Bazylika Świętego Jerzego Praga Czechy

Średni wynik 7,0 na podstawie 3 ocen

Wprowadzenie

Bazylika świętego Jerzego to prawdopodobnie najstarsza świątynia praska. Wybudowana została w stylu romańskim, odznacza się surowością i prostotą. Znajduje się na przeciwko katedry świętego Wita. Wstęp jest płatny. Autor: tuchcio , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-09 12:25:16

Wszystkie znane nazwy

Bazylika Świętego Jerzego Praga

Opis

Bazylika prezentuje się z zewnątrz bardzo ciekawie ale wnętrze robi jeszcze większe wrażenie. Dopiero we wnętrzu ukazuje się pierwotny romański charakter tej budowli i czuje się jak bardzo jest ona wiekowa. Pierwszy kościół istniał w tym miejscu już 920 roku, następnie kościół kilka razy rozbudowywano. Autor: mona86 , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-06 05:50:30

Bazylika o specyficznym kolorze. Z zewnątrz wygląda zadziwiająco. W środku możemy znaleźć liczne ozdoby i wykończenia w romańskim stylu. Autor: agu88sia , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-18 11:21:42

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 50.091111 x 14.40025

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Bazylika Świętego Jerzego Praga

Miejscowości turystyczne w pobliżu Bazylika Świętego Jerzego Praga

Prague , Czechy

Największe miasto Czech położone nad rzeką Wełtawą, w centrum kraju. Stolica Czech to jedno z najciekawszych miast Europy. W 1992 roku jego zabytki w centrum zostały zapisane na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Można tu zobaczyć m.in.: kolekcję malarstwa europejskiego, stadion Strahov, „Tańczący dom” nad Wełtawą oraz ratusz Staromiejski z popularnym zegarem astronomicznym Oroj.

Średni wynik 9,3 na podstawie 13 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Bazylika Świętego Jerzego Praga

Zlatá ulička , Czechy

Złota Uliczka jest jedną z największych atrakcji w Pradze. Niestety w czasie sezonu trudno jest zrobić tu jakiekolwiek zdjęcie ze względu na ogrom turystów.

Średni wynik 9,0 na podstawie 5 ocen

Staroměstský orloj , Czechy

Zegar Orloj to znany na całym świecie astronomiczny zegar mieszczący się na praskim Rynku. Warto przyjść tutaj o pełnej godzinie aby zobaczyć ciekawe przedstawienie na tarczach zegara.

Średni wynik 8,8 na podstawie 5 ocen

Karlsbrücke , Czechy

Most Karola jest najbardziej znanym i najchętniej odwiedzanym zabytkiem w Pradze. Dlatego też trzeba liczyć się z ogromnymi tłumami, zwłaszcza za dnia. Najlepiej most zwiedzać w godzinach wieczornych, aby móc podziwiać piękną panoramę miasta.

Średni wynik 8,6 na podstawie 7 ocen

Václavské náměstí , Czechy

Jest jednym z głównych placów miasta i centrum biznesowego i kulturalnego społeczności w Nowym Mieście w Pradze. Wiele historycznych zdarzeń, które wystąpiły tam, i to jest tradycyjne ustawienie demonstracji , uroczystości i innych zgromadzeń publicznych. Plac nosi imię św Wacława , patrona Czech. Jest to część zabytkowego centrum Pragi.

Średni wynik 7,6 na podstawie 4 ocen

Prager Altstadt , Czechy

Stare Miasto w Pradze, to jedno z najważniejszych miejsc w stolicy Czech. Historia samego Starego Miasta sięga ponad tysiąc lat wstecz, ale zorganizowane Stare Miasto istnieje mniej więcej od przełomu wieków XII/XIII.

Średni wynik 7,6 na podstawie 3 ocen

Klasztor Loreta , Czechy

Klasztor Loreta jest kolejnym obiektem należącym do rodziny Lobkowicz. Kompleks składający się przede wszystkim z Kościoła Narodzenia Pańskiego, świętej chaty oraz wieży zegarowej, która ma ponad 300 lat. Architektonicznie można dostrzec wpływ baroku, ale najciekawszą atrakcją dla zwiedzających jest wystawa klejnotów Loreta.

Średni wynik 7,4 na podstawie 3 ocen

Staroměstská radnice , Czechy

Dawna siedziba władz miejskich Pragi znajdująca się przy Rynku Staromiejskim wybudowany w 1338 r. w stylu gotyckim. Na turystów czekają cenne zabytkowe wnętrza oraz znany na całym świecie zegar astronomiczny autorstwa niejakiego Hanusza.

Średni wynik 7,4 na podstawie 4 ocen

Burgstadt , Czechy

Dzielnica z okazałymi pałacami, kamienicami i Zamkiem Królewskim. W sąsiedztwie Hradczan znajduje się klasztor na Strahovie, a za jego południową furtką moim najpiękniejszy widok w Pradze: panorama Hradczan i Malej Strany.

Średni wynik 7,4 na podstawie 3 ocen

Zamek na Hradczanach , Czechy

Zamek Praski na Hradczanach składa się z 3 dziedzińców, na których znajduje się wiele czeskich zabytków, w tym Katedra św. Wita. Warto zwiedzić go w czasie wiosny lub latem.

Średni wynik 7,2 na podstawie 3 ocen

Ogród Wallensteina , Czechy

Ogród Wallensteina to miejsce niezwykłe, w którym warto spędzić trochę wolnego czasu. Zwiedzać go warto zwłaszcza wiosną i w czasie lata. Zachwyt wśród turystów wzbudzają zwłaszcza kolorowe pawie przechadzające się alejkami.

Średni wynik 7,0 na podstawie 3 ocen

Aleja Narodowa , Czechy

Przepiękna aleja, której uroku dodaje ciekawa historia. Na przestrzeni lat była świadkiem wielu wydarzeń takich jak na przykład pokojowa demonstracja studentów, która jest uważana za początek „Aksamitnej Rewolucji”. Znajduje się tu także Teatr Narodowy oraz Czeska Akademia Nauk. Aleja ta szczególnie pięknie wygląda nocą, kiedy jest oświetlona przez latarnie.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Ogród botaniczny Vrtbovska Zakrada , Czechy

Piękny i malowniczy ogród barokowy położony na zboczy Petřína. Uznawany jest za najpiękniejszy ogród w Pradze. Nad jego kompozycją pracowali wybitni barokowi artyści Kanka i Braun. Z górnego tarasu można podziwiać unikalny widok na Małą Stranę oraz Stare Miasto.

Średni wynik 7,0 na podstawie 2 ocen

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z