyliki nie można wejść z torbami/plecakami, należy odnieść je do przechowalni. Najlepiej zwiedzać przed południem, kiedy jasne światło wpada przez witraże.

Średni wynik 9,4 na podstawie 8 ocen

Canalazzo , Włochy

Vaporetto numer 1 przepływa cały kanał. To najbardziej kultowy sposób zwiedzania Wenecji. Najwięcej uroku mają małe kanały. Po Canal Grande pływają słynne gondole, łodzie, jak i tramwaje wodne (vaporetto), więc bywa tłoczno. Trzeba także przygotować się na spory wydatek.

Średni wynik 9,3 na podstawie 12 ocen

St. Mark's Square in Venice , Włochy

Plac Św. Marka jest jednym z najważniejszych zabytków Wenecji, stanowi życie kulturalne miasta. Wokół Placu zlokalizowanych jest wiele zabytków Wenecji. Warto wybrać się tutaj szczególnie wiosną, kiedy temperatura nie jest zbyt wysoka.

Średni wynik 9,1 na podstawie 7 ocen

Palazzo Ducale , Włochy

Pałac Dożów na Placu Świętego Marka w Wenecji to trzykondygnacyjna gotycka siedziba władców i rządu Wenecji. Został zbudowany z różowego i białego marmuru. Wewnątrz Pałącu znajduje się renesansowy dziedziniec. Nad Kanałem Pałacowym przechodzi Most Westchnień - jeden z symboli Wenecji.

Średni wynik 9,0 na podstawie 7 ocen

the canals , Włochy

Nadające miastu niepowtarzalny klimat "wodne uliczki" razem z przejściami i mostkami tworzą fantastyczny labirynt. Przepłynięcie kanałów gondolą to obowiązkowy punkt programu dla zakochanych :)

Średni wynik 9,0 na podstawie 5 ocen

Ponte dei Sospiri , Włochy

Most Westchnień to jeden z najbardziej znanych mostów w Wenecji i na świecie. Łączy on nad Kanałem Królewskim Pałac Dożów i budynek więzienia. Jest udostępniony do zwiedzania.

Średni wynik 8,8 na podstawie 5 ocen

Maschere di Venezia , Włochy

Kunsztowne maski karnawałowe są znanym na całym świecie symbolem Wenecji -- zwanej dzięki nim „Miastem Masek”. Mogą być wykonane ze skóry, porcelany lub ze specjalnego rodzaju szkła. Oryginalne maski z reguły są pozłacane, ręcznie malowane i zdobione ptasimi piórami oraz sztucznymi klejnotami. W związku z tym są dość drogie i tradycyjny ich wyrób powoli przegrywa z masową produkcją z USA czy Chin.

Średni wynik 8,6 na podstawie 4 ocen

Colonna di San Marco, Venezia , Włochy

Kolumna św. Marka to jedna z dwóch -- obok kolumny św. Teodora -- pionowych podpór architektonicznych o kolistym przekroju trzonu, pełniących rolę pomników, na głowicach których umieszczono posągi i które znajdują się na placu św. Marka w Wenecji. Wzniesiono ją z granitu ok. 1268 r. i zwieńczona jest starożytną rzeźbą z brązu, przedstawiającą lwa św. Marka -- jeden z symboli miasta.

Średni wynik 8,0 na podstawie 3 ocen

Scuola Grande di San Rocco , Włochy

Chiesa San Rocco (kościół) oferuje wejście za darmo, ale wstęp do szkoły - Scuola Grande di San Rocco, w której oglądać można obrazy słynnego Tintoretto jest płatny. Ciekawe miejsce polecane zwłaszcza fanom malarstwa Tintoretto i manieryzmu.

Średni wynik 7,8 na podstawie 3 ocen

Piazzetta di San Marco w Wenecji , Włochy

Piazzetta San Marco to placyk wenecki pomiędzy wybrzeżem Canale di San Marco a placem św. Marka. Po jego prawej stronie (patrząc od strony portu) znajduje się pałac Dożów, a po lewej renesansowy budynek Libreria Sansoviniana, należący do biblioteki narodowej Biblioteca Nationale Marciana. Było to nieoficjalne miejsce spotkań polityków oraz widownia egzekucji.

Średni wynik 7,4 na podstawie 3 ocen

Clock Tower in Venice , Włochy

Słynna wieża zegarowa w Wenecji znajduje się przy placu św. Marka, obok budynku Starej Prokuracji. Zaprojektował ją Mauro Codussi i powstała w latach 1496-1506. Na szczycie umieszczono dwa posągi Maurów uderzających co godzinę w dzwon. Z okazji święta Objawienia Pańskiego uruchamiany jest mechanizm pozwalający na ukazywanie się na balkonie wieży figurek Trzech Króli.

Średni wynik 7,4 na podstawie 3 ocen

Ciekawostki

Na początku XVII wieku, dokłądnie w 1609 roku, dzwonnica posłużyła także jako swego rodzaju obswerwatorium - słynny Galileusz zamontował na najwyższym budynku Wenecji lunetę, której działanie zademonstrował ówczesnemu doży. Autor: makia , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-18 13:33:34

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z