Belfast Irlandia

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Wszystkie znane nazwy

Belfast

Oficjalna strona internetowa

http://www.gotobelfast.com/

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 54.59695 x -5.93015

Co warto zobaczyć w miejscowości Belfast

Ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Belfast

Monument to the Unknown Woman Worker , Irlandia

To rzeźba z 1992 roku. Znajduje się na ulicy Great Victoria przy hotelu Europa, w Belfaście. Pomnik przedstawia dwie kobiety z wiszącymi na nich różnymi akcesoriami m.in.: z kranami, szczotkami, nożyczkami, starymi maszynami do pisania i telefonem. Upamiętnia czerwone lata dzielnicy Amelia Street i oddaje cześć wszystkim kobietom. To inspirujące dzieło sztuki, wykonane z sercem, duszą i humorem.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Grand Opera House , Irlandia

Grand Opera House to ogromny, oszałamiający teatr, mieszczący się w samym centrum Belfastu, w Irlandii Północnej. Zewnętrzna część budynku sprawia niesamowite wrażenie. Wnętrze również jest bardzo spektakularne. Czuć klimat minionej epoki. Bardzo dobra lokalizacja, świetne, uniwersalne, na bardzo wysokim poziomie produkcje.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Linen Hall Library , Irlandia

Biblioteka jest wspaniałą „oazą”, nieco ukrytą w centrum Belfastu. Jest idealnym miejscem na odpoczynek i relaks z książką, popijając jednocześnie kawę lub herbatę. Biblioteka oferuje ogromny wybór, różnego rodzaju książek. Budynek jest bardzo czysty i zadbany. Pracownicy - bardzo pomocni i sprawiają, że czujesz się mile widziany.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Ulster Hall , Irlandia

Ulster Hall to zabytkowy, niedawno odrestaurowany budynek w centrum miasta Belfast. Remont został wykonany w stylu oryginalnego budynku. Wewnątrz znajduje się przepiękna sala koncertowa. Wspaniała akustyka. Na miejscu dostępna jest również kawiarnia i bar.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Saint Malachy's Church , Irlandia

To katolicki kościół w Belfaście. Prawdziwy klejnot miasta. Niezwykła architektura, piękne marmury, wyjątkowy ołtarz, figury świętych. Prawdziwym arcydziełem jest sufit pokryty pięknymi ozdobami. Budynek niedawno przeszedł pełną renowację – utrzymany jest zatem w wysokim standardzie. Jedyną wadą tego miejsca jest brak parkingu.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Albert Memorial Clock Tower , Irlandia

To wieża zegarowa mieszcząca się w samym centrum miasta Belfast - przy placu Królowej. Jest punktem orientacyjnym miasta i doskonałym przykładem wiktoriańskiej architektury. Jej oryginalności nadaje nieznaczne pochylenie na bok. Można powiedzieć, że jest to belfastowska wersja „Krzywej Wieży” w Pizie.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Ulster Museum , Irlandia

Wspaniałe, nowoczesne muzeum położone w Botanic Gardens w Belfaście. Jest to największe muzeum w Irlandii Północnej. Zajmuje około 8000 metrów kwadratowych. Wewnątrz znajdują się m.in.: ciekawe eksponaty i kolekcje ze zbiorów sztuki, archeologii np. mumie, etnografii, botaniki, zoologii np. wypchane zwierzęta. Twoje dzieci z pewnością będą zachwycone.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Crumlin Road Gaol , Irlandia

Jest to byłe więzienie z epoki wiktoriańskiej. Znajduje się na ulicy Crumlin w północnym Belfaście i jest połączony podziemnym tunelem z budynkiem sądu. Niegdyś tym tunelem prowadzono więźniów na rozprawę. Warto wykupić wycieczkę z przewodnikiem. Dostępne są zniżki grupowe. Gdy już znasz historię tego miejsca, staje się ono bardziej interesujące. Więzienie jest prawdziwym klejnotem miasta.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Queens Film Theatre , Irlandia

To niewielkie, niezależne kino mieszczące się na uboczu w Queen’s University w Belfaście. Jest dobrą odmianą od zwykłego multipleksu. Ogromny wybór filmów, wspaniała atmosfera, przyjazny personel. Dodatkowo bardzo wygodne fotele, a ceny - przystępne. Na miejscu do dyspozycji jest również bar.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Cathedral Quarter , Irlandia

To rozwijająca się część miasta Belfast, w Irlandii Północnej. Jest tam wiele doskonałych barów, restauracji i klubów nocnych, położonych w niewielkiej odległości od siebie. Brukowane uliczki, zabytkowe budynki nadają tej alejce specyficznego charakteru. To prawdziwy skarb i najlepsze miejsce w Belfaście na wieczorny relaks.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Waterfront Hall , Irlandia

To wielofunkcyjny obiekt znajdujący się bardzo blisko centrum i komunikacji miejskiej w Belfaście. Nowoczesne, jasne i przestronne wnętrze nadaje klasy temu miejscu. Wspaniała sala koncertowa, bardzo wygodne fotele, dobry widok na scenę. Pomocny, przyjazny personel. Minus – dość małe windy.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Queen's University , Irlandia

Zarówno teren, jak i sam budynek jest przepiękny, ogromny i - mimo tak dużej ilości uczących się tam studentów - bardzo dobrze utrzymany. Połączenie nowej i starej architektury. Na terenie kampusu znajduje się muzeum historyczne, sklepik, kawiarnia, w pobliżu Botanic Gardens. Dobra lokalizacja. Autobus zatrzymuje się po drugiej stronie ulicy.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Noclegi

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Komunikacja

Wyszukaj oferty wynajmu aut z

Opieka medyczna

Ubezpieczenie turystyczne możesz znaleźć w wyszukiwarce