Μεγάλο Μετέωρο = Megalo Meteoro Grecja

Średni wynik 5,4 na podstawie 1 ocen

Wszystkie znane nazwy

Μεγάλο Μετέωρο = Megalo Meteoro

Opis

klasztor został założony około 1340 przez św. Atanazego. Jego uczniem, następcą i współzałożycielem monastyru był św. Joasaf – wcześniej król Jan Uresis-Paleologos. Na przełomie XX i XXI stulecia wszystkie zabudowania monastyru poddano gruntownej renowacji: zmodernizowano cele mnichów i zaplecze, zrekonstruowano dawne hospicjum i urządzono w nim muzeum sakralno-historyczne Autor: kesop1 , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-05 21:20:20

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 39.707077 x 21.622176

Noclegi w okolicy

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Co warto zobaczyć w okolicy Μεγάλο Μετέωρο = Megalo Meteoro

Miejscowości turystyczne w pobliżu Μεγάλο Μετέωρο = Megalo Meteoro

Καλαμπάκα , Grecja

Kalambaka- miasto leżące u stóp słynnych Meteorów, idealne miejsce aby odpocząć po zwiedzaniu któregoś z monastyrów prawosławnych, zjeść obiad, lub przenocować. Główne zabytki Kalambaki to Kościół Zaśnięcia Maryi Dziewicy oraz Kościół pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Inne ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Μεγάλο Μετέωρο = Megalo Meteoro

Μετέωρα , Grecja

Meteory to zespół klasztorów na szczytach skał. Kilka z nich można odwiedzić. Obowiązują bardzo surowe zasady dot. ubioru. Kobiety muszą mieć długie spódnice i zakryte ręce. Spódnice można wypożyczyć na miejscu.

Średni wynik 9,0 na podstawie 5 ocen

Moni Roussanou , Hiszpania

Monastyr Rusanu to jeden z bardziej imponujących budowli, która wchodzi w skład kompleksu klasztornego Meteorów. Nazywany Żeńskim monastyrem Rusanu. Znajdziemy go w centrum Meteorów na wysokiej skale. Budynek na skale robi wrażenie.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Klasztor Varlaam , Grecja

Historia monastyru mieszczącego się na drugiej co do wysokości skale masywu Meteorów została zapoczątkowana wybudowaniem przez pustelnika Warłaama cysterny na wodę, kilku cel dla mnichów i maleńkiego kościółka. Potem dobudowano dalsze budynki. Do klasztoru prowadzi droga o około 100 stopniach.

Średni wynik 5,8 na podstawie 1 ocen

Moni Megalu Meteoru , Grecja

Wielki Meteor jest najwyżej z całego kompleksu klasztornego położonym monastyrem. Jest to męski klasztor, do wejścia prowadzi 115 schodów a położony jest na wysokości 613 m. n. p .m.

Średni wynik 5,8 na podstawie 1 ocen

Jak tu dotrzeć

Wyszukaj oferty wynajmu aut z