Berlin Niemcy

Średni wynik 8,2 na podstawie 5 ocen

Wprowadzenie

Berlin jest nowoczesnym miastem, które umiało zadbać o własną tożsamość. Wschodni Berlin bardzo przypomina Warszawę. Zróżnicowanie architektury pomiędzy Wschodnim a Zachodnim Berlinem, różny klimat tych miejsc sprawia, że czuć historię. W Berlinie można robić wszystko - chodzić do muzeów, galerii, można jeździć na rowerze i pływać łódką. To świetne miejsce na kilkudniowy wypad. Autor: aga_su , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-08 14:19:25

Wszystkie znane nazwy

Berlin

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 52.51692 x 13.38887

Noclegi

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Młodym ludziom polecam hotel "Meininger" w pobliżu głównego dworca kolejowego. Dobry standard, mieszkańcami są głównie młodzi ludzie. Jest tani; do dyspozycji dach, z którego można podziwiać panoramę miasta. Blisko do atrakcji turystycznych! Autor: milag92 , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2015-06-16 15:03:03

Co warto zobaczyć w miejscowości Berlin

Ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Berlin

Berlin Cathedral , Niemcy

Piękna monumentalna ewangelicka katedra zachwyci każdego. Wybudowana została w stylu późnego, włoskiego renesansu. Gratka dla znawców sztuki i architektury. Katedra ciekawa również pod względem historycznym. Ciekawostką jest fakt, że była inspiracją dla wielu architektów.

Średni wynik 9,0 na podstawie 5 ocen

Wieża Alexa w Berlinie , Niemcy

Wieża telewizyjna przy Alexanderplatz. Na początku miała 365 metrów, ale dobudowano do niej nową antenę, przez co urosła o kolejne 3 metry.

Średni wynik 7,8 na podstawie 5 ocen

Gmach parlamentu Rzeszy w Berlinie , Niemcy

Reichstag jest siedzibą niemieckiego parlamentu wzniesioną w 1894 roku. W 1918 r. z jego balkonu proklamowano Republikę Niemiecką . Teraz wstęp do gmachu jest bezpłatny a kopułę codziennie odwiedza ok. 8000 turystów

Średni wynik 7,4 na podstawie 3 ocen

Berlin Hauptbahnhof , Niemcy

Największy kolejowy węzeł komunikacyjny Berlina. Znajduje się w pierwszej dwudziestce dworców kolejowych w Niemczech. Na tle wszystkich dworców Europy zajmuje drugie miejsce (co do wielkości). Codziennie z Hauptbahnhof korzysta około 300 000 pasażerów, co daje 109 500 000 pasażerów rocznie!

Średni wynik 6,6 na podstawie 3 ocen

Średni wynik 6,4 na podstawie 2 ocen

Muzeum Pergamońskie , Niemcy

Muzeum Pergamońskie jest jednym z muzeów znajdujących się na Wyspie Muzeów w Berlinie. Powstawało przez 20 lat. Projektantem budynku był Alfred Messel.

Średni wynik 6,2 na podstawie 2 ocen

Königliches Museum w Berlinie , Niemcy

Jeśli jesteś fanem sztuki antycznej, to miejsce z pewnością dla Ciebie. Kolejne muzeum położone na Wyspie Muzeów w Berlinie.

Średni wynik 6,2 na podstawie 2 ocen

Brandenburger Tor, Berlin , Niemcy

Brama Brandenburska to niewątpliwie jedno z miejsc, które od razu kojarzą się z Berlinem. Jest zwieńczona kwadrygą z Wiktorią, boginią zwycięstwa. W chwili obecnej symbolizuje ona wolność i pokój. Budowlę tę można znaleźć na niemieckich monetach eurocentów jako symbol zjednoczonych Niemiec.

Średni wynik 6,2 na podstawie 4 ocen

Pomnik Pomordowanych Żydów Europy w Berlinie , Niemcy

Jest to pomnik, który upamiętnia zagładę Żydów w czasie II wojny światowej. Pomnik zaprojektował Peter Eisenmann, a jego budowa trwała dwa lata.

Średni wynik 6,2 na podstawie 2 ocen

Stara Galeria Narodowa w Berlinie , Niemcy

Stara Galeria Narodowa skupia dzieła sztuki głównie z XIX w. Budynek zbudowany został w stylu korynckim.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Mur Berliński , Niemcy

Kiedyś symbol podziału Berlina na część wschodnią i zachodnią. Teraz niesamowita wystawa graffiti, przypominająca o jakże niedawnej historii. Warto poświęcić godzinę na spacer wzdłuż Muru Berlińskiego.

Średni wynik 6,0 na podstawie 2 ocen

Kunsthaus Tacheles , Niemcy

Jest to centrum sztuki i imprez przy Oranienburger Straße w berlińskiej dzielnicy Mitte. Można tam kupić oryginalne pamiątki i poznać trochę kulturę hippisów (współczesnych :).

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Komunikacja

Wyszukaj oferty wynajmu aut z

Opieka medyczna

Ubezpieczenie turystyczne możesz znaleźć w wyszukiwarce

Jak spędzać wolny czas

W okresie letnim warto jest skorzystać z atrakcji w pobliżu rzeki Sprewy. Kiedy wieczory są ciepłe, można posiedzieć na rozstawionych w pobliżu rzeki leżakach i napić się pysznych drinków, zjeść kultowego wursta i mile spędzić czas z przyjaciółmi. Autor: milag92 , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2015-06-16 14:49:17

Będąc w Berlinie, warto wybrać się na położoną nieopodal Tropikalną Wyspę, która o każdej porze roku cieszy się wielkim zainteresowaniem. Zawsze jest tam ciepło jak w tropikach. Autor: agu88sia , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-03 17:40:02