, Széchenyi Gyógyfürdő és Uszoda Węgry

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Wprowadzenie

Największy kompleks basenów i term w Europie, otwarty w 1913 roku. Znajdują się tu: baseny pływackie, pływalnia na świeżym powietrzu, termy lecznicze,łaźnie dla kobiet, mężczyzn i rodzin. Duże wrażenie robią także budynki,ozdobione m.in.rzeźbami i mozaikami. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2012-12-27 13:10:15

Wszystkie znane nazwy

Széchenyi Fürdő Termy Széchenyi , Széchenyi Gyógyfürdő és Uszoda

Oficjalna strona internetowa

http://www.szechenyifurdo.hu

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 47.518839 x 19.082379

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy , Széchenyi Gyógyfürdő és Uszoda

Miejscowości turystyczne w pobliżu , Széchenyi Gyógyfürdő és Uszoda

Budapest , Węgry

Jedna z najpiękniejszych stolic europejskich, ważny ośrodek kulturalny, naukowy i turystyczny. Znajduje się tu mnóstwo wspaniałych zabytków, muzeów i teatrów oraz atrakcji przyrodniczych, takich jak jaskinie, wzgórza i piękne parki miejskie. Budapeszt jest również znanym miastem uzdrowiskowym, w którym funkcjonują łaźnie i kąpieliska termalne.

Średni wynik 7,4 na podstawie 3 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy , Széchenyi Gyógyfürdő és Uszoda

Bazylika św. Stefana w Budapeszcie , Węgry

Bazylika św. Stefana to największy kościół w Budapeszcie, o bardzo burzliwej historii. Świątynia została zbudowana w stylu neorenesansowym, a jej elementami charakterystycznymi są: kopuła i para wież o wysokości 96 m. Wnętrze robi wrażenie ze względu na wielość złota i marmurów, mozaiki i freski na sklepieniu, a także obrazy cenionych malarzy w ołtarzach bocznych.

Średni wynik 7,4 na podstawie 3 ocen

Plac Bohaterów w Budapeszcie , Węgry

Plac Bohaterów to jeden z największych placów w stolicy Węgier. Wzniesiono na nim w drugiej połowie XIX w. pomnik dla uczczenia 1000-lecia istnienia państwa węgierskiego.

Średni wynik 7,2 na podstawie 3 ocen

Állatkert , Węgry

Ogród zoologiczny w Budapeszcie otworzono w 1866 roku. Choć stosunkowo niewielki, jest jednym z atrakcyjniejszych w Europie. W zadbanym parku, często w secesyjnych, zabytkowych pawilonach mieszka tu ok. 2 tys. osobników. Wybudowano palmiarnię, gdzie można podziwiać egzotyczne gatunki zwierząt i roślin w otoczeniu fruwających nad głową rajskich ptaków i motyli. Warto zobaczyć też akwarium.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Országház , Węgry

Jeden z symboli miasta, zaprojektowany przez Imre Steindla. Wrażenie robi monumentalność budowli oraz jej przepych. Bryła gmachu została zbudowana w stylu neogotycko-neobarokowym, zwieńczona jest ogromną kopułą i ozdobiona 88 posągami postaci historycznych. W Sali Kopułowej można zobaczyć insygnia królewskie.

Średni wynik 6,6 na podstawie 2 ocen

Andrássy út, Budapest , Węgry

Andrássy út to reprezentacyjna aleja Budapesztu, łącząca Plac Elżbiety z Placem Bohaterów. Wzdłuż niej wznoszą się eklektyczne neorenesansowe budynki, m.in. gmach opery węgierskiej czy znane muzeum "Terror Háza". Wraz z Placem Bohaterów, Parkiem Miejskim i Milenijną Koleją Podziemną została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO jako rozszerzenie nabrzeży Dunaju i dzielnicy zamkowej Budy.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Synagoga Kazinczy w Budapeszcie , Węgry

Synagoga Kazinczy utcai znajduje się w sercu dawnego getta żydowskiego w Budapeszcie, w dzielnicy Erzsébetváros. Secesyjna świątynia powstała w latach 1910-13 wg planów braci Béli i Sándora Löfferów. Wnętrze jest udostępniane turystom, którzy mogą podziwiać m.in. barwne, naścienne malowidła z przewagą motywów typu judaica czy masywne żyrandole i kandelabry autorstwa Sándora Kulcsára.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Muzeum Judaistyczne , Węgry

Muzeum Judaistyczne mieści się przy Wielkiej Synagodze. Zgromadzono tu bogatą kolekcję eksponatów, którą podzielono na trzy działy, jeden dotyczący świąt żydowskich, drugi - zwyczajów, trzeci - Holokaustu. Na wewnętrznym dziedzińcu znajduje się też pomnik osób, które straciły życie w wyniku Holokaustu – stalowa wierzba płacząca, na której listkach wypisano nazwiska ofiar.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Gellért Fürdő , Węgry

Kąpielisko uznawane za jedno z najpiękniejszych i najbardziej ekskluzywnych w Budapeszcie, otwarte w 1918 roku oraz gruntownie odrestaurowane w 2008 roku. Znajduje się tu kilkanaście różnych basenów, w tym: sportowe, rekreacyjne oraz lecznicze. Można korzystać tu z wielu różnych atrakcji, np. masaży wodnych, gimnastyki wodnej, fizykoterapii, kąpieli błotnych oraz słonecznych.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Tiny zoo on Margaret Island, Budapest , Węgry

Na Wyspie Małgorzaty w Budapeszcie znajduje się mini-zoo, w którym zgromadzono m.in. bogatą kolekcję egzotycznego ptactwa wodnego. Wylatują też stamtąd swobodnie półdzikie bociany, które wędrują sobie po całej wyspie -- co bardzo dodaje jej uroku. Wstęp na teren zwierzyńca jest bezpłatny; atrakcja nastawiona jest szczególnie na wypoczynek z dziećmi.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Gozsdu Courtyard, Budapest , Węgry

Pięknie odrestaurowany Gozsdu-udvar to dawne centrum dzielnicy żydowskiej w Budapeszcie, położone pomiędzy ulicami Király utca i Dob utca. Historycznie był to ciąg kamienic z wewnętrznymi dziedzińcami, gdzie znajdowały się liczne sklepiki i warsztaty rzemieślnicze. Współczesna renowacja zmieniła cały obszar w kompleks mieszkalno-rozrywkowy z wieloma barami, pubami i restauracjami.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Holokauszt Dokumentációs Központ és Emlékhely, Budapest , Węgry

Centrum Pamięci Holokaustu w Budapeszcie znajduje się w dawnej synagodze Pava z lat 20-tych ubiegłego stulecia przy ulicy o tej samej nazwie. Asymetryczny budynek zrekonstruowany według koncepcji współczesnego architekta Istvána Mányiego otwarto w 2004 roku. Służy on jako pomnik i muzeum pamięci węgierskich Żydów pomordowanych w czasie II wojny światowej.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

March 15 Square, Budapest , Węgry

Plac 15 Marca w węgierskiej stolicy leży na końcu promenady naddunajskiej, w piątej dzielnicy Pesztu, obok Mostu Elżbiety. Cały teren uznawany jest za muzeum na otwartym powietrzu: znajdują się tam m.in. pozostałości starożytnej twierdzy Contra-Aquincum, studnia-pomnik zwycięstwa plemion madziarskich nad Rzymianami oraz zabytkowy śródmiejski kościół parafialny.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z