Caisleán Bhaile Átha Cliath Irlandia

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Wprowadzenie

Wycieczka tylko z przewodnikiem - w cenie 4,5 euro za ok.1 godz. Można zobaczyć 6 urzekających pokoi, a w nich np. barwne dywany, obrazy, meble, kryształowe żyrandole. W czasie uroczystości, apartamenty państwowe mogą zostać zamknięte. Interesujące są podziemia i elementy średniowiecznego zamku. Na dziedzińcu znajdowały się rzeźby z piasku. Z kawiarni mamy widok na ogród. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-16 20:57:36

Wszystkie znane nazwy

Dublin Castle Caisleán Bhaile Átha Cliath

Oficjalna strona internetowa

http://www.dublincastle.ie/

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 53.34343 x -6.267785

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Caisleán Bhaile Átha Cliath

Miejscowości turystyczne w pobliżu Caisleán Bhaile Átha Cliath

Duibhlinn , Irlandia

Dublin to stolica i główny ośrodek turystyczny Irlandii. Przyciąga swym niewielkim, urokliwym centrum oraz wielością różnorodnych atrakcji: od starodawnych zabytków po tętniące nocnym życiem bary i kluby.

Średni wynik 5,6 na podstawie 1 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Caisleán Bhaile Átha Cliath

Chester Beatty Library , Irlandia

Kolejna bezpłatna atrakcja turystyczna. W szczególności przypadnie do gustu wszystkim zainteresowanym zbiorami rękopisów i książek z całego świata. Uwagę przykuwają japońskie odbitki drzeworytów. Nie możesz pominąć ogrodu, który znajduje się na dachu biblioteki - robi ogromne wrażenie na odwiedzających.W sklepie z pamiątkami możesz kupić coś ciekawego.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

The Irish Dance Party , Irlandia

Jeżeli chcesz nauczyć się podstawowych kroków tańca irlandzkiego i poznać muzykę Irlandii, to koniecznie powinieneś tu przyjść . W towarzystwie przesympatycznych gospodarzy spędzisz wyjątkowe popołudnie. Daniel jest doskonałym muzykiem , a Sue przecudowną tancerką. Muzycy grają na tradycyjnych instrumentach, takich jak gwizdek cyny, gitara, rury Uilleann, bodhran.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Irish Film Institute , Irlandia

Irlandzki Instytut sztuki filmowej. Posiada różnorodne propozycje filmowe, których nie obejrzysz w zwykłym kinie. Organizowane są tutaj festiwale. IFI jako kino jest znakomite. Dysponują jednym dużym ekranem, na którym przedstawiają sporo popularnych filmów. Na drugim, małym ekranie pokazują dużo rzeczy artystycznych.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Faiche Stiabhna, Dublin , Irlandia

St Stephen's Green to wielki park publiczny, bezpośrednio wyznaczający samo centrum Dublina. Na jego terenie znajdują się zarówno banki, hotele i kościoły, jak i tereny typowo rekreacyjne w otoczeniu zabytkowych rzeźb i pomników.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Ard-Mhúsaem na hÉireann , Irlandia

Darmowe i niezwykłe muzeum znajdujące się blisko centrum Dublina. Zobaczymy mnóstwo eksponatów z epoki kamiennej, epoki żelaza, brązu i Irlandii średniowiecza. Na górze znajduje się mała egipska wystawa. Nie pomiń wystawy ludzkich szczątek znalezionych w bagnach. Ważne - strażnicy pozwalają robić zdjęcia, ale tylko bez lampy błyskowej.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Steeple Sessions , Irlandia

Cykl koncertów i kursów mistrzowskich organizowanych w małym kościele Unitarian w okresie letnim. W magicznej scenerii, przy świecach, posłuchasz najlepszych muzyków irlandzkich.Koncerty są organizowane również dla dzieci. Istnieje możliwość skorzystania z kursów gry na różnych instrumentach. Kursy prowadzone są przez samych mistrzów muzyki. Pamiętajmy o ograniczonej liczbie studentów.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Faiche Stiabhna , Irlandia

Warto wybrać się do tego uroczego, zadbanego parku. Zlokalizowany jest w centrum Dublina, zatem dobry punkt na ucieczkę od zgiełku miasta. Kiedy mamy ładną pogodę, możemy zrobić piknik na trawie i podziwiać piękno tego miejsca. Dla dzieci jest plac zabaw-nie będą się nudzić. Mogą również pokarmić łabędzie i kaczki pływające w stawie. W letni weekend artyści pokazują i sprzedają swoje prace w parku

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Coláiste na Tríonóide , Irlandia

Znakomita irlandzka uczelnia - o imponującej architekturze budynków. Szkołę można odwiedzić bezpłatnie. Jedynie wejście do biblioteki to koszt 9 euro. Zobacz Księgę z Kells. Może być kolejka do manuskryptu. Biblioteka robi wrażenie. Jest to doskonały punkt dla pasjonatów książek i nie tylko. W sklepiku możemy zakupić upominki.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

St Michan's Church , Irlandia

Mały, ładny kościółek. Ogólnie miejsce ciekawe ,ale istotną atrakcją jest grobowiec znajdujący się pod tym kościołem. Przewodnik opowie o kryptach i mumiach. Można nawet dotknąć mumię . Niektóre krypty nie są oświetlone – dlatego lepiej wziąć ze sobą latarkę. Wstęp – 4 euro. Uwaga na strome schody i wąskie wejścia.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Marsh's Library , Irlandia

Biblioteka ukryta za katedrą św. Patryka. Nie można robić zdjęć, ale kupimy pocztówki. Zbiór książek obejmuje 25.000 egzemplarzy. Otrzymamy ulotkę o historii biblioteki wydrukowaną prawie w każdym języku. Możemy obejrzeć wystawę starych biblii, czy też książek medycznych. Czuć intensywny zapach starych książek. Miejsce jest jednak utrzymane w dobrym stanie.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

The Little Museum of Dublin , Irlandia

Jest to niewielkie muzeum w domu. Na parterze wystawa zdjęć zespołu U2 - z początkowego okresu ich kariery. Na I piętrze - w dwóch pokojach - znajdują się rzeczy podarowane przez mieszkańców Dublina. Ma to na celu przedstawienie historii miasta. Muzeum można zwiedzić z przewodnikiem jak również we własnym zakresie.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Gailearaí Náisiúnta na hÉireann @ Cearnóg Mhuirfean , Irlandia

Galeria dysponuje monumentalną liczbą dzieł sztuki - z okresu od początku XIII do połowy XX wieku. Zobaczymy doskonałe arcydzieła irlandzkie, krajobrazy, dzieła sztuki europejskiej i kilka kolekcji obrotowych. Sklep z pamiątkami jest bardzo dobrze wyposażony. W recepcji otrzymamy bezpłatny przewodnik audio. Dzieci zainteresuje z pewnością wycieczka wzbogacona o gry, zabawy i lekcje rysunku.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z