Bled Słowenia

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Wprowadzenie

Jest to nie wielkie lecz urokliwe i spokojne uzdrowisko, malowniczo położone nad jeziorem Bled u podnóża gór Alp. Przyciąga miłośników spokojnego lub aktywnego wypoczynku na łonie natury. Słynie z gorących źródeł, pięknych widoków I kilku ciekawych zabytków. Miejsce, w którym zregenerujemy siły i odpoczniemy. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 0 , Dodano: 2013-02-14 15:58:56

Wszystkie znane nazwy

Bled

Oficjalna strona internetowa

http://www.bled.si/

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 46.366348 x 14.103604

Co warto zobaczyć w miejscowości Bled

Inne miejscowości turystyczne w pobliżu Bled

Średni wynik 5,0 na podstawie 0 ocen

Ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Bled

Wędrówki 3glav Adventures , Słowenia

Atrakcja dla miłośników pieszych wędrówek, wycieczek rowerowych, jazdy konnej, paralotniarstwa itd. Zespół doświadczonych i profesjonalnych przewodników zabierze nas w świat pełen przygód i pięknych widoków Alp Julijskich. Jeśli lubimy przeżywać niesamowite chwile i spędzać czasu na świeżym powietrzu powinniśmy skorzystać z tej okazji.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Zamek Bled , Słowenia

Imponujący średniowieczny zamek wznosi się 130 m nad urwiskiem. Kryje w sobie wiele atrakcji muzeum, kapliczki z pięknymi freskami, restauracje z różnymi przysmakami, sklepiki itd. Kolejną atrakcją są niezapomniane i niesamowite widoki z tarasy zamku na jezioro, wyspę i okoliczne góry. Na szczyt wchodzi sie ok. 15 min, bądź można dotrzeć tu samochodem, jednak ostatni odcinek trzeba pokonać pieszo.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Lake Bled , Słowenia

Główna atrakcja miejscowości o tej samej nazwie, gdzie można m.in. poodpoczywać na plaży, popływać, wypożyczyć sprzęt wodny: łódki, kajaki, itp.. Znajdują się tutaj także cztery korty tenisowe, pole golfowe i -- przede wszystkim -- trzy baseny termalne. Na środku jeziora leży też wysepka, a na niej kilka budynków i kościołów. Bardzo malownicze miejsce.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Rafting na rzece Emerald , Słowenia

W Bled mamy okazje przeżyć niesamowitą przygodę. Podczas płynięcia pontonem przez szmaragdową rzekę podziwiamy niesamowitą przyrodę w Parku Narodowego Triglav. Jedną z atrakcji na trasie jest wodospad przy którym można popływać. Jest to niesamowity przeżycie ze względu na unikatowe formy przyrody. Warto tego spróbować, nurt rzeki nie jest silny, wiec nie jest to trudna trasa.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Treno storico Transalpina , Słowenia

Ciekawa podróż zabytkowym parowym pociągiem dostarczy niezapomnianych przeżyć. Pociąg jedzie z Nova Gorica do Bled i z powrotem, a po drodze podziwiamy przyrodę tego regionu: góry, jezioro, z daleka widać zamek nad urwiskiem i wiele innych atrakcji. Jest to ekscytująca podróż.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Centrum wellness Živa , Słowenia

Bled słynie ze swych leczniczych gorących źródeł i możemy je znaleźć m.in. w centrum wellness Živa, która łączy tradycję leczniczą z nowoczesnymi metodami odnowy i regeneracji. W tym miejscu zregenerujemy siły i odpoczniemy. Centrum w swej ofercie posiada baseny termalne, w tym dwa duże baseny kryte, basen dla dzieci i mniejszy basen odkryty, sauny i centrum piękności.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Rejs po jeziorze Bled , Słowenia

Warto skorzystać z jednej z ciekawszych atrakcji w Bled, a mianowicie z rejsu po jeziorze drewnianymi łódkami nazywanymi Pletna. Łódki wykorzystywane są głównie do przewiezienia turystów na wysepkę na jeziorze. Towarzyszą temu niezapomniane widoki na jezioro, góry i miasteczko.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Muzeum na zamku Bled , Słowenia

W budynkach zamku znajduje się muzeum, które prezentuje historie miasta Bled, historię zamku oraz okolic. W miejscu tym poznamy i zobaczymy charaktery życia codziennego w dawnych czasach, rzemiosło, kulturę duchową i materialną miasta i Słowenii. Warto się tutaj wybrać, gdyż eksponaty są bardzo ciekawe i wszystko to w zamkowych komnatach.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Wysepka Bled , Słowenia

Po środku jeziora znajduje się niewielka wysepka, na której znajduje się kilka budynków i kościół. Kościół Wniebowzięcia NMP to atrakcja wyspy. Budowla została zbudowana w XV w., jest chętnie wybierana do zawierania ślubów. Posiada wiele skarbów wewnątrz np.ołtarz główny z bogatymi pozłacanymi rzeźbami oraz ołtarze boczne, poświęcone św. Sebastianwi, św. Magdalenie i św. Annie. Niesamowita wyspa.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Klub golfowy , Słowenia

Jeśli jesteśmy miłośnikami tego sportu powinniśmy się tutaj wybrać. Klub w swej ofercie posiada profesjonalne 18-dołkowe i 9-dołkowe pole. Można także tutaj wziąć kurs w nauce gry w golfa. Wszystko to pośród malowniczych widoków na jezioro i góry. Istnieje tutaj także restauracja, która serwuje słoweńskie przysmaki.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Region narciarsku Straža Bled , Słowenia

Zimą miasto przyciąga miłośników sportów zimowych. Region narciarsku Straža Bled znajduje się na wysokości 503 - 634 m n.p.m. Miejsce idealne dla pasjonatów jazdy na nartach jak i snowboardzistów. Stoki są wyposażone w armatki śnieżne i są oświetlone, dzięki czemu można jeździć nocą. Dominujące trasy to dla początkujących i o umiarkowanym stopniu trudności.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Kościół św. Leonarda , Słowenia

Średniowieczny kościół z barokową wieżą znajduje się we wsi Bodešče niedaleko Bled, jednak warto się tutaj wybrać, aby go obejrzeć. Skarbem świątyni jest łuk triumfalny z ikoną św. Grzegorza, który walczy ze smokiem, a po drugiej stronie możemy zobaczyć historie św. Leonarda uwalniającego więźniów. Na zewnętrznej elewacji dostrzeżemy pozostałości po freskach.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Noclegi

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Komunikacja

Wyszukaj oferty wynajmu aut z

Opieka medyczna

Ubezpieczenie turystyczne możesz znaleźć w wyszukiwarce