Ard-Mhúsaem na hÉireann Irlandia

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Wprowadzenie

Darmowe i niezwykłe muzeum znajdujące się blisko centrum Dublina. Zobaczymy mnóstwo eksponatów z epoki kamiennej, epoki żelaza, brązu i Irlandii średniowiecza. Na górze znajduje się mała egipska wystawa. Nie pomiń wystawy ludzkich szczątek znalezionych w bagnach. Ważne - strażnicy pozwalają robić zdjęcia, ale tylko bez lampy błyskowej. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-01-08 11:06:00

Wszystkie znane nazwy

National Museum of Ireland – Archaeology Ard-Mhúsaem na hÉireann

Oficjalna strona internetowa

http://www.museum.ie/en/homepage.aspx

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 53.340462 x -6.255501

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Ard-Mhúsaem na hÉireann

Miejscowości turystyczne w pobliżu Ard-Mhúsaem na hÉireann

Duibhlinn , Irlandia

Dublin to stolica i główny ośrodek turystyczny Irlandii. Przyciąga swym niewielkim, urokliwym centrum oraz wielością różnorodnych atrakcji: od starodawnych zabytków po tętniące nocnym życiem bary i kluby.

Średni wynik 5,6 na podstawie 1 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Ard-Mhúsaem na hÉireann

Coláiste na Tríonóide , Irlandia

Znakomita irlandzka uczelnia - o imponującej architekturze budynków. Szkołę można odwiedzić bezpłatnie. Jedynie wejście do biblioteki to koszt 9 euro. Zobacz Księgę z Kells. Może być kolejka do manuskryptu. Biblioteka robi wrażenie. Jest to doskonały punkt dla pasjonatów książek i nie tylko. W sklepiku możemy zakupić upominki.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Science Gallery,Dublin , Irlandia

To niewielkie muzeum nauki. Galeria nie posiada stałych zbiorów - ekspozycje ciągle się zmieniają. Dlatego też przed zwiedzaniem dobrze jest sprawdzić na ich stronie internetowej, czy muzeum jest otwarte. Na miejscu możesz wziąć udział w warsztatach i dyskusjach.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Faiche Stiabhna, Dublin , Irlandia

St Stephen's Green to wielki park publiczny, bezpośrednio wyznaczający samo centrum Dublina. Na jego terenie znajdują się zarówno banki, hotele i kościoły, jak i tereny typowo rekreacyjne w otoczeniu zabytkowych rzeźb i pomników.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

The Hugh Lane , Irlandia

Galeria sztuki współczesnej (około 2000 dzieł). Mieści się w pięknym budynku. W jednym z pokoi znajduje się zaniedbana pracownia artysty Francisa Bacona. Ciekawa jest kolekcja barwionego szkła Harry Clarka. W piwnicy jest księgarnia wraz z kawiarnią. Natomiast dla dzieci organizowane są warsztaty artystyczne – trzeba wcześniej zarezerwować miejsce.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Músaem Stair an Dúlra , Irlandia

Interesujące muzeum nieżywych zwierząt z całego świata. Na parterze obejrzysz irlandzkie zwierzęta, ssaki, ryby. Zdumiewające są ogromne szkielety jeleni. W czytelni poczytasz o zwierzętach z wystawy i przyrodzie. Na kolejnym piętrze jest szkielet wieloryba przyczepiony do sufitu. Jest również sklep z fajnymi pamiątkami.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Faiche Stiabhna , Irlandia

Warto wybrać się do tego uroczego, zadbanego parku. Zlokalizowany jest w centrum Dublina, zatem dobry punkt na ucieczkę od zgiełku miasta. Kiedy mamy ładną pogodę, możemy zrobić piknik na trawie i podziwiać piękno tego miejsca. Dla dzieci jest plac zabaw-nie będą się nudzić. Mogą również pokarmić łabędzie i kaczki pływające w stawie. W letni weekend artyści pokazują i sprzedają swoje prace w parku

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

The Irish Dance Party , Irlandia

Jeżeli chcesz nauczyć się podstawowych kroków tańca irlandzkiego i poznać muzykę Irlandii, to koniecznie powinieneś tu przyjść . W towarzystwie przesympatycznych gospodarzy spędzisz wyjątkowe popołudnie. Daniel jest doskonałym muzykiem , a Sue przecudowną tancerką. Muzycy grają na tradycyjnych instrumentach, takich jak gwizdek cyny, gitara, rury Uilleann, bodhran.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Number Twenty Nine - Georgian House Museum , Irlandia

Uroczy, pięknie odnowiony dom gruziński. Na początku wycieczki zobaczymy krótki film o pierwszych mieszkańcach domu. Potem przewodnik oprowadzi nas po 4-piętrowej kamienicy. Koszt wycieczki to 6 euro - za ok. 1 godz. zwiedzania. Uwagę zwraca krzesło toaleta w środku jadalni. Zakaz kamerownia i robienia zdjęć. Możemy kupić pamiątki w małym sklepiku lub w herbaciarni zjeść ciasto i wypić herbatkę.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

The Little Museum of Dublin , Irlandia

Jest to niewielkie muzeum w domu. Na parterze wystawa zdjęć zespołu U2 - z początkowego okresu ich kariery. Na I piętrze - w dwóch pokojach - znajdują się rzeczy podarowane przez mieszkańców Dublina. Ma to na celu przedstawienie historii miasta. Muzeum można zwiedzić z przewodnikiem jak również we własnym zakresie.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Jeanie Johnston Tall Ship and Famine Museum , Irlandia

Wycieczka z profesjonalnym przewodnikiem zajmuje ok.45 min. Koszt 8,50 euro. Znajduje się tam rekonstrukcja londyńskiego żaglowca. Dowiesz się o losie ludzi, którzy musieli opuszczać swoje rodziny w erze głodu i płynąć przez Atlantyk w poszukiwaniu lepszego życia. Na pokładzie znajdują się woskowe repliki pasażerów.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Caisleán Bhaile Átha Cliath , Irlandia

Wycieczka tylko z przewodnikiem - w cenie 4,5 euro za ok.1 godz. Można zobaczyć 6 urzekających pokoi, a w nich np. barwne dywany, obrazy, meble, kryształowe żyrandole. W czasie uroczystości, apartamenty państwowe mogą zostać zamknięte. Interesujące są podziemia i elementy średniowiecznego zamku. Na dziedzińcu znajdowały się rzeźby z piasku. Z kawiarni mamy widok na ogród.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

An Ceoláras Náisiúnta , Irlandia

Jest to sala koncertowa w centrum Dublina. Na zewnątrz budynku umieszczone są światła, więc wieczorem wygląda to niesamowicie. Posłuchamy tutaj wspaniałej muzyki w wygodnych fotelach. Widownia zmieści do 2.000 osób. Online zamówisz danie plus bilet na wybrany koncert(cena od 35 euro od osoby). Pracownicy są uprzejmi i życzliwi.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z