CaixaForum w Madrycie Hiszpania

Średni wynik 6,8 na podstawie 2 ocen

Wprowadzenie

To nowoczesne centrum kultury zajmuje budynek dawnej elektrowni. Czeka tu na nas spotkanie ze sztuką, od dawnej po współczesną, muzyką, poezją, organizowane są różnego rodzaju wydarzenia – festiwale, sympozja, warsztaty. W tutejszej kawiarni porozmawiamy o aktualnych tematach, możemy także wejść do sklepu z pamiątkami i księgarni. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-16 09:28:52

Wszystkie znane nazwy

CaixaForum w Madrycie

Opis

To nowoczesne centrum kultury zajmuje budynek dawnej elektrowni. Czeka tu na nas spotkanie ze sztuką, od dawnej po współczesną, muzyką, poezją, organizowane są różnego rodzaju wydarzenia – festiwale, sympozja, warsztaty. W tutejszej kawiarni porozmawiamy o aktualnych tematach, możemy także wejść do sklepu z pamiątkami i księgarni. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-05-16 04:19:04

Budynek został zaprojektowany przez szwajcarskich architektów, zbudowany w latach 2001-2007. Na ścianie budynku obok, można zobaczyć piękną instalację roślinną zaprojektowaną przez francuskiego botanika Patrica Blanca. Autor: Globtroterka , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-29 14:20:08

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 40.411014 x -3.693081

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy CaixaForum w Madrycie

Miejscowości turystyczne w pobliżu CaixaForum w Madrycie

Madrid , Hiszpania

Madryt to stolica Hiszpanii, miasto warte odwiedzenia ze względu na jego przeszłość i liczne zabytki architektury. Położenie przy paśmie górskim umożliwia aktywne spędzanie czasu: wspinaczkę, wycieczki piesze i rowerowe. Madryt słynie z klubu piłkarskiego Real Madrid. W tutejszych parkach złapiemy głębszy oddech, więc warto odwiedzić Królewski Ogród Botaniczny, Campo del Moro czy Ogrody Sabatni.

Średni wynik 9,8 na podstawie 5 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy CaixaForum w Madrycie

Pałac Królewski w Madrycie , Hiszpania

Pałac Królewski była to jedna z pierwszych atrakcji, które zobaczyłam podczas pierwszego wyjazdu do Madrytu. Za dosłownie parę euro (ok. pięciu) można przejść prawie cały zamek łącznie z pięknym tarasem widokowym.

Średni wynik 7,6 na podstawie 3 ocen

Museo Nacional Centro de Arte Reina Sofía , Hiszpania

Dla fanów sztuki - wielka gratka! Nieziemskie przeżycie zobaczyć na żywo "Guerenicę" Pabla Picassa lub obrazy Salvadora Dali - zdecydowanie mojego ulubionego artysty!

Średni wynik 7,4 na podstawie 3 ocen

Królewski Ogród Botaniczny , Hiszpania

W samym centrum, zaraz przy Parku Retiro, położony jest Królewski Ogród Botaniczny. Świetne miejsce do skrycia się w cieniu przed grzejącym słońcem!

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Museo del Prado w Madrycie , Hiszpania

Muzeum Prado szczyci się wysoko ocenianymi eksponatami, dzięki którym zalicza się do najistotniejszych miejsc ze zbiorami sztuki na świecie. Znajdują się tu dzieła pochodzące z kolekcji władców hiszpańskich z okresu od XVI do XX wieku. Przed trzema wejściami do muzeum witają nas pomniki Goi, Velázqueza i Murillo.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Park Retiro w Madrycie , Hiszpania

Park Retiro należał niegdyś do rodziny królewskiej. Dopiero pod koniec XIX w. został otwarty dla mieszkańców. Całe szczęście, ponieważ jest to piękny teren zielony, na którym można się skryć przed piekącym, hiszpańskim słońcem i podziwiać widoki niemalże jak z bajki.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Crystal Palace, Madrid , Hiszpania

Przechadzając się po Parku Retiro w Madrycie warto przyjrzeć się z bliska budowli ze stali i ze szkła. Jednak uważajcie w dniach największych upałów -- może być gorąco!

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Pomnik Alfonsa XII w Parku Retiro , Hiszpania

W centralnym punkcie Parku Retiro wznosi się 86-metrowy pomnik Alfonsa XII. Przed pomnikiem rozciągają się schody, na których warto przysiąść i chwilę odpocząć.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Gran Vía , Hiszpania

Budynek Metropolis to obiekt najczęściej pojawiający się na kartkach pocztowych w odniesieniu do najbardziej ruchliwej i reprezentacyjnej ulicy Madrytu -- Gran Via.

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Museo Thyssen-Bornemisza , Hiszpania

Muzeum zajmuje neoklasycystyczny budynek z początku XIX w. Prezentuje jedną z najważniejszych prywatnych kolekcji znanych na świecie, od malarstwa artystów flamandzkich, włoskich po Pop Art XX w. Zbiory zapoczątkował ojciec Barona von Thyssen-Bornemisza w 1920 r., przekazując działa spadkobiercom, baron je odkupił i powiększył zbiór. Znajdziemy tu prace Rembrandta, Rubensa, Picassa i innych.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Museo Geominero , Hiszpania

W muzeum gromadzone są minerały, skały, skamieniałości pochodzące z całej Hiszpanii i byłych kolonii. Oferuje także programy edukacyjne. Ekspozycja znajduje się w pokoju o monumentalnej wielkości. Jego wysokość sięga 19 m. Wrażenie wywiera drewniana architektura wnętrza połączona z kutym żelazem i szkłem. Mieści się tu 250 gabinetów w pobliżu głównej sali oraz balkony.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Museo Romántico , Hiszpania

Wnętrza muzeum przenoszą w klimat XIX- wiecznego mieszczańskiego stylu życia w Madrycie. W pomieszczeniach znajdziemy liczne przedmioty – meble, obrazy, rzeźby, dywany, przedmioty codziennego użytku, które przenoszą w tamte czasy. Ściany dekorują dzieła takich artystów jak: Gutierrez, Ribera. Muzeum udostępnia sprzęt pomagający przy zwiedzaniu osobom z wadami słuchu, niepełnosprawnym.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Biblioteca Nacional , Hiszpania

Biblioteka razem z Muzeum Archeologicznym mieszczą się w neoklasycystycznym budynku z XIX w. w Calle Serrano. Woluminy Biblioteki Narodowej zajmują dwie trzecie obiektu. Zbiory bibliograficzne sięgają w przybliżeniu 140 000, również w formie elektronicznej. Najstarsze publikacje pochodzą z XV w.. Znajdziemy tu m.in. jeden z najistotniejszych zbiorów rysunków i grafik w Hiszpanii.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z

Pozostałe informacje

Zaraz na przeciwko wejścia do Ogrodu Botanicznego w Madrycie, dostrzec można ciekawy budynek, który jest ciekawym połączeniem nowoczesności i pięknej wczesnej XX-wiecznej architektury przemysłowej. Jest to centrum kultury i sztuki w Madrycie. Autor: Globtroterka , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-29 14:15:35