Καλαμπάκα Grecja

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Wprowadzenie

Kalambaka- miasto leżące u stóp słynnych Meteorów, idealne miejsce aby odpocząć po zwiedzaniu któregoś z monastyrów prawosławnych, zjeść obiad, lub przenocować. Główne zabytki Kalambaki to Kościół Zaśnięcia Maryi Dziewicy oraz Kościół pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela. Autor: plan4fun , Zgadzam się z opisem: 1 , Dodano: 2013-02-16 21:35:21

Wszystkie znane nazwy

Kalambaka Καλαμπάκα

Oficjalna strona internetowa

http://www.kalabakacity.gr/

Współrzędne

Szerokość x długość geograficzna: 39.707385 x 21.629026

Co warto zobaczyć w miejscowości Καλαμπάκα

Ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Καλαμπάκα

Μετέωρα , Grecja

Meteory to zespół klasztorów na szczytach skał. Kilka z nich można odwiedzić. Obowiązują bardzo surowe zasady dot. ubioru. Kobiety muszą mieć długie spódnice i zakryte ręce. Spódnice można wypożyczyć na miejscu.

Średni wynik 9,0 na podstawie 5 ocen

Moni Roussanou , Hiszpania

Monastyr Rusanu to jeden z bardziej imponujących budowli, która wchodzi w skład kompleksu klasztornego Meteorów. Nazywany Żeńskim monastyrem Rusanu. Znajdziemy go w centrum Meteorów na wysokiej skale. Budynek na skale robi wrażenie.

Średni wynik 6,0 na podstawie 1 ocen

Klasztor Varlaam , Grecja

Historia monastyru mieszczącego się na drugiej co do wysokości skale masywu Meteorów została zapoczątkowana wybudowaniem przez pustelnika Warłaama cysterny na wodę, kilku cel dla mnichów i maleńkiego kościółka. Potem dobudowano dalsze budynki. Do klasztoru prowadzi droga o około 100 stopniach.

Średni wynik 5,8 na podstawie 1 ocen

Moni Megalu Meteoru , Grecja

Wielki Meteor jest najwyżej z całego kompleksu klasztornego położonym monastyrem. Jest to męski klasztor, do wejścia prowadzi 115 schodów a położony jest na wysokości 613 m. n. p .m.

Średni wynik 5,8 na podstawie 1 ocen

Μεγάλο Μετέωρο = Megalo Meteoro , Grecja

klasztor został założony około 1340 przez św. Atanazego. Jego uczniem, następcą i współzałożycielem monastyru był św. Joasaf – wcześniej król Jan Uresis-Paleologos. Na przełomie XX i XXI stulecia wszystkie zabudowania monastyru poddano gruntownej renowacji: zmodernizowano cele mnichów i zaplecze, zrekonstruowano dawne hospicjum i urządzono w nim muzeum sakralno-historyczne

Średni wynik 5,4 na podstawie 1 ocen

Noclegi

Możesz sprawdzić dostępność noclegów w promieniu 15 km od centrum z

Komunikacja

Wyszukaj oferty wynajmu aut z

Opieka medyczna

Ubezpieczenie turystyczne możesz znaleźć w wyszukiwarce