Berlin Hauptbahnhof Niemcy

Średni wynik 6,6 na podstawie 3 ocen

Wprowadzenie

Największy kolejowy węzeł komunikacyjny Berlina. Znajduje się w pierwszej dwudziestce dworców kolejowych w Niemczech. Na tle wszystkich dworców Europy zajmuje drugie miejsce (co do wielkości). Codziennie z Hauptbahnhof korzysta około 300 000 pasażerów, co daje 109 500 000 pasażerów rocznie! Autor: konto usunięte , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-06 19:03:10

Wszystkie znane nazwy

Główny dworzec kolejowy Berlin Hauptbahnhof

Opis

Berlin Hauptbahnhof został oddany do użytku w maju 2006 roku. Kilku poziomowy dworzec obsługuje połączenia krajowe i międzynarodowe. Warto wejść do środka dworca i zobaczyć na własne oczy jak wygląda nowoczesny dworzec z prawdziwego zdarzenia. Autor: milag92 , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2015-06-22 10:22:46

Oficjalna strona internetowa

http://www.bahnhof.de/bahnhof-de/Berl...

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 52.525 x 13.369444

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Berlin Hauptbahnhof

Miejscowości turystyczne w pobliżu Berlin Hauptbahnhof

Berlin , Niemcy

Berlin jest nowoczesnym miastem, które umiało zadbać o własną tożsamość. Wschodni Berlin bardzo przypomina Warszawę. Zróżnicowanie architektury pomiędzy Wschodnim a Zachodnim Berlinem, różny klimat tych miejsc sprawia, że czuć historię. W Berlinie można robić wszystko - chodzić do muzeów, galerii, można jeździć na rowerze i pływać łódką. To świetne miejsce na kilkudniowy wypad.

Średni wynik 8,2 na podstawie 5 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Berlin Hauptbahnhof

Berlin Cathedral , Niemcy

Piękna monumentalna ewangelicka katedra zachwyci każdego. Wybudowana została w stylu późnego, włoskiego renesansu. Gratka dla znawców sztuki i architektury. Katedra ciekawa również pod względem historycznym. Ciekawostką jest fakt, że była inspiracją dla wielu architektów.

Średni wynik 9,0 na podstawie 5 ocen

Wieża Alexa w Berlinie , Niemcy

Wieża telewizyjna przy Alexanderplatz. Na początku miała 365 metrów, ale dobudowano do niej nową antenę, przez co urosła o kolejne 3 metry.

Średni wynik 7,8 na podstawie 5 ocen

Gmach parlamentu Rzeszy w Berlinie , Niemcy

Reichstag jest siedzibą niemieckiego parlamentu wzniesioną w 1894 roku. W 1918 r. z jego balkonu proklamowano Republikę Niemiecką . Teraz wstęp do gmachu jest bezpłatny a kopułę codziennie odwiedza ok. 8000 turystów

Średni wynik 7,4 na podstawie 3 ocen

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Pomnik Pomordowanych Żydów Europy w Berlinie , Niemcy

Jest to pomnik, który upamiętnia zagładę Żydów w czasie II wojny światowej. Pomnik zaprojektował Peter Eisenmann, a jego budowa trwała dwa lata.

Średni wynik 6,2 na podstawie 2 ocen

Średni wynik 6,2 na podstawie 2 ocen

Brandenburger Tor, Berlin , Niemcy

Brama Brandenburska to niewątpliwie jedno z miejsc, które od razu kojarzą się z Berlinem. Jest zwieńczona kwadrygą z Wiktorią, boginią zwycięstwa. W chwili obecnej symbolizuje ona wolność i pokój. Budowlę tę można znaleźć na niemieckich monetach eurocentów jako symbol zjednoczonych Niemiec.

Średni wynik 6,2 na podstawie 4 ocen

Königliches Museum w Berlinie , Niemcy

Jeśli jesteś fanem sztuki antycznej, to miejsce z pewnością dla Ciebie. Kolejne muzeum położone na Wyspie Muzeów w Berlinie.

Średni wynik 6,2 na podstawie 2 ocen

Muzeum Pergamońskie , Niemcy

Muzeum Pergamońskie jest jednym z muzeów znajdujących się na Wyspie Muzeów w Berlinie. Powstawało przez 20 lat. Projektantem budynku był Alfred Messel.

Średni wynik 6,2 na podstawie 2 ocen

Mur Berliński , Niemcy

Kiedyś symbol podziału Berlina na część wschodnią i zachodnią. Teraz niesamowita wystawa graffiti, przypominająca o jakże niedawnej historii. Warto poświęcić godzinę na spacer wzdłuż Muru Berlińskiego.

Średni wynik 6,0 na podstawie 2 ocen

Sony Center w Berlinie , Niemcy

Przy stacji kolejowej Berlin Potsdamer Platz oraz stacji metra. W środku znajdują się sklepy elektroniczne, restauracje, Imax i najważniejsze - niesamowite muzeum filmu, które koniecznie trzeba zobaczyć. Nawet jeśli ktoś nie jest wielkim znawcą wielkiego ekranu, muzeum przypadnie mu do gustu, ponieważ jest bardzo nowoczesne i ciekawie zaaranżowane. Dla każdego!

Średni wynik 6,0 na podstawie 2 ocen

Kunsthaus Tacheles , Niemcy

Jest to centrum sztuki i imprez przy Oranienburger Straße w berlińskiej dzielnicy Mitte. Można tam kupić oryginalne pamiątki i poznać trochę kulturę hippisów (współczesnych :).

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Ciekawostki

Berlin Hauptbahnhof jest drugim co do wielkości dworcem kolejowym w Europie. Większy jest tylko Dworzec Główny w Lipsku. Autor: milag92 , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2015-06-22 10:19:35

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z