Brno Czechy

Średni wynik 8,0 na podstawie 3 ocen

Wprowadzenie

Brno jest położone w czeskich Morawach. Jest to drugie co do wielkości miasto czeskie. Ma bardzo wiele do zaoferowania zarówno turystom jak i mieszkającym tu ludziom. W mieście jest dużo zabytków, są kina, teatry, sześć uczelni wyższych. Po Brnie łatwo się przemieszczać dzięki urozmaiconym środkom transportu. Są tu autobusy, tramwaje, trolejbusy oraz transport promowy na jeziorze Brneńskim. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 2 , Dodano: 2012-12-23 00:33:37

Wszystkie znane nazwy

Brno

Opis

W Brnie jest główny i największy dworzec kolejowy i jeden z największych w Czechach. Stacja została otwarta w 1839. Autor: agu88sia , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-09 14:06:53

Oficjalna strona internetowa

http://www2.brno.cz

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 49.192132 x 16.61104

Co warto zobaczyć w miejscowości Brno

Ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Brno

Besední dům , Czechy

Jest to jeden z piękniejszych zabytków renesansowej architektury. Zbudowano go w XIX wieku na podstawie projektu wiedeńskiego architekta Theofila Hansena. Od początku dom zgromadzeń był ważnym punktem w życiu społecznym Brna. Obecnie w budynku stacjonuje filharmonia brneńska, ale oprócz koncertów odbywają się tu różne inne imprezy kulturalne.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Denisovy Sady , Czechy

Ogrody są położone niedaleko katedry Św. Piotra i Pawła. Stworzono je w latach 1814-1818. Na terenie mieści się fontanna, kolumnada i Muzyczny Pawilon. W ogrodach znajdziemy również fragmenty murów obronnych miasta oraz marmurowy obelisk. Ogrody są pięknym miejscem na spacery, szczególnie ze względu na niesamowity widok na miasto.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Ogród botaniczny i arboretum , Czechy

W ogrodzie botanicznym zebrano tysiące różnych gatunków roślin. Są tu rośliny drzewiaste, byliny, piękna kolekcja orchidei. Niektóre rosną na zewnątrz, niektóre, na przykład orchidee, można zobaczyć w szklarniach. Ogród zajmuje powierzchnię 11 hektarów. Założył go profesor A. Bayer w 1938 roku.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Bazylika Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny , Czechy

Bazylika wraz z przylegającym do niej klasztorem augustianów pochodzi z XIV wieku. Kiedyś był tu zakon cysterski sfinansowany przez królową Ryksę Elżbietę. Po śmierci została tutaj pochowana, wraz ze swoim kochankiem Henrykiem z Lipy. Przy kościele działało sporo znanych osobistości ze świata nauki, między innymi Gregor Mendel, pionier genetyki.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Teatr Mahen , Czechy

Budynek powstał w latach 1881-1882. Reprezentuje kilka różnych stylów architektonicznych: neorenesansowy, neobarokowy i neoklasycystyczny. Od frontu stoją kolumny korynckie i toskańskie. Oświetlenie sceniczne teatru zaprojektował osobiście Thomas Alva Edison. W repertuarze teatru są sztuki dramatyczne, opera i balet.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Willa Tugendhatów , Czechy

Willa została zaprojektowana przez niemieckiego architekta Ludwiga Mies van der Rohe. Wybudowano ją w latach 1929-1930. Stała się symbolem architektury modernistycznej. Budynek jest przestrzenny i wpada do niego bardzo dużo światła. W 2001 roku willa została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Obecnie należy do skarbu państwa. Bilety na wejście lepiej kupić z wyprzedzeniem.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Zielony Targ , Czechy

Plac nazywany jest też Targiem Warzywnym, ponieważ od wieków codziennie rozkłada się tutaj targowisko. Na placu jest sporo atrakcji. W centralnym punkcie stoi barokowa fontanna Parnas. Z placu można też rozpocząć spacer po podziemnych tunelach wykopanych pod kamienicami.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Morawska Galeria w Brnie , Czechy

Morawska Galeria dysponuje kilkoma obiektami w obrębie miasta. Pośród nich jest Pałac Pražáka, Pałac Gubernatora, Dom Jurkovica i inne. Muzeum w każdym z obiektów oferuje stałe ekspozycje. Poza tym organizuje wystawy czasowe, spotkania edukacyjne, a także Biennale, w ramach którego odbywają się konkursy dla artystów.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Fontanna Parnas , Czechy

Barokowa fontanna pochodzi z końca XVII wieku. Każdy element fontanny jest symbolem czegoś innego. Jest tu statuetka symbolizująca Persję oraz rzeźba przedstawiająca Europę, która trzyma ponad głową orła triumfalnie wzniesione berło. Całość osadzona jest na skale o trzech ramionach, tworzącej jaskinię.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Trybunał Konstytucyjny , Czechy

Budynek Trybunału został zbudowany pod koniec XIX wieku. Reprezentuje architekturę epoki Renesansu. Budynek warto obejrzeć z zewnątrz. Ma sporo łukowatych elementów, na przykład na wewnętrznym dziedzińcu. Na fasadzie umieszczone są rzeźby symbolizujące Morawy, autorstwa Adolfa Loos.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Katedra J.A. Comeniusa , Czechy

Katedra określana jest też mianem Czerwony Kościół. Bierze się to stąd, że świątynia jest zbudowana w całości z czerwonej cegły. Jest to neogotycki kościół ewangelicki, zbudowany w latach 1863-1865. Była to pierwsza, niekatolicka świątynia w tym regionie Europy.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Kościół Kapucynów Pod Wezwaniem św. Krzyża , Czechy

Kościół znajduje się na Placu Kapucynów. Jest to zabytek pochodzący z XVII wieku. Z zewnątrz budynek jest skromny. Jedyną ozdobą są, stojące przed wejściem, dwie rzeźby świętych. Turyści mogą zwiedzać wnętrze kościoła oraz krypty znajdujące się w jego podziemiach. Głównie są tu pochowani księża z zakonu kapucynów, ale mają tu swój grób również budowniczy kościoła.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Noclegi

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Komunikacja

Wyszukaj oferty wynajmu aut z

Opieka medyczna

Ubezpieczenie turystyczne możesz znaleźć w wyszukiwarce